ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Podlaskie spotkania 2011

08.08.2011.
Deju kolektīvi "Ozoli" un "Līksme" starptautiskajā folkloras festivālā Polijā

Ozolmuižas vidējās paaudzes deju kolektīvs "Ozoli" savu darbību uzsāka tikai pagājušā gada novembrī (vadītāja Sandra Nāzare), bet drīz vien Matīšu deju kopa "Līksme" izteica piedāvājumu kopīgi piedalīties VI starptautiskajā deju festivālā Polijā. Tas bija lielāks mērķis, uz ko tiekties.

Un tā no 2. līdz 8.augustam mēs kopā ar dalībniekiem no Polijas, Krievijas, Baltkrievijas un Basku zemes – Spānijas dejojām un atpūtāmies Podlases vojevodistes pilsētās: Branskā, Šepetovā, Čehanovecā un citās. Tā bija iespēja gūt cita veida pieredzi, redzēt citus kolektīvus. Poļi šādus festivālus rīko, lai iepazītu citu tautu kultūru, dibinātu radošus kontaktus.

"Līksme" un "Ozoli" vienīgie pārstāvēja Latviju. Visur dejotāji tika sagaidīti ar prieku, atzinīgi novērtēts mūsu sniegums, rādot ,,Klabdanci”, ,,Vidzemes ēlenderi”, ,,Nerejat(i), ciema suņi” un citas dejas. Mūsu dejotājas pārējiem dalībniekiem arī demonstrēja, cik daudzveidīgi un krāšņi ir latviešu tautas tērpi. ,,Ozoliem” tos palīdzēja sarūpēt Lādezera, Alojas ,,Sānsoļa” , Brīvzemnieku ,,Dālderu” un Valmieras ,,Pastalnieku” vadītājas. Paldies!Pasākuma atklāšana notika Ekoloģiskajā saimniecībā (,,zaļais kakts”,) kur savāktas ap 700 augu sugas no Podlases un citām pasaules vietām. Neliela skatuve starp viesu mājām. Katras valsts kolektīvs prezentē sevi – neliels improvizēts koncerts, iepazīšanās, diskotēka.

Katru dienu koncerts notika citā vojevodistes pilsētā un sākās ar gājienu pilsētas ielās, arī priekšnesumiem ielās.Īpaši emocionāls bija dievkalpojums Hodiszevas baznīcā, kur katrs kolektīvs izpildīja dziesmu un dāvināja baznīcai savas valsts karogu.Šais brīnišķīgajās dienās festivāla organizatori ar izpilddirektoru Miroslavu Szimanski vadībā mums parādīja daudz interesanta, ko var apskatīt Podlases vojevodistē. Pirmā ekskursija uz Belovežas gāršu.

Otrajā dienā Belostokā apskatām Branicki pili – sakšu laika magnātu rezidenci Polijā – ar brīnišķīgo dārzu, kas veidots angļu un franču stilā.Pēc tam apmeklējam Marijas Debessbraukšanas Katedrāli.Priecēja visu pilsētu apskate, akvaparka, muzeju apmeklējums u.c.

Čehanovecā Brīvdabas muzejā apskatām poļu sētas, dzirnavas, poļu pusmuižu.

Šis brauciens deva enerģiju iesākto turpināt.

Teksts - Māra Meinarda
Foto – Silva Stumpe, Armands Šmits, Māra Meinarda
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas un novada domes interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________