ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> PII Auseklītis

16.09.2009.
Sporta aktivitātes Auseklītī atvasaras noskaņās

Savu gaitu uzsācis jaunais mācību gads, kurā par vienu no galvenajiem uzdevumiem esam izvirzījuši bērnu fiziskās attīstības veicināšanu. Tāpēc Alojas pirmskolas izglītības iestādē „Auseklītis” iesākām savu darbu ar sportiskām aktivitātēm, jo tieši fiziskās kustības bērniem ikdienā iztrūkst arvien vairāk.


16. septembrī mūsu audzēkņi kopā ar saviem vecākiem un skolotājām devās sportiskā ekskursijā uz Vilzēniem, lai visi kopā pavadītu jaukus mirkļus. Iepazināmies ar jaunajiem draugiem Vilzēnu bērnudārzā un apskatījām telpas, kurās viņi pavada savas ikdienas gaitas.

Lielajā sporta laukumā savas sporta prasmes demonstrēja ne tikai mūsu mazie audzēkņi, bet arī viņu vecāki. Piedalīties varēja pavisam 10 dažādās disciplīnās, liekot lietā katram svarīgas prasmes un iemaņas - citur vajadzēja vairāk veiklības, citur izturības, bet visvairāk bija nepieciešama pacietība.


Kopīgā iesildīšanās rotaļa.

Visvairāk izturības vajadzēja Slaidās vasaras dalībniekiem, lai skrējienu uz laiku izturētu līdz pašam finišam.


Vislielāko pacietību vajadzēja NLO un Spilvenkrosa dalībniekiem - ar lidojošiem šķīvīšiem trāpīt pa plastmasas pudelēm, kuras ir piepildītas ar ūdeni nebija nekāda joka lieta.


Un noiet pa spilvendēlīšiem, noturoties uz tiem un nenokrītot, jau nepavisam nebija tik vienkārši.

Izrādās, lai slēpotu, nemaz nevajag ziemu, sniegu un var iztikt bez slēpēm. Mēs pievērsāmies netradicionālam slēpošanas veidam – ar plastmasas pudelēm, sniegu lieliski aizstāja smiltis.

Sēņotprieks arī mums nebija svešs - te lietā bija jāliek katram savas matemātiskā prasmes, jo saskaitīt, cik sēņu salasīts, nemaz nebija tik grūti.


Kur ikdienā varam darboties ar izpletni un bumbām? Bet šajā dienā iespēja piedalīties Izpletņbolā bija katram sporta dienas dalībniekam. Visi ļoti centās noturēt bumbas un izpletni tā, lai tās nenoripotu no tā.


Lekt pa vecam uz nebēdu izrādās ir iemācījusies arī jaunā paaudze - un tikpat tālu, un tikpat augstu.

Ganīt jāmācās arī mūsdienu bērniem, jo šī prasme tagad noderēja - kādreiz ganīja aitas un govis, bet mēs ganījām bumbas. Arī tas ir jāprot, un vēl pareizā virzienā!


Bumbolā mest bumbas un trāpīt kastē nebija nekāda joka lieta, tomēr visi tik ļoti centās tikt galā ar šo uzdevumu.

Līdzsvara noturēšanu katrs varēja pārbaudīt Līdzsvarošanā, kur bērna degunam vajadzēja satikties ar rotaļu suņuka degunu, noturoties uz vienas kājas un ar vienu roku pieturoties pie savas auss.


Pēc kārtīgas izsportošanās žūrija sporta dienas dalībniekiem pasniedza diplomus dažādās nominācijās.

Mūs visus bija pārņēmis liels gandarījums par piedalīšanos šajās aktivitātēs, mājās braucot pavadīja patīkams nogurums un neaizmirstami prieka pilni pārdzīvojumi par jauki pavadīto un piepildīto dienu. Paldies visiem, kuri piedalījās šajos sporta svētkos - galvenais nav uzvarēt, bet piedalīties un būt kopā ar saviem draugiem, vecākiem arī sportiskos mirkļos. Liels paldies Kaļvu ģimenei par sporta inventāra sagādāšanu!

Teksts – Inguna Krūmiņa, PII „Auseklītis” skolotāja
foto – Anita Savicka

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________