ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads  -> Reportāžas -> Brīvzemnieku pagasts -> Ozolmuižas pamatskola

02.10.2011.
Rudens vēstis no Ozolmuižas

Septembris – skaisto rudens ziedu un Dzejas dienu mēnesis. Šogad īpaši priecēja skolēnu veidotās ziedu kompozīcijas. Patīkami, ka, izmantojot dabas veltes kopā ar ziediem, tapa romantiskas kompozīcijas. Autori Emīls Skrīvelis, Amanda Čečiņa, Igors Ismailovs u.c.1. vietu ieguva kompozīcija ar nosaukumu ,,Mana Latvija”, ko veidoja Elīna Dzelzīte, Anrijs Undraitis, Evita un Sandis Jirgeni. Latvijas karodziņu no ziediem izveidoja Andris Jērcītis. Prieks arī par pirmskolas grupiņas darbiņiem. Paldies vecākiem, kuri darbojas kopā ar bērniem! Paldies BSAC ,,Zīles” par jaukajām kompozīcijām!

Dzejas stundu šogad palīdzēja sagatavot skolotāja Ludmila Vējiņa un bibliotekāre Iveta Vītola. Skolēni Ilva Gritāne, Armanda Ziediņa, Amanda Čečiņa lasīja savu un iemīļotu dzejnieku dzeju – Pētera Brūvera, Māras Cielēnas u.c. Emīls Skrīvelis pat savas četrrindītes bija apvienojis nelielā krājumiņā. Skolotāja Ludmila kopā ar devītklasniekiem iepazīstināja ar dzejas formu – trioleta, interesantām mīklām Ineses Zanderes un Pētera Brūvera dzejā un pašu sacerētām trīsrindēm.

Staicelē skolēni piedalījās futbola sacensībās. Meiteņu komanda 3.vietā, bet zēni - 4.vietā.

27.septembra rīts neparastāks kā parasti – skolas ekskursija uz Āraišu ezerpili, ..

.. Ieriķu dzirnavām, kur ne tikai vērojām brīnišķīgo dabas taku, bet arī varēja pārbaudīt savu veiklību gaisa trasē.

ZOO „Rakši” visus priecē ar kamieļiem, kurus katrs vēlējās paglaudīt, tikās ar lamām, kā arī varēja pārbaudīt savu precizitāti šaujot mērķī, un piedalīties citās aktivitātēs. Nogaršojām kamieļmātes pienā ceptas pankūkas. Atbraucot mājās, secinājām, ka tā bija patīkama izklaide un zināšanu papildināšana vēsturē, bioloģijā, ģeogrāfijā un dabas zinībās.

Mūsu Miķeļdienas tradīcija ik gadu ir rīkot dārzeņu izstādi. Šoruden interesanti veidojumi bija Sabīnei Celmiņai – izgaismotais autobuss, Amandai Čečiņai – kobra, Kristapam Eglītim – ašais kurmis. Pirmskolas grupiņas bērni atkal ļoti aktīvi – īpaši Loreta un Gerda Gulbes, Mareks un Juris Baraškovi, Kristaps Erdmanis.

Skolotāju dienas rīts šoreiz bija 30.septembris. 9.klasei jau iepriekš satraukums, bet arī vēlēšanās būt skolotājiem. Direktora lomā Aleksandrs Dreimanis,

  

kā allaž smaidīgs, bet uztraucies, jo jāvada vizuālās mākslas stunda skolotājiem, kuri uz dažām stundām iejutās skolēnu lomā. Skolotāju istabā starpbrīžos saimniekoja devītie. Īpaša bija Baltā stunda visai skolai – interesanti apsveikumi un āķīgi jautājumi skolotājiem, neparasti atgadījumi skolas dzīvē. Paldies par šīm svētku stundām 9.klasei un audzinātājai Ludmilai Vējiņai. Pēdējā bija sporta stunda jaunā skolotāja Oskara Grundmaņa vadībā. Notika futbola sacensības starp skolēniem un skolotājiemSkolotāju komandai izdevās pat uzvarēt, laikam palīdzēja atsaucīgie līdzjutēji – jaunie skolotāji. Paldies!

Kaut arī septembrī vēl nav pārāk daudz atzīmju, tomēr visčaklākie saņēma Gudrās Pūces ielīmes dienasgrāmatās:

  • 1.klasē – Alise Kreičmane un Evita Jirgena.
  • 3.klasē – Mārcis Skrīvelis, Renārs Stumps, Mārtiņš Žukovskis.
  • 5.klasē – Savēlijs Andreičiks, Amanda Čečiņa, Ilva Gritāne, Amanda Jērcīte, Armands Jērcītis, Emīls Skrīvelis, Armanda Ziediņa.
  • 6.klasē – Reinis Stumps.
  • 7.klasē – Jānis Apsītis un Juris Žovnirs.
  • 8.klasē – Kitija Linda Ūdre un Alise Zenovjeva.
  • 9.klasē – Anna Dace Majore.

Teksts: Māra Meinarda, Ozolmuižas pamatskolas direktores vietniece.
Foto: Aina Korņilova, Daiga Gončare, Māra Meinarda

Šī bija 1. Alojas novada Brīvzemnieku pagasta interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________Transports pa latviju un Eiropu! Uz Viļņas lidostu
Uz Kauņas lidostu
Transfēri
Ekskursijas pa Baltiju