ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Bērnudārzs Auseklītis

11.02.2010.
Sporta dienā tiekas lielie un mazie

11. februārī jaunajā Alojas sporta hallē notika neparasta sporta diena, kurā tikās paši mazākie un paši lielākie. Paši mazākie ir Alojas pirmskolas izglītības iestādes „Auseklītis” bērni (arī no Vilzēnu filiāles) vecumā no 3 līdz 6 gadiem, bet paši lielākie - Alojas Ausekļa vidusskolas 12. klases skolēni - Laura Daugule, Kristīne Jepere, Diāna Kārkliņa, Laura Kozaka, Lankute Madara, Evija Lapšina, Mārcis Miljons, Aija Pētersone, Viktors Romans, Jānis Saukums un Egija Spriņģe. Veicamie uzdevumi – par godu Ziemas olimpiādei – ne pa jokam nokausēja lielos, bet iepriecināja mazos!


Aiz lielajām sniega kupenām paslēpusies jaunā un plašā sporta halle, kas visiem novada iedzīvotājiem piedāvā daudzveidīgas sportisko aktivitāšu iespējas. Bērnudārza bērni šodien te būs pirmo reizi.


Pirmie ieradās Vilzēnu filiāles bērni.


Uz olimpisko sporta dienu alojieši ierodas optimistiski un reizē nopietni noskaņoti. Skolotāja Zanda Bīviņa nes lāpu.


Pēc zāles plašuma izbaudīšanas, pedagogi aicināja sporta dienas dalībniekus vienoties iepazīšanās rotaļā.


Kas notiks tālāk? To pagaidām zina tikai pasākuma organizatori.


Pat komandu veidošana bija īpaša – divpadsmitie pēc izvēles nesa mazos krēsliņā, lai pēc pāris minūtēm sāktu kopīgi darboties.


Komandas slēpošanas atrakcijai gatavas. Kopā ar divpadsmitajiem aizrautīgi un aktīvi sportoja arī skolotāja Inatra Vaļicka, Alojas Ausekļa vidusskolas mācību pārzine.


Slēpo – kā nu kurš...


Šodien mazie tika nēsāti visādos veidos.


Skolotāja Zanda tūlīt skaidros nākošo uzdevumu.


Šoreiz tuvāk uzvarai var aizvest vienīgi prasme saspēlēties.


Lai gan sporta dienas mērķis ir interesanta kopīga darbošanās, katras atrakcijas veiklākajiem tiek uzlīmes.


Kuru liksim kastē – lielo vai mazo?


Protams, ka mazo.


Bet tomēr jāpamēģina, vai izdosies pavilkt lielo...


Kurš trāpīs precīzāk?


Šodien ne tikai pārbaudījumi veiklībai un spēkam, bet arī – prasmei atbalstīt vienam otru.


Atrakcija ar nosaukumu – „Skeletons”.


Jautrā pikošanās.


Noslēguma rotaļā jāizveido pieci olimpiskie apļi.


Te nu viņi ir – Alojas Ausekļa vidusskolas divpadsmitie, kuri šodien darbojās ar pašiem mazākajiem.


Šādu interesantu pasākumu jau piekto gadu ar lielu mīlestību organizē „Auseklīša” vadītāja Maija Šembele kopā ar darbīgo un izdomas bagāto kolektīvu. Ideja aizgūta no kāda pieredzes apmaiņas brauciena pa Igauniju, taču maziem un lieliem tā iepatikusies un arvien sagādā daudz prieka pilnu pārdzīvojumu.

Ieva Drone

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________