ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Ozolmuižas pamatskola

14.10.2009.
Septembris Ozolmuižas pamatskolā

1.septembrī mācības 1. klasē uzsāka 7 skolēni. Zinātkāres pilnām acīm bērni atvadījās no savas mīļākās rotaļlietas un kopā ar vecākiem aizdedza svecīti, uzsākot jaunu posmu savā dzīvē.

Pirmklasnieku audzinātāja skolotāja Baiba Siliņa. Skolotāji atjaunoja kādreizējo tradīciju – dziedāt Zinību dienā dziesmu ,,Uz skolu” ar mūsu novadnieka Ausekļa vārdiem.

No 1. septembra 9. klasē mācās skolniece no Vācijas Jana Klingel, kuras mērķis apgūt latviešu valodu. Tas Janai arī veiksmīgi izdodas. Vienlaicīgi viņa mācās arī krievu valodu. Ar skolēniem sazinās angļu valodā, bet pamazām jau arī latviski.

Jauku septembra pārsteigumu, nevienam nemanot, bija sagādājusi Mārča un Emīla Skrīveļu māmiņa Inguna, kas pie skolas zālienā bija izkārtojusi dāliju izstādi.


Pēc dažām dienām visus priecēja viņas veidotā smaidīgā ābolu seja.


Dzejas dienu laikā visus priecēja skolēnu veidotās ziedu kompozīcijas. Krāšņākās tās bija 1. – 4. klasei un 7. klasei. Pacentušies bija arī BSAC ,,Zīles” audzēkņi. Individuāli interesantākās kompozīcijas bija 5. kl. Harijam Sniedzem, 6. kl. Armandam Kononam un 8.kl. Laurai Doroškēvicai.

Miķeļdiena iesākās ar dārzeņu kompozīciju izstādi. Kādi tik veidojumi tur bija! Mašīnas, tārpiņi, rudens vīriņi un sieviņas un daudz kas cits. Visneparastākie tie izdevās Sabīnei un Raineram Celmiņiem.


Mūs visus priecēja cirka programma – burbuļpasaka, ko braucām noskatīties uz Puikuli.

Skolas jaunsargi Alojā sacensībās ieguva 3. vietu. Komandas kapteine Jeļena Kiseļova.

Bibliotēkas apmeklētājus vienmēr gaida kāda jauna izstāde, kāds interesants konkurss vai krustvārdu mīkla. Septembrī izstādes bija veltītas dzejniekam Rainim un Miķeļdienai.

Vēl septembrī pie skolēniem viesojās Gudrā Pūce, kura pavasarī bija izsludinājusi savu konkursu nedēļas garumā visos mācību priekšmetos, bet šogad jau novērtēja čaklākos mācībās septembrī. Tie bija - 1. klasē Ieva Ulme, Renārs Stumps, Mārcis Skrīvelis, Sandis un Mārtiņš Žukovski; 2. klasē – Valters Jānis Stumps, 3. klasē - Amanda Čečiņa, 5. - klasē Jānis Apsītis, Sabīne Celmiņa, Harijs Sniedze, Linda Sandija Zariņa, 6. klasē - Jana Ļeonova, Ktija Linda Ūdre; 7. klasē Daiga Gončare, Kristīne Lukjanova, Anna Dace Majore; 8. klasē Maija Apsīte, Laura Doroškēvica un 9. klasē Jana Klingel. Šie skolēni saņēma Gudrā Pūces ielīmi dienasgrāmatā.

Teksts un foto - Māra Meinarda

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________