ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> 9. Baltijas ziedu paklāju festivāls Ventspilī

08.08.2009.
Floristi – Visjaukākie cilvēki pasaulē, kam dvēselē puķes zied!Devītajā Baltijas ziedu paklāju festivālā Ventspilī no 7. līdz 9. augustam bija vērojams rekordskaits – 30 floristu meistardarbi. Iepriekšējos gados ziedu paklāju skaits nepārsniedza 25.

Šogad ziedu paklājus veidoja komandas no Ventspils, Tukuma, Jūrmalas, Grobiņas, Liepājas, Saldus, Ogres, Daugavpils, Bauskas, Valmieras, Alojas, Jelgavas, kā arī viesi no Štrālzundes (Vācija), Viļņas (Lietuva), Sanktpēterburgas (Krievija) un Minskas (Baltkrievija). Katrā komandā darbojās līdz pieciem cilvēkiem.

Devītais Baltijas ziedu paklāju festivāls notika jau tradicionāli - Pilsētas svētku ietvaros Ostas ielā, Ventmalā.

Ziedu paklāji dalībniekiem bija jāveido par tēmu "Tilti", 4 x 1,5 metrus lieli un to augstums nedrīkstēja pārsniegt 20cm.

Šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, ziedu paklājus vērtēja gan profesionāla žūrija, gan skatītāji.

Devīto Baltijas ziedu paklāju festivālu organizēja pašvaldības SIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" sadarbībā ar pilsētas ainavu arhitekti Anitu Neilandi. Festivālu atbalstīja Rionas Ēces floristikas meistardarbnīca "Ziedu dizains", kā arī zemnieku saimniecība "Bērziņi".

Savu dalību šogad festivālā ņēma arī divas Alojas komandas – jauniešu komanda no Alojas mākslas skolas (Inta Šneidere, Rūta Bārda, Elīna Bite, Krista Otersone) – viņu devīze – Mīlestības sudrabotie, un biedrības „Alojas radošā kluba „Liepale” komanda (Anda Bondare, Anita Mangulsone, Svetlana Možvillo, Liene Čečiņa, Guna Krūmiņa) ar devīzi „Sev mazus tiltus radi, lai katram mirklim savs…”

Finālā ar 2,5 punktiem atpaliekot no 1.vietas, 2. vieta 30 komandu konkurencē pieaugušo grupā „Liepales” meitenēm!!!

Fotoreportāžu sagatavoja Liene ČEČIŅA
Canon Digital IXUS 950 IS

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________