ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Brīvzemnieku pagasts -> Tirgus diena Ozolmuižas psk.

18.12.2011.
Mijot prieku Ozolmuižā

Ozolmuižas pamatskolā, nedēļu pirms Ziemassvētku vakara, notika tirgus diena. Pareizo toni pirms bartera sākšanās padeva vokālais ansamblis Savam priekam Māras Meinardas vadībā, uzstāšanās sākumā laužot ledu skatītāju sirdīs ar paziņojumu, ka viena no dalībniecēm netīši ieslēgta mēģinājumu telpā.

Pēc veiksmīgās glābšanas operācijas – dziedātājas un klausītājus priecējošā repertuāra izskaņas - stafeti pārņēma Larisa Stivriņa un Dikļu skolas absolventu pūtēju orķestris Lāča bērni.

Vai maz Ozolu muižas zāle pēdējo simts gadu laikā pieredzējusi tādu enerģētisko un skaņas lādiņu, kādu sniedza četrpadsmit pūtēji?Tirgū, kā jau pieklājas, tika andelēts gan naudā, gan graudā un papildinājumu dāvanu maisam atrada teju katrs. Mazos Rūķu rikša kaktiņā pieskatīja Laura Meinarda ar Lego kluču palīdzību, bet lielos bērnus (tos, kas gados un mūžam jauni) izklaidēja kā Jānis Siliņš, laimes lejot, un Daiga Vētra, liekot minēt kūkas svaru. Uzvarēja un gardumu sev līdzi aiznesa Oļģerts un Juris. Palēkdamies, Ziemassvētku garšu ne tikai visapkārt just, bet arī uz mēles likt ļāva tirdziņa dalībnieku sarūpētais gardumu galds. Pie tā, iemetot artavu cūciņā, varēja mieloties katrs. Ienākumi – 17 Ls – tiks rūpīgi iesaiņoti aploksnītēs un nonāks pie Amandas Čečiņas, Annas Daces Majores un Mārtiņa Žukovska, Ozolmuižas pamatskolas sekmīgākajiem skolēniem.

Labas domas, pazīstamas un jaunas sejas, maziņa, pavisam mīļa egle zāles stūrī, draudzīgu sarunu murdoņa un silta miera pēcgarša, iemiegot. Daudz cilvēku te minēts, bet tikai tāpēc, ka viņi ir mīkla. Tā, no kā veido tirgu, ciemu un arī svētkus.

Lai balti smiekli un krekli, lai baltas domas, pagalmi un paši!

*Pasākumu rīkoja Marta Vētra un Monta Maksima no biedrības Lappiermuiža

Marta Vētra
 

Šī bija 1. Alojas novada Brīvzemnieku pagasta interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________Transports pa latviju un Eiropu! Uz Viļņas lidostu
Uz Kauņas lidostu
Transfēri
Ekskursijas pa Baltiju