ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Konkurss "Mans veikals"

09.06.2010.
Konkursā „Mans veikals” uzvar divi Alojas novada veikali

9. jūnijā divi Alojas novada z/s Birznieki veikali – Vīķi Staiceles pagastā un Vilzēni Braslavas pagastā piedzīvoja patīkamus brīžus, jo šajā dienā saņēma SIA HL Display Latvia rīkotā reģionālā konkursa „Mans veikals” balvu – pārdevējas šampanieti, bet veikalu īpašnieks Gatis Endziņš dāvanu kartes, ko varēs izpirkt HL Display veikalā (tirdzniecības vietu aprīkošanas preces).


Balvas pasniedza Inese Sīle, SIA HL Display Latvia pārdošanas direktore. Viņa pastāstīja, ka firma rīko Latvijā šo konkursu jau 4 gadu, lai atzīmētu, ka labi ir ne tikai lielie veikali, bet arī mazie, kuri spēj apkalpot savus klientus tā, ka klienti gatavi par viņiem balsot, rakstīt un teikt labus vārdus, jo tas ir visinteresantākais – kā pāris kvadrātmetros pārdot visu! Cilvēku atsaucība konkursā pamatā ir neliela (vidēji līdz 10 vēstules un anketas par vienu veikalu), uzvarēt var tad, ja veikala darbinieki paši piestrādā un aicina cilvēkus balsot. Tomēr katru gadu kādam veikalam izveidojas fanu klubs, kad konkursa rīkotāji saņem vairāk kā 100 anketas un vēstules.


Vidzemes reģiona uzvarētāju godā šogad Staiceles pagasta veikals Vīķi (kopumā iesūtītas 73 anketas un vēstules, labas atsauksmes vēstulēs par šo veikalu konkursa rīkotāji saņēmuši arī iepriekšējos gados).


Veikala īpašnieks uzver, ka tas ir pārdevējas Mirdzas Spidānes nopelns, jo viņa prot labi kontaktēties ar cilvēkiem, rūpējas par pircējiem tīkamu sortimentu, kas ne vienmēr ir lētākās preces, uzklausa katru un aprunājas. Mirdza veikalā strādā jau divus gadus. G.Endziņš atzīmē, ka pēc bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas nodaļas Vīķos likvidēšanas, vietējie ļaudis lūguši – tikai veikalu neaizver, jo tad Vīķi paliks pavisam tukši. Pati Mirdza saka, ka laukos daudzi cilvēki ir vientuļi un uz veikalu nāk ne tikai iepirkties, bet arī parunāties, ka veikals tagad palicis kā vienīgais sabiedriskais centriņš Vīķos. Vasaras periodā pircēju vairāk, īpaši piektdienās, sestdienās, arī ūdenstūristi, kas laivo pa Salacu, iegriežas veikalā. Preču vienmēr pietiek, ja vajag, tās atved no lielākā veikala Rozēnos. Mirdza uzsver, ka pircēju labā apkalpošana ir visa kolektīva nopelns (z/s Birznieki Alojas novadā ir 4 veikali – Rozēnos, Vīķos, Ungurpilī un Vilzēnos, veikali ir tirdzniecības tīkla „Aibe” sastāvā, jo kopā esot var veiksmīgāk konkurēt ar lielajiem veikalu tīkliem un kopā var ietekmēt mazumtirdzniecības tendences).

Veikals Vilzēni saņēma balvu nejaušības vai laimīgas sagadīšanās pēc – tā kā no Zemgales konkursa rīkotāji nesagaidīja nevienu vēstuli vai anketu, šī reģiona balva palika bez īpašnieka. Tika nolemts, ka to tomēr piešķirs – veikalam Latvijā, par kuru būs atsūtītas visvairāk anketas un vēstules aiz uzvarētājiem. Izrādījās, ka tas ir veikals Vilzēni, un tam pašam Vīķu veikala īpašniekam Gatim Endziņam.


Veikals Vilzēni darbojas jau ceturto gadu, par pārdevējām tur strādā Gunta Šubēvica, Lāsma Zute un Pārsla Tama. Pircēji par šo veikalu labus vārdus teikuši vairāk kā 40 anketās un vēstulēs.

Lai veicas arī turpmāk lauku ļaudīm tik vajadzīgajiem mazajiem veikaliņiem un brīnišķīgajām pārdevējām, kas tajos strādā!

Ieva Drone

Izvēloties mīļāko veikalu, pircējiem svarīgs emocionālais aspekts

„Labais jāceļ saulīte! Labi cilvēki izglābs Latviju!, Paldies mīļajām pārdevējam par atsaucību un laipnību!”, tās ir tikai dažas rindas no konkursa „Mans veikals” iesūtītajām vēstulēm.

Maija beigās noslēdzies jau ceturtais HL Display Latvia reģionālais konkurss „Mans veikals”, kurā par savu iecienītāko veikalu ar anketu palīdzību varēja balsot ikviens Latvijas iedzīvotājs. Apkopojot anketas ir noteikts uzvarētājs katrā reģionā: Vidzemē – „Kastanīši” Staiceles pagastā un „Vilzēni” Braslavas pagastā; Kurzemē – „Avokado” Saldū; Latgalē – „Kodak Express” Rēzeknē.

Inese Sīle, HL Display Latvia direktore: „Anketās, norādot, kāpēc balsojat par šo veikalu, varam lasīt, ka pircējiem svarīga ir laipna un saprotoša apkalpošana, patīk gaumīgs iekārtojums un produktu klāsts. Interesanti, ka cenas piemin tikai retais, no kā secinām, ka pircējiem, it sevišķi reģionos, svarīgāks par visu ir emocionālais faktors jeb attieksme – uzmanība no pārdevēju puses, patīkama vide, apdomāts sortiments. Tādēļ mums ir ļoti liels prieks, ka varam pircēju vārdā pateikties šiem veikaliem, uzslavējot viņu darbu un dāvināt balvu, kas noderēs veikala vides iekārtojumam.”

„Liels paldies visiem, kas atsaucās mūsu konkursam. Šogad īpaši patīkami pārsteidza Vidzemes pircēju atsaucība, savukārt apbēdina, ka nesaņēmām citugad novēroto atsaucību no Zemgales reģiona pircējiem, tādēļ, lai izceltu aktīvākos, šogad piešķīrām divas balvas Vidzemes reģionam,” stāsta I.Sīle.

Līdztekus anketām reģionu iedzīvotāji tika aicināti sūtīt arī vēstules par savu iecienītāko veikalu. Interesantāko vēstuļu autori saņems īpašu balvu – Allas Tartakas „Lielā Zelta grāmata“.

Konkurss tiek rīkots sadarbībā ar informatīvajiem atbalstītājiem – reģionālajiem laikrakstiem Auseklis, Bauskas Dzīve, Brīvā Daugava, Druva, Ezerzeme, Gulbenes Vēstnesis, Iecavas Ziņas, Jaunais Vēstnesis, Jūrmalas Ziņas, Kurzemes Vārds, Latgales Laiks, Liesma, Ludzas Zeme, Malienas Ziņas, Novadnieks, Neatkarīgās Tukuma Ziņas, Ogrēnietis, Ogres Vēstis, Rīgas Apriņķa Avīze, Rēzeknes Vēstis, Rūjienas Vēstnesis, Salaspils Vēstis, Saulkrastu Avīze, Saldus Zeme, Siguldas Elpa, Staburags, Stars, Talsu Vēstis, Tukuma Ziņotājs, Vaduguns, Vietējā Latgales Avīze, kā arī ar reģionālajiem interneta portāliem Jelgavnieki.lv, Liepajniekiem.lv, Vidzemeszinas.lv un daudzu vietējo pašvaldību interneta portāliem.

Papildu informācija:

Kristīne Toma
Sabiedrisko attiecību konsultante
E-pasts: kristine.toma@consensuspr.lv
Mob.: 29474651

Inese Sīle
SIA HL Display Latvia pārdošanas direktore
E-pasts: inese.sile@hl-display.com
Tālr.: 67819769

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________