ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Alojas Ausekļa vidusskola

30.09.2009.
Pozitīvas ziņas no Alojas

Kaut arī noslēdzies Alojas Ausekļa vidusskolas un Vācijas Elctālas pamatskolas kopējais projekts „Divreiz Dzimtene Eiropā”, sadarbība turpinās.

Tā septembra beigās notika sestā abu skolu tikšanās Alojā. Ar Elctālu sadarbojamies jau vairāk kā 3 gadus.

Šogad partnerskolas delegācijā bija 14 6.-9. klašu skolēni un 4 skolotāji. Markuss Dencs, kurš kopā ar Rihardu Melingu bija sadarbības koordinators arī iepriekšējā mūsu sadarbības skolā, Aloju apmeklēja jau devīto reizi. Tā kā 12 gados pasākumi un apmeklējamās vietas gandrīz neatkārtojās, viņiem bija interesanti arī tagad. Šoreiz kopējais uzturēšanās laiks Latvijā bija 9 dienas.

Ne bez grūtībām atradām visiem iespēju uzturēties ģimenēs. Tādēļ uzreiz gribu pateikt sirsnīgu paldies par palīdzību Liniņu, Valda Možvillo, Lauras Balodes, Austras Neimanes, Elsiņu, Šternfeldu, Kozaku ģimenēm un maniem kolēģiem Anitai Roļskijai, Anitai Āriņai, Sarmītei Mangulsonei un Vinetai Tiltiņai par mājīgo atmosfēru ģimenēs, uzņemot mūsu viesus.

Varu apsolīt, ka viesu uzņēmējiem vienmēr būs priekšroka mūsu turpmākajos sadarbības braucienos.

Tagad vairāk par programmu. Pēc 7 stundu ceļa no prāmja Klaipēdā, vakariņām un nakšņošanas ģimenēs, nākamajā dienā viss skolas kolektīvs sirsnīgi uzņēma viesus skolā. Pēc apsveikuma runām un dziesmas skolēni un skolotāji apmeklēja stundas un iepazinās ar skolu.

Sagaidīšanas pasākumā skolā tika pasniegts čeks, kuru bija sarūpējis Elctālas birģermeisters kopā ar Reiffeisen banku. Diezgan ievērojamā summa domāta tieši sporta hallei.

Tas bija labas gribas žests, kurš signalizēja vēlmi sadarboties abām pašvaldībām. Apstiprinājumu tam viesi saņēma arī pieņemšanā Alojas novada domē pie domes priekšsēdētājas Daces Vilnes un Alojas izpilddirektora Gundara Karlsona.

Skolēnus interesēja arī Alojas apskate, kuru vadīja Kristaps Martinsons un Sandris Možvillo un 9.-12. klašu skolēnu grupa.

Vakara pusē partnerskolas delegācija Alojas Ausekļa vidusskolas virtuvē ar aizrautību grieza sīpolus, cepa gaļu, kūla uzpūteni un Inatras un Daigas vadībā gatavoja pelēkos zirņus ar speķi, kā arī citus našķus latviešu gaumē. Vācu bērni, ar piesardzību izturoties, izgaršoja latviešu ēdienus un liela daļa atzina tos par labiem esam. Gan virtuvē, vienai griežot sīpolus, gan vēlāk ar savu priecīgi pozitīvo garu turpmākajos pasākumos izcēlās 7. klases meitene Nina.

Rīgas dienā bija ieplānots foto rallijs. Gatavojoties tam, Rīgā biju nofotografējis apmēram 30 raksturīgus objektus. Pēc attēla un ielas nosaukuma 3 grupām bija jāatrod 10 objekti un 1 stundas laikā jānofotografē. Pārsteidzoši, ka visas grupas no 30 objektiem atrada 29. Varbūt noteicošais bija arī tas, ka vairāki vācu skolēni bija šeit jau otro reizi, vai kā Džesika – jau trešo.

Domāju, ka izdevās arī sporta dienas sacensības, kurās Alojas skolu pārstāvēja 7., 8.b, 9. un 10. klases. Programmā bija basketbols (jaunajā hallē), arī tautas bumba, tam sekoja jaunsargu turnīrs futbolā ar novada skolu piedalīšanos no Ozolmuižas, Puikules, Staiceles un Alojas. Futbolā sīvā cīņā uzvarēja alojieši. Tikpat spēcīgu sniegumu demonstrēja puikulieši, bet trešo vietu izcīnīja mūsu viesi no Elctālas.

Noslēgumā izrādījās, ka visvairāk saguruši ir alojieši, kuri vairs nespēja savākt komandu militārajai stafetei. Tomēr mūsu viesi to spēja godam. Šīs sacensības organizēja un vadīja Jānis Voicišs.

Programmas naglai vajadzēja būt braucienam uz Latgali ar nakšņošanu Aglonā, ekskursiju pa baziliku, Karalisko Ķēniņa kalnu, maizes muzeja apmeklējumu. Ļoti viesmīlīgi tikām uzņemti un izmitināti „Mežinieku mājās”. Vakariņās un brokastīs baudījām lielisko latgaļu virtuvi. Saimniece piedāvāja ekskursiju horoskopu dārzā, iespēju spēlēt futbolu un volejbolu. Mūsu viesi bija ļoti apmierināti. Atpakaļceļā apskatījām Jēkabpili, Stāmerienas baznīcu, iebraucot Smiltenē, bijām liecinieki organizētajam kalnu riteņu maratonam, kura finišs bija Smiltenes centrā.

Ģimeņu dienā lielākā daļa viesu atpūtās pastaigā gar Salacas malu Mazsalacā un noslēgumā apmeklēja Hirtes koktēlniecības muzeju.

Pēdējā viesošanās dienā aizbraucām ciemos pie mūsu ziemeļu kaimiņiem uz Pērnavu, Veicām nelielu pārgājienu gar Pērnavas līča krastu un pa Pērnavu. Tā kā Bādenei- Virtembergai nav izejas uz jūru, izmantojām jebkuru iespēju atpūtas pauzēs ekskursijas laikā apstāties pie jūras. Arī lielajos viļņos, lietū un vējā mūsu ciemiņi atrada iespēju pat nopeldēties jūrā.

Atvadu pasākumā viesu uzņēmēji un viesi deva savu vērtējumu kopā pavadītajam laikam un atzina, ka par maz laika veltīts kopējām skolēnu aktivitātēm. Pietrūka vismaz vienas dienas kopējas darbošanās, ko nākošreiz noteikti plānosim.

Nobeidzot gribu pateikties mūsu šoferim Modrim, Artim un Andim par to, ka nodrošināja mūsu mobilitāti.

Atceļā uz Klaipēdu piedzīvojām gan sauli, gan lietu, gan sniegu un krusu, kas noskaņoja uz šādām domām: „Ceru, ka politiskā negaisa mākoņi kaut kad šo 4 gadu laikā virs Alojas novada izklīdīs un paliks laiks arī kopējam darbam un varbūt pat sadarbībai ar vācu partneriem”.


Elctālskolas pieaugušie jaunās sporta halles tribīnēs


Ciemiņi mūzikas stundā 4. klasē


Pieņemšana Alojas novada domē


Mājturības skolotāja Daiga un Sabrīna pārbauda pelēko zirņu gatavību


Latvijas TV viesi bija uzmanīgi klausītāji


Latvijas TV režijas telpā


Apbalvojumu sporta dienā saņem Benijs


Viesi Koknesē pie Pērses ietekas Daugavā


Atpūtas dienā pie Salacas


Ekskursija Pērnavā


Viesi Pērnavas līcī

Aivars Auseklis – projektu koordinators

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________