ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Publiskā apspriešana noslēgusies

89% Alojas novada iedzīvotāju, kuri piedalījās publiskajā apspriešanā, vēlas Staiceles atdalīšanos

Pēc provizoriskajiem rezultātiem saņemtas anketas no aptuveni 20% Alojas novada balstiesīgajiem iedzīvotājiem, no kuriem 89% vēlas Staiceles pilsētas un pagasta atdalīšanos.


11.06.2010.
Alojas novada publiskajā apspriešanā saņemtas 950 anketas

LETA. Avots: Delfi

Alojas novadā noslēgusies publiskā apspriešana par Staiceles atdalīšanos no Alojas novada. Pašvaldība saņēmusi 950 apspriešanas anketas, aģentūrai LETA pastāstīja Alojas novada domes priekšsēdētāja Dace Vilne (TP).

Viena no anketām ar iesniegumu tika atsaukta, tādēļ pašvaldības komisija vērtēs 949 anketas, kurās par novada robežu mainīšanu ir izteikušies 854 iedzīvotāji. Pašlaik apkopotie rezultāti liecina, ka pret novada robežu maiņu ir 45 iedzīvotāji, bet viedokli nav izteikuši 50 iedzīvotāji.
Komisija anketas analizēs arī nākamajā nedēļā, tiks pārbaudīts vai tās ir derīgas un atbilstoši aizpildītas - respondentiem anketās bija jānorāda arī vārds, uzvārds un personas kods.
Kā pastāstīja Vilne, sabiedriskajā apspriešanā nav piedalījies nepieciešamais iedzīvotāju skaits. Lai uzskatītu, ka apspriešana ir notikusi, pašvaldībai bija jāsaņem apmēra 1400 anketas, kuras būtu iesnieguši vismaz 30% balsstiesīgo iedzīvotāju. Tomēr konsultācijās ar juristiem secināts, ka šis fakts novada domes deputātiem netraucē lemt par novada robežu maiņu.
Domes sēde par šo jautājumu Alojas novadā paredzēta trešdien, 16.jūnijā. "Nav zināms, kāds būs deputātu balsojuma rezultāts," norāda Vilne. Arī viņa pati atturas atbildēt uz jautājumu, par ko balsos.
Priekšsēdētāja norāda, ka savas vizītes laikā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe (ZZS) pareizi diagnosticējusi novada problēmu norādot, ka pretrunas jārisina pašvaldībā. Tajā pašā laikā, kā informē Vilne, ir Staiceles iedzīvotāju grupa, kas aktīvi pastāv uz novada robežu maiņu un Staiceles atdalīšanu.
"Iedzīvotājiem pašvaldības pakalpojumi tiek sniegti atbilstošā kvalitātē visās novada iestādēs. Pakalpojumu kvalitātē nav trūkumu, tas ir jautājums par lepnumu," vēlmi atdalīties komentē Vilne.
Jau ziņots, ka publiskā apspriešana Alojas novadā sākās 10.maijā. Pirmajā dienā iedzīvotāju aktivitāte bija zema. Staiceles pilsētas pārvaldē un Alojas novada domes ēkā, kā arī Brīvzemnieku un Braslavas pagastu pārvaldēs netika iesniegta neviena anketa. Viena aizpildīta anketa no rīta tika iesniegta Puikules bibliotēkā.
Jautājums par publisko apspriešanu Alojas novadā jau iepriekš izskatīts novada domes komitejās. Iedzīvotāju aptauja par novada robežu izmaiņu notiks, jo iepriekš novada domē iesniegto iesniegumu parakstījuši vairāk nekā 5% no visiem novada iedzīvotājiem.
Jau ziņots, ka 2.martā Alojas novada dome saņēma novada iedzīvotāju iesniegumu par Staiceles atdalīšanos no Alojas novada. Iesniegumam pievienoti 405 iedzīvotāju paraksti.
Iesniegumā iedzīvotāji lūguši Alojas novada domi organizēt publisko apspriešanu par Staiceles atdalīšanos no novada. Tāpat iesniegumā norādīts, ka Staicele Alojas novadam pievienota piespiedu kārtā un savstarpējie strīdi sākušies jau novada izveidošanas laikā, bet tagad tie turpinās.
Staiceles iedzīvotāji uzskata, ka viņu nepatika pret iekļaušanu Alojas novadā ar laiku nemazināsies. "Vietējie stāsta, ka jau gadu desmitiem un simtiem Staicele nav satikusi ar Aloju. Kaut arī tās ir vienāda lieluma pilsētas, tomēr katra attīstās citādi, un savstarpēji konflikti ir bijuši sen. Jau kopš darbu sāka novads, Staiceles un Alojas deputāti novada domē ir sadalījušies. Nenotiek nekāda attīstība, deputāti arī savā starpā konfliktē," par notikumiem novadā stāsta Staiceles Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniece Ārija Daugule.
Alojas novada domes priekšsēdētāja Dace Vilne (TP) uzskata, ka staiceliešiem ir tiesības atdalīties no Alojas novada, ja viņi to uzskata par nepieciešamu un jūtas aizskarti. "Lai kā es iekšēji vēlētos, lai Staicele Alojas novadā paliek, es nevaru pateikt iedzīvotājiem, ka viņiem nav tiesību atdalīties," saka domes priekšsēdētāja.
Iepriekš novada vadība un deputāti tikās arī ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) pārstāvjiem. Kā pastāstīja Alojas novada preses sekretāre Ieva Drone, ministrijas pārstāvji mudinājuši runāt ar iedzīvotājiem, skaidrot novada domes darbu. Viņi aicinājuši deputātus ne tikai atbalstīt savu bijušo pašvaldību, bet domāt par visa novada attīstību kopumā.


04.06.2010. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe Alojas novadā

RAPL Intenet lapā: Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijas informācija par ministres Dagnijas Staķes vizīti Alojas novadā
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________