ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Brīvdabas filmu programma

Brīvdabas kino - Aizbraukt vai palikt?

● 18.augustā 21:00 - 02:00 Alojā, "Draugu dārzā"( bufete no "Mieriņa");
● 19.augustā 21:00 - 02:00 Staiceles estrādē

Dokumentālās filmas: "Es esmu latvietis", "Atrasts Amerikā", "Bēgums"
Tikšanās ar filmu režisoru Ivaru Zviedri.

Ieeja 10 santīmi
Ņemiet līdzi siltus pledus.

Anša Epnera studija AVE organizē brīvdabas kino nakts seansu, kura laikā tiks rādītas trīs latviešu dokumentālās filmas - “Atrasts Amerikā”, “Es esmu latvietis” un “Bēgums”- lai no jauna sarunas līmenī paceltu aizbraukšanas – palikšanas tēmu.

“Ir atkal un atkal no jauna jārunā par šo šausminošo pēdējo gadu parādību – cilvēku masveida braukšanu prom no valsts labāka darba, labākas dzīves meklējumos. Un jārunā par to tajās vietās, kur tas notiek visuzskatāmāk – Latvijas reģionos. Šajā gadījumā esam izvēlējušies kino kā komunikācijas kanālu, jo negribam jau nevienu nosodīt vai slavēt, vien no jauna radīt impulsu nepalikt malā, domāt līdzi un neizlikties, ka mani jau tas neskar”, saka kino seansu organizators, režisors Ivars Zviedris.

Filmas sižetiski vēsta par dažādiem cilvēkiem dažādos laika posmos, kuri katrs savu iemeslu vadīti ir atstājuši Latviju un devušies savu laimi meklēt citur. Ir veiksmīgi un ir neveiksmīgi stāsti. Lai nu kā - skatītājus vienaldzīgus tie neatstāj.

Seansa sākumā I. Zviedris skatītājus vedinās uz īsu sarunu, lai noskaidrotu, kāda ir situācija Alojā un ko par to visu domā un jūt Alojas iedzīvotāji. Ieejas maksa 0.10 Ls, taču visi no biļetēm gūtiem ienākumi tiks dāvināti vietējam kultūras namam. Aicināti visi, visi interesenti, līdzi ņemot siltu jaku, sviestmaizi, tēju vai kafiju, kā arī mīļāko kaimiņu.

Šādi naksts seansi notiks arī Limbažos (17.08.), Alojā (18.08.), Staicelē (19.08.), Mazsalacā (20.08.) un Rūjienā (21.08.). Paldies visiem atbalstītājiem, īpaši filmu studijai “Avantis Promo”. Sīkāku informāciju jautāt Alojas kultūras namā.

Filmu apraksti

ES ESMU LATVIETIS


(dokumentāla filma, 130 min)

Šī filma ir veltīta latviešiem, kas bijuši spiesti doties projām no dzimtenes un meklēt patvērumu svešumā. Filma rāda šos cilvēkus, kas ilgajos gados iesakņojušies citā pasaulē un, būdami uzņēmīgi un strādīgi, pratuši arī svešumā iegūt labu izglītību, dabūt labu darbu un kļūt par sabiedrībā cienītiem cilvēkiem, tajā pašā laikā pratuši saglabāt savu valodu un latvietību. Tie ir fakti, tas ir filmas sižets, bet visa kinodarba vēstījums ir par cilvēku likteņiem.

ATRASTS AMERIKĀ


(dokumentāla filma, 58 min)

Ik gadus pēc neatkarības pasludināšanas no Latvijas un ASV brauc simtiem jauniešu. Kā viņiem klājas, ko ieguvuši, ko zaudējuši un kāda ir viņu ikdiena tur - sapņu zemē Amerikā? Viņiem ir ko pastāstīt mājās palikušajiem, kuri jau domā: „Braukt vai nebraukt?”

BĒGUMS

Bēgums no mājām
Bēgums uz labāku dzīvi
Bēgums no sevis globalizētajā Pasaulē


(dokumentāla filma 80 min)

2007.gadā no Rīgas uz Dublinu izlidoja ap 300 000 pasažieru.

Valdis un viņa gliemežotāji ir maza daļiņa no daudzajiem Latvijas cilvēkiem, kuru laiks ar starpstāvokļa zīmi tiks ierakstīs Latvijas vēsturē tāpat kā Padomju vai Ulmaņlaiki. Tāpat kā iepriekšējiem laikiem, arī šim Īrijas laikam ir sava burvība un neatkārtojamība. Tāpat kā tad, arī tagad paliks rētas latviešu dzimtas kokos.

Gliemežotāju režīmu nosaka BĒGUMS. Kad jūra atkāpjas, viņi lasa, bet, kad uzbango - guļ. Īru jūra ir 4 reizes sāļāka par Baltijas jūru. Arī dzīve te bieži vien ir sāļāka nekā mājās. Nervu gali vaļā ir visiem. Kādam kailāki, citam jau drusku apsūbējuši no sāļā ūdens.-
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________