ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Alojas Mūzikas un mākslas skola

14.08.2009.
Plenērs pie jūras- trīs neaizmirstamas dienas

Augusta sākumā Alojas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem notika gadskārtējā vasaras prakse. Ik gadus mākslas nodaļas audzēkņi dodas vasaras plenērā uz kādu no Latvijas vietām, kur var baudīt un mākslas darbos attēlot daudzveidīgus dabas skatus. Esam bijuši Jaunpiebalgā, Alūksnē, tomēr iespaidiem bagātākās un labākās vasaras prakses ir pavadītas tieši pie jūras – Ainažos, Salacgrīvā.Šogad skolas pedagogi- Inatra Vaļicka, Irēna Graviņa, Inta Šneidere, Inese Mētriņa un Imants Klīdzējs iesaistījās lielā pārbaudījumā, jo izlēma praksi organizēt pie jūras Veczemju klintīs, ar dzīvi teltīs un ēdiena gatavošanu uz ugunskura.Tā trīs dienas 30 Alojas jaunie mākslinieki mācību gadā gūto pieredzi varēja pilnveidot , strādājot brīvā dabā- akvarelējot jūras skatus, zīmējot vēja izgāztos kokus un saknes, celt smilšu pilis un piramīdas, vākt akmentiņu kolekcijas un floristikas materiā lus. Darbi būtu nogurdinoši, ja tos nepapildinātu pastaigas gar jūru, šūpošanās, basketbols un galvenais- peldes jūrā.Netradicionālas arī bija maltītes svaigā gaisā, jo ēdiens tika gatavots uz ugunskura. Ja ikdienā bērniem kaut kas negaršo, tad šoreiz neviens neko neiebilda- ēdiens bija gards.Lietderīgi, bet šo trīs dienu laikā bērniem svarīgas bija apgūstamās prasmes, kuras saistās ar patstāvību- pašiem jāmazgā trauki, jāsakopj guļvieta, jārūpējas par sevi un saviem klasesbiedriem, jo jādzīvo bija patstāvīgi, bez mājinieku atbalsta. Arī naktis teltīs dažam bija kaut kas jauns- citam mazliet bija bail, citam sala, citi vēl ilgi nevarēja aizmigt. Bet tā kā vienā teltī nakšņoja vairāki, tad draugs draugam varēja palīdzēt. Tāpat kopības sajūtu stiprināja pašu zīmēts prakses karogs un zvana skaņa, kura aicināja visus pulcēties kopā.Vecāki gan bieži zvanīja un uztraucās par saviem mīļajiem, jo Alojā šajā laikā bija nepārtrauktas lietus gāzes. Tomēr mums Veczemju klintīs, vai nu jūras klimata dēļ, vai nu citu labu darbu izpelnīts, bija neticami labs laiks. Lietus lija pavisam maz un spīdēja pat saule. Attālākos lietus mākoņus dzenāja vējš, kurs ļāva jūru iepazīt vētrā un negaisā.

Sakām lielu paldies mūsu skolas saimniecei- Gintai Ottersonei un vecākiem- Ingai Neimanei, Ivetai Rudzītei, Aivai Silājai, Aldai Tosunovai un Leldei Roļskijai. Bez viņu palīdzības nevarētu laikā pagatavot maltītes un saimniekot nometnē.

Gribam uzslavēt arī mūsu audzēkņus- par viņu brīnišķīgajiem darbiem, izturību, uzticēšanos saviem skolotājiem, kā arī labo kopā sadzīvošanu. Prakses darbus visu septembri varēs ikviens apskatīt skolā, kur ir iekārtota neliela izstāde.
Ticam, ka kopā pavadītais laiks mūsu audzēkņu atmiņās vēl ilgi liks atgriezties Veczemju klinšu akmeņainajā jūrmalā. Tāpat kopā dzīvošanas prasmes ļaus labāk sajust ikkatra klasesbiedra draudzību un saticību jaunajā mācību gadā.

Rakstu sagatavoja : Alojas Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Inese Mētriņa

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________