ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Nūjošana Ērgļos

24.10.2009.
Nūjošanas pārgājiens Pie Blaumaņa Ērgļos

To, cik labi bija izkustēties, kāds mundruma lādiņš gūts pēc soļošanas ar nūjām pa rudenīgajām takām līdz Brakiem un atpakaļ, cik jauka noskaņa valdīja R. Blaumaņa muzejā, droši vien turpina stāstīt ikviens nūjošanas pārgājiena Pie Blaumaņa dalībnieks.


24.oktobrī viesnīca Ērgļi sadarbībā ar žurnālu 36,6ºC rīkoja nūjošanas pārgājienu. Ieradās vairāk nekā 230 nūjotāju. Maršruts: viesnīca Ērgļi – R. Blaumaņa muzejs Braki.


Mums bija vienreizēja iespēja – pārliecināties pašiem, kas ir nūjošana, būt pirmajiem, kuri iemēģina īstas soļošanas nūjas, speciālista apmācītiem, apgūt pareizu iešanas soli.


Reti, kurš sporta veids ir tik demokrātisks un tik labvēlīgi iespaido veselību kā nūjošana. Te arī meklējams šā aktīvās atpūtas veida popularitātes fenomens. Pārliecinieties paši! Aktīvās atpūtas pasākums ikvienam!


Brakos nūjotājus sagaidīja daudz patīkamu pārsteigumu - kāju atstiepšana Bebens vadībā, dziedāšana un gards Braku mielasts, bet vakarā viesnīcā - balle.


Daudzi īstas soļošanas nūjas turēja rokās pirmoreiz, bet, instruktoru pamudināti, mēģinot saskaņot soli ar nūjām kā slēpošanā (pretējā roka un kāja), ar prieku veica maršrutu no Ērgļu viesnīcas līdz R. Blaumaņa muzejam Braki un atpakaļ - kopā ap 10 km.

Uz nūjošanas pārgājienu Ērgļos bija atbraukuši nūjotāji no malu malām - no Madonas, Rīgas, Limbažu novada, Staiceles, Alojas, Valmieras slimnīcas, pat tālās Ventspils u. c. Latvijas vietām, dalībnieku starpā - arī latvieši no Amerikas. Neviens negaudās, ka laiks rudenīgs, ka nav saules, bet priecājās par dabas skaistumu, par to, ka nelīst, par iespēju pabūt Brakos, kur sen, kopš skolas laikiem nav iznācis iegriezties.

Reportāžu sagatavoja Liene Čečiņa
Bildēja: Inese Timermane, Solvita Liepiņa

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________