ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Braslavas pagasts -> Barikāžu atcere Vilzēnos

20.01.2011.
Barikāžu atceres 20 gadadiena

20. janvārī, atzīmējot barikāžu 20 gadadienu Braslavas pagasta Vilzēnos pie tautas nama tika degts atceres ugunskurs. Kopā aicinot bijušos barikāžu dalībniekus ar ģimenēm, jauniešus, visus, kas vēlējās pabūt kopā, atcerēties tā laika notikumus. Paskatīties uz šiem notikumiem ar šīs dienas acīm, pieminot arī bojā gājušos.

Klātesošos uzrunāja Braslavas pagasta pārvaldes vadītājs N. Šķepasts, kurš to laiku, divdesmit gadus atpakaļ, arī pats bija Rīgā barikādēs. Savā uzrunā pieminot visus, tos, kas no mūsu pagasta ar savu piedalīšanos bija gatavi paust savu attieksmi.


Tautas nama sieviešu vokālais ansamblis „Heihera” ugunskura gaismā iedziedāja pasākumu. Dramatiskā kolektīva „Knaģīši” jaunieši bija sagatavojuši dzeju Latvijai, soloties augt lieli un darīt godu savai valstij.
Dzerot karstu tēju un ēdot sarūpētās maizītes, pasākuma dalībnieki dalijās atmiņās, iespaidos. Barikāžu dalībnieks Dainis Kreišmanis izteica prieku, par to, ka sanākuši tik daudz jauniešu, kuriem interesē mūsu valsts vēsture. Vēsturiskie barikāžu laiki vienkārši esot iekrituši viņa paaudzes laikā, tapēc viņi darija to, kas bija jādara, cerot , ka katrs mēs esam gatavi savā laikā darīt to, ko prasa mūsu laiks.

Vilzēnu tautas nama vadītāja D.Šķepaste.
Fotografēja Gita Buša.

Šī bija 1. Alojas novada Braslavas pagasta interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________