ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> PII Auseklītis

29.09.2009.
Miķeļdiena Alojas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē

Rudens pienācis nemanot - to izjūtam ar katru dienu vairāk. Vakari kļūst tumšāki, laukā biežāk līst drēgns lietus, un palaidnīgais vējš trenkā kokiem norautās krāsainās lapas. Arī mūsu veidotās ziedu saulītes lēnām noziedējušas, un mūsu veidotie dārzeņu „sapņu un iedomu” tēli pamazām iet savu rudens ceļu.

Ir nosvinēti rudens saulgrieži – Miķeļi. Lauku darbi drīz būs padarīti, un pagrabi pilni ar pašu sagādātām dabas veltēm. Izrādās, pats bagātākais pasaulē ir rudens - kopīgi dziedātās dziesmās, ejot jautrās rotaļās un minot mīklas, mēs Alojas un Vilzēnu bērnudārzā suminājām bagāto rudeni. Miķelīti visi gaidījām kā savu brāli, jo tas mums deva malciņu un gardu kumosiņu.

Miķeļdienā vērojām arī laika apstākļus, jo pēc tiem var uzzināt, kāda būs ziema. Miķeļdienā ozolos zari bija pilni ar zīlēm, tas nozīmē, ka būs dziļi Ziemassvētki. Vējš Miķeļos pūta no ziemeļrietumu puses, tad gaidāma diezgan auksta un dziļa ziema.

Kopīgi ejot rotaļā „Kalu, kalu zirdziņu”, mēs visi ar jauno zirgu devāmies uz Miķeļdienas tirdziņu iepirkties. Bērni kopā ar vecākiem bija pagatavojuši dažādus gardumus un atnesuši rudens veltes, kuras varēja iegādāties katrs interesents. Rudens turpina savu ceļu, un mēs iesim tam līdzi, jo arī rudenī mums atklājas brīnišķīgas iespējas – spēles un rotaļas, grāmatas, jauni iespaidi un jaunas zināšanas, ko gūstam katru dienu. Vēl daudz ko nezināmu mums nesīs rudens – visbagātākais šajā pasaulē.


Darbīgā traktoriņa Tonija rudens


Elzas sēņu grozs


Evas kartupeļu vīriņš


Kitijas ezītis un viņa draugi


Purva vecītis


Rudens nāk, rudens nāk...

|
Sniegavīru var uzvelt arī rudenī...


Mūsu jaunie basketbolisti


Cik jautri kopā


Vilzēnu bērnudārzā atlidojis ziedu taurenis


Zēni veido ābolu vilnīti


Mēs katrs kā saules stariņš


Ziedu saulīte vissiltāk silda rudenī

Pirmsskolas izglītības skolotāja Inguna Krūmiņa
Foto: Zanda Bīviņa

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________