ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Aloja -> Reportāžas -> Vispasaules latviešu klaidoņu saiets

11.06.2010.
2.Vispasaules latviešu klaidoņu saiets Alojā

Jau otro gadu Alojā kopā ar apgādu „Jumava” un SIA „Aloja Starkelsen” otrajā jūnija piektdienā norisinājās „Vispasaules latviešu klaidoņu saiets”. Pasākuma pirmajā daļā interesentiem bija iespēja tikties ar pasaules apceļotājiem, kuri interesantos stāstījumos dalījās ar ceļojumos redzēto un pieredzēto gan stāstot, gan atbildot uz jautājumiem.

Pasākuma laikā Alojas pilsētas bibliotēkas vadītāja Sarmīte Frīdenfelde kopā ar SIA „Aloja Agro” apbalvoja UNESCO LNK akcijas „Pasaule t@vā bibliotēkā” par Austrāliju konkursu uzvarētājus : Kristiānu Viļumsoni, Kārli Miķelsonu, Seiru Giņko un Alojas Ausekļa vidusskolas 1.klasi un viņu audzinātāju Līgu Kokinu.

II Vispasaules latviešu klaidoņu saietu Alojā atklāj pasākuma krusttēvi jeb patroni Andrejs Hansons un Juris Visockis.

Pasākuma vadītājs Paulis Apsītis (no kreisās ) un Kristīne Liepiņa (vidū) kopā ar pasākuma viesiem- klaidoņiem: Valdis Brants, Pēteris Strubergs, Andrejs Hansons, Džeims Krogzemis, Māris Gailis.

…un tā pasākums var sākties….aicina Paulis Apsītis.

Uz pasākumu sanākušie klausītāji

Bijušais alojieties, Valdis Brants, klausītājus aizved aizraujošā ceļojumā ar ugunsdzēsēju mašīnām Dienvidamerikas plašumos.

Par piedzīvoto ar jahtu „Milda” stāsta Māris Gailis.

Pēteris Strubergs stāsta par Venecuēlā piedzīvoto.

Burvīgajā Indijas pasaulē un Indijas tradīcijās aizveda klaidonis Juris Lorencs.

Un tā top almanaha parakstīšana, kurš tiek nodots glabāšanā Alojas pilsētas bibliotēkā otro gadu pēc kārtas.

Māris Gailis ieraksta almanahā „Negaidīts ceļojums – Dieva dāvana”

Bruno Šulcs vēl „Alojai kļūt par starptautisku pasākumu nākotnē” kā arī stāstīja par piedzīvoto ceļā uz Ginesa rekordu.

Juris Lorencs: „Katrs ceļojums telpā ir arī ceļojums pašam sevī”.

„Ceļot prieks, lai ikkatram alojietim dotu iespēju doties kaut kādā jaukā ceļojumā „- Pēteris Strubergs

„Lai alojiešiem rastos tāda iespēja ceļot. Arī gribēšana. Pēc tam varēšana”. Valdis Brants , Dzimis Alojas m. „Ūpšas”.

Džeims Krogzemis: „Veiksme ceļojumos visos kontinentos”!

Pasākuma patroni, Juris Visockis un Andrejs Hansons, paraksta nodomu protokolu par jaunu grāmatu, kas atklās mūsu senču gardos ēdienus un latviskās garšas.

Stāstījuma laika rāmju turētāja un izsoles gonga trīcinātāja Kristīne Liepiņa.

Pasākumu papildināja arī atraktīva izsole.

Imants Dāvidsons izsolē ieguva Pētera Struberga grāmatu par Austrāliju ar paša autora autogrāfu.

Pasākuma apmeklētāji un viesi.

Paldies visiem pasākuma klausītājiem un apmeklētājiem lieliem un maziem , visiem interesentiem, kuri atrada laiku šajā burvīgajā pēcpusdienā.

Reportāžu sagatavoja: Kristīne Liepiņa, Ineta Laizāne.
Foto: Inga Neimane

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!