ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> 11.novembris Alojā

11.11.2009.
Lāčplēša diena Alojā

Novembris Latvijas vēsturē rakstīts zelta burtiem - tas ir svēts mēnesis, jo novembrī dzimusi Latvijas valsts un novembrī Latvijas brīvības cīņās atbrīvota Rīga.

Par godu Latvijas valsts armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku, 11. novembrī atzīmējām Lāčplēša dienu — šī diena simbolizē Andreja Pumpura eposā Lāčplēsis pareģoto latviešu tautas varoņa Lāčplēša uzvaru pār melno bruņinieku.

Lāčplēša dienā Latvijā, tāpat arī Alojā, ir tradīcija ēku logos iedegt svecītes, tā godinot kritušo brīvības cīnītāju piemiņu. Alojā cilvēki svecītes aizdedza arī pie valsts karoga pilsētas centrā.


Par tradīciju kļuvis arī šajā dienā rīkotais lāpu gājiens, kas pulcēja ļaudis – gan skolēnus un skolotājus, gan zemessargus un jaunsargus, gan alojiešus.
Skanot dziesmām, kvēlojot svecīšu liesmiņām – ikviens varējām ieklausīties skolas direktores Ineses Bites un Alojas novada domes priekšsēdētājas Daces Vilnes uzrunās. Pašvaldības policists - zemessargs Jānis Kalniņš izteica pateicību visiem klātesošajiem par piedalīšanos pasākumā. Alojas Ausekļa vidusskolas vēstures skolotāja Līga Moderniece atsauca atmiņā 1919. gada sūros notikumus, kuriem pateicoties, mēs tagad dzīvojam brīvā un neatkarīgā valstī - LATVIJĀ.


Pēc svinīgā pasākuma pie karoga zemessargi un jaunsargi devās uz kapiem, lai ar klusuma brīdi godinātu karavīrus un noliktu ziedus kritušo karavīru atdusas vietās.
Šogad apritēja 90 gadi kopš nozīmīgās Latvijas valsts armijas uzvaras pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku - 1919. gada 11. novembrī Rīgā izšķīrās 1918. gada 18. novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis. Pēc šīs kaujas kļuva skaidrs, ka Latvija ir nosargājusi savu neatkarību.

Liene ČEČIŅA

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________