ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Alojas bibliotēka

10.01.2009.
Bērnu žūrija 2008 - Lasīšanas ekspertu jautrā pēcpusdiena

Sestdienā, 10.janvārī Alojas pilsētas bibliotēkas lasītavā kopā bija pulcējušies VVKF lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu žūrija 2008 lasīšanas eksperti uz programmas noslēguma pasākumu, kurā kopīgi pārrunāja kā veicies ar grāmatu lasīšanu, vai ekspertiem patika lasīt šajā gadā piedāvātās grāmatas.

Lai mēs atcerētos izlasīto grāmatu saturu bibliotekāres bija sagatavojušas vairākus uzdevumus.

Pirmais uzdevums: jāsavieno grāmatu autoru vārdi ar grāmatu nosaukumiem.Visas ekspertu grupas uzdevumu izpildīja pareizi. Tātad visi ir grāmatas izlasījuši vai arī atceras grāmatu vāciņus.

Tālāk sekoja puzļu salikšana: ar tām gan gāja grūti, bet salikt salika visi.

Viena no veiklākajām puzļu salicējām bija Lelde Liepiņa (7.kl.), kura devās palīgā arī jaunākās grupas ekspertiem.Vecākajai ekspertu grupai (5.-9.klases) puzles - kas veidojās no Bērnu žūrijas grāmatu vāciņu attēliem bija mazākas un tos salika ātrāk. Bet jaunākai grupai (1.-4. klasēm) puzles bija lielākas, jo pašas grāmatas bija platākas un lielākas. Šī atrakcija beidzās... ar neizšķirtu un ar lielu jautrību, jo lielākajā komandā divas meitenes bija uzvilkušas džemperīšus, uz kuriem attēlots ēzelītis Iā un līdz ar to ieguva komandas nosaukumu „ēzelīši Iā”.Un kurš pasākums ir iedomājams bez mēmā šova. Kaut gan sākumā jaunāko klašu ekspertu grupiņa cēla protesta akcijas pret „mēmā šova” izspēli, bet tomēr minēja visi. Arī izskanēja ļoti interesanti minējumi: „vikingu”, kuru rādīja Māris Juris Leinasars (6.kl.),Ilze Apsīte (8.kl.) nodēvēja par „sētnieku OTTO” un ieguva asprātīgākā eksperta titulu.
Estere Kārklele (4.kl.) atrādīja vārdu „govs”,Lana Vītola (3.kl.) -„buldozers”un vēl daudz citu vārdiņu, kuri bija ņemti no izlasītajām grāmatām. Kad beidzās visas spēles un atrakcijas notika apbalvošana.Katrs dalībnieks saņēma diplomu un speciālu Bērnu žūrijas piespraudi.

Savus skolēnus - Bērnu žūrijas ekspertus uzslavēt par aktīvo lasīšanu bija atnākusi arī 3.klases audzinātāja Silvija Radziņa. No 3. klases skolēniem par lasīšanas ekspertiem bija reģistrējušies un elektronisko anketu aizpildījuši 9 skolēni.Tika nominēti grāmatu prezidente - Ilze Apsīteun grāmatu prezidents - Māris Juris Leinasars,jo šie skolēni ir Bērnu žūrijas ilglaicīgākie eksperti. Un kā bez saldās balviņas. Pasākuma beigās bija arī kopīgā fotografēšanās.Jācer, ka arī 2009. gadā Alojas bibliotēkā noritēs lasīšanas programma Bērnu žūrija. Ir jauki visiem sanākt kopā un parunāties par grāmatām. Bērnu žūrija dod mums visiem iespēju izvērtēt jaunāko bērnu literatūru.

Bērnu žūrijas 2008 lasīšanas eksperti:

Kitija Amanda Viļumsone (2.kl.)
Undīne Balode (3.kl.)
Lana Vītola (3.kl.)
Anta Egita Jaroševiča (3.kl.)
Sanda Melbārde (3.kl.)
Normunds Tosunovs (3.kl.)
Kristīne Kalnmača (3.kl.)
Arta Bārda (3.kl.)
Rolands Ralfs Kuzņecs (3.kl.)
Elīza Cepurniece (3.kl.)
Viesturs Neimanis (4.kl.)
Agnese Prikaza (4.kl.)
Megija Rudzīte (4.kl.)
Kristiāna Aivija Viļumsone (4.kl.)
Egija Ungure (4.kl.)
Estere Kārklele (4.kl.)
Anastasija Beļakova (5.kl.)
Vivita Sīle (6.kl.)
Laura Ozoliņa (6.kl.)
Dainuvīte Gailīte (6.kl.)
Māris Juris Leinasars (6.kl.)
Ivanda Kārkliņa (7.kl.)
Lelde Liepiņa (7.kl.)
Monta Čukure (7.kl.)
Ilze Apsīte (8.kl.)

Paldies arī Terēzei (1.kl.) un Martai (2.kl.) Vikmanēm par piedalīšanos lasīšanas programmā „Bērnu žūrija 2008”.


 

 Rakstu sagatavoja: lasīšanas eksperte Ilze Apsīte un bibliotekāre Kristīne Liepiņa

 Pasākumu fotografēja Linda Miķelsone
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________