ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Informācija presei

22.02.2010.
Virszemes TV pieejama arī Alojas novada pansionātos

Sociālās kampaņas ietvaros, kurā uzņēmums Lattelecom apņēmies ar Virszemes TV dekoderiem bez maksas aprīkot turpat 150 sociālās aprūpes mītnes Latvijā, dāvinājumu – dekoderu ierīkošana Virszemes TV uztveršanai šonedēļ noslēgsies arī pansionātā „Urga”, darba terapijas un rehabilitācijas centrā „Vīķi”, veco ļaužu mītnē „Cerība”, Alojas veselības aprūpes centrā, veco ļaužu pansionātā „Pēterupe”, veco ļaužu mītnē „Sprīdīši”, kā arī sociālās aprūpes un rehabilitācijas kūrortviesnīcā „Brīze” un tā struktūrvienībā „Rozēni”.

Līdz ar to arī Limbažu, Alojas, Krimuldas un Salacgrīvas novadu sociālās aprūpes namu iemītniekiem turpmāk būs pieejama jaunā ciparu televīzija, uz kuru pāreja sākas 1.martā.

Darba terapijas un rehabilitācijas centra „Vīķi” vadītāja Sandra Bērziņa: „Liels paldies Lattelecom par dekoderi. Pirms tam skatījāmies miglainu bildi, jo atrodamies ieplakā, taču tagad ir ļoti laba kvalitāte, un visi ir ļoti apmierināti”.

„Uzsākot dekoderu dāvināšanas kampaņu, Lattelecom mērķis bija nodrošināt Virszemes TV uztveramību tām sabiedrības grupām, kam televīzija ir ne tikai izklaides, bet arī ļoti būtisks informācijas un socializācijas instruments. Vispirms jau tie ir pansionātu un sociālās aprūpes centru iemītnieki, kas ievērojamā gadu skaita vai slimības dēļ nevar būt aktīvi sabiedrības locekļi klātienē, taču viņus interesē aktualitātes gan mūsu valstī, gan ārpus tās robežām,” norāda Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Ar bezmaksas dekoderiem turpat 150 Latvijas pansionātus un aprūpes iestādes plānots aprīkot līdz 2010. gada 1. martam, kad analogo apraidi pārtrauks LTV7. Savukārt uzņēmuma darbinieki un sadarbības partneri ir saziedojuši papildu līdzekļus, lai katrā no šiem 150 pansionātiem būtu iespējams uzstādīt vēl otru dekoderi Virszemes TV uztveršanai līdz 1. jūnijam.

Visā Latvijā arī analogā apraide pilnībā tiks atslēgta 1. jūnijā.

Kā jau ziņots iepriekš, Latvijā, tāpat kā visā Eiropas Savienībā ir uzsākta nozīmīga pāreja no analogās uz ciparu TV apraidi. Tas nozīmē, ka tiem iedzīvotājiem, kas šobrīd televīziju skatās ar istabas vai jumta antenām, būs jāiegādājas dekoders, lai turpinātu uztvert bezmaksas TV kanālus. Dekoders ir vienreizējs ieguldījums, un par bezmaksas Latvijas kanālu skatīšanos arī turpmāk nekas papildus vairs nebūs jāmaksā.

Latvijā ciparu apraides jeb Virszemes TV ieviešanu valsts uzdevumā nodrošina uzņēmums Lattelecom, kas jau noslēdzis vienošanos ar LTV1, LTV7 un LNT par šo kanālu iekļaušanu Bezmaksas pakā. Tas nozīmē, ka arī turpmāk šie kanāli būs skatāmi bez maksas.

Jau šobrīd Virszemes TV signāls ir pieejams 99% valsts teritorijas.

Papildu informācijai:

Līga Bite, Lattelecom Komunikācijas daļas projektu vadītāja
Mob.t. +371 29109944, T. +371 67055740
e-pasts: liga.bite@lattelecom.lv

www.lattelecom.lv

www.piesledzieslatvija.lv

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________