ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Atbalsta Staiceles atdalīšanos 2013.gadā

16.06.2010.
Alojas novada domes deputāti atbalsta Staiceles atdalīšanos 2013.gadā

LETA. Avots: Delfi

Trešdien Alojas novada domes sēdē deputāti atbalstīja Staiceles atdalīšanos no Alojas novada. Tika nolemts, ka novads tiks sadalīts pēc pašvaldību vēlēšanām 2013.gadā.

Kā pastāstīja Alojas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Jānis Bakmanis (PS), novada domes deputāti jau pirmdien tikās kopīgā sēdē, kad vienprātīgi nolēma, ka Staiceles pilsēta un pagasts no Alojas novada ir jāatdala.

Trešdien novada domes sēdē deputātiem atlika vien balsot par laiku, kad tam būtu jānotiek. Šajā jautājumā deputātu domas atšķīrās - daļa deputātu uzskatīja, ka Staicele jāatdala pēc iespējas ātrāk, bet daļa deputātu - ka novads jāsadala ar 2013.gada pašvaldību vēlēšanām.

Balsojumā tika nolemts, ka novads tiks sadalīts 2013.gadā. Tas nozīmē, ka pašvaldību vēlēšanās tiks vēlēta gan Alojas, gan Staiceles novada dome.

Par šodienas Alojas novada domes sēdē pieņemto lēmumu tiks informēta Saeima, kura vēl lems, kad Staicele atdalāma no Alojas novada teritorijas.

89% Alojas novada iedzīvotāju, kuri piedalījās publiskajā apspriešanā, vēlas Staiceles atdalīšanos. Alojas novadā noslēgusies publiskā apspriešana par Staiceles atdalīšanos no novada un pašvaldība saņēmusi 950 apspriešanas anketas. Viena no anketām ar iesniegumu tika atsaukta, tādēļ pašvaldības komisija vērtēja 949 anketas.

Sabiedriskajā apspriešanā nav piedalījies nepieciešamais iedzīvotāju skaits. Lai uzskatītu, ka apspriešana ir notikusi, pašvaldībai bija jāsaņem apmēram 1400 anketas, kuras būtu iesnieguši vismaz 30% balsstiesīgo iedzīvotāju. Tomēr konsultācijās ar juristiem secināts, ka šis fakts novada domes deputātiem netraucē lemt par novada robežu maiņu.Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________