ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Brīvzemnieku pagasts -> Kolorītam-20

29.04.2011.
"Kolorītam" – 20

Aprīļa pēdējā piektdienā visi ceļi veda uz Puikuli. Tur 20. jubileju svinēja Puikules tautas nama sieviešu vokālais ansamblis Kolorīts. Mazā tautas nama zālīte bija pilna – jubilāres bija ieradušies sveikt draugi dziedātāji, dejotāji un ansambļa izpildītās mūzikas cienītāji.
Svētku koncerta pirmajā daļā klausījāmies dāmu izpildīto garīgo mūziku. Kā pašas jubilāres apgalvo, - tas ir mūsu vismīļākais un sirdij tuvākais žanrs. No šīm dziesmām mēs rodam piepildījumu, ar tām esam piedziedājušas daudzas baznīcas.Otrajā dāļā uz ekrāna vērojām video fragmentus un fotogrāfijas no pēdējās piecgades koncerttūrēm Eiropā un tepat Latvijā. Skanēja lustīgas dziesmas, dzirkstīja humors un laimes vēlējumi. Izskanēja sirsnīgi pateicības vārdi atbalstītājiem jeb stutēm.

Atmiņās pieminēja pirmo ansambļa vadītāju Maritu Grāvīti, kura iesāka šo kolektīvu vadīt pirms 20 gadiem. Vēlāk puikulieši palikuši bez vadītājas. Tautas nama vadītāja Maija Martinova izmisīgi meklējusi ansamblim galveno cilvēku. Togad vaidavnieki Inguna un Didzis Rijnieki Puikulē spēlējuši kādā ballē. Maijas uzrunāta pirms desmit gadiem Kolorīta vadību uzņēmās I. Rijniece. Šo gadu laikā sniegti vairāk kā 150 koncerti, būts Zviedrijā, Norvēģijā, siltajā Itālijā, Holandē, Vācijā un Dānijā.


Liels paldies Ingunai Rijniecei par ieguldīto darbu.
...Didzim Rijniekam, kurš puikulietēm raksta mūziku. Mūzikas autors teica paldies ansambļa meitenēm, - Pateicoties Jūsu gribēšanai, varēšanai un talantam, es esmu vienkārši spiests sevi mobilizēt, sakārtot, mācīties un strādāt. Piesēsties pie instrumenta un ko labu paveikt.


Sveicieni vecbiedrēm – Gitai Rudzītei, Kristīnei Brūverei, Kitijai Rebainei un Ilonai Lūdiņai. Viņām tika atgādināts, ka jebkurā laikā var kļūt par jaunbiedrēm.


Kolorīta garīgais atbalsts ir evaņģēlists Jānis Šmits. Jāņonkuls mums ir kā baltais tēvs. Zinām, ka viņš ir tas, kas par mums domā un pielūdz, lai mums viss izdodas, - viņu raksturo M. Martinova.

J. Šmits vēlēja, - Visa to labestību, kas no Jums staro neturiet sevī, daliet to visiem un visapkārt! Paturiet sevī savu sievišķīgo šarmu un skaistumu!

Savulaik materiāli braucienus atbalstījis bijušais Brīvzemnieku pagasta priekšsēdis Mārtiņš Andersons.....


...un bijušā Limbažu rajona galvenais kultūras cilvēks Taisa Aruma. Es jūtos ļoti pagodināta, ka esmu Jūsu jubilejas svinībās. Mani sajūsmina tas, ka šovakar esat tik piepildītas un skaistas kā nekad. Es uzskatu, ka Jūs vieno dziesma, iesāktais darbs, mērķis to nepamest, vizēt un skanēt. Tas ir brīnišķīgi, ka Jums ir tāds mūzikas autors. Ne tikai Jūs esat ieguvējas, bet arī Didzim Rijniekam Jūs esat kā dāvana. Jāuzteic lieliskā tekstu autore Digna Virkstene un brīnišķīgais kultūras cilvēks Maija Martinova. Viss novads var būt lepns, ka tādas meitenes ir. Priecājos, ka tik mazā vietā var būt zvaigznes, kuras mirdz visā Vidzemē, visā Latvijā un visur citur. - sirsnīgi teica T.Aruma.


Ilggadējais šoferītis (tagad novada izpilddirektors) Gundars Karlsons kļuvis par īstenu ansambļa draugu, vizinot mākslinieces uz koncertiem. Jubilāres viņu raksturo kā kolosālu cilvēku, uz kuru vienmēr var paļauties.


Līdz šim bija nācies Jūs dzirdēt svinīgās reizēs, kurās repertuārs ir nopietnāks, bet šodien mani pārsteidzāt. Esat ne tikai garīgās mūzikas cienītājas, bet spējat būt draiskas un nebēdnīgas. Man ir lepnums par Jums!, - sirsnīgus sveicienus no domes nesa novada priekšsēdētāja Dace Vilne un izpilddirektors G. Karlsons.


...arī deju kolektīvs Ozoli (vadītāja S. Nazāre) un ansamblis Savam priekam no Ozolmuižas,
...jubilāres izdancināja deju kolektīva Dālderi puiši, sveicienus nodeva pārvaldes darbinieces un Puikules pamatskolas vadība.
Staiceles Dziesmu draugi un Vilzēnu Heihēra,


...arī draugi no Pociema – Relako,


...un humoristiskā Limbažu kultūras nama ansambļa Reiz bija pārstāve Sandra Budeviča.
Esam mobils ansamblis – braucam visur, kur mūs aicina. Mēs turamies kopā, jo mūs vieno kopīga dziedāšana un braucieni. Esam labākie domubiedri. Esam kā ģimene!, - jubilāres raksturoja ansambļa tekstu autore un dalībniece Digna Virkstene. Savukārt M. Martinova vēlēja palikt kopā dziesmā un vienotas dziesmai. Lai kolēģes ar dziesmu visas ikdienas rūpes spētu noraust kā rasas pilienus.

Liānas Lilenblates-Sipko teksts un foto

Šī bija 1. Alojas novada Brīvzemnieku pagasta interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________Transports pa latviju un Eiropu! Uz Viļņas lidostu
Uz Kauņas lidostu
Transfēri
Ekskursijas pa Baltiju