ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Alojas Ausekļa vidusskolā

24.09.2008.

Dzimtene - Heimat 4

Tikko, sadarbībā ar Elctālas pamatskolu no Bādenes Virtembergas, Alojas Ausekļa vidusskolai beidzies kārtējais projekta “Divreiz Dzimtene Eiropā”posms.

Septembrī Alojā viesojās 14 partnerskolas skolēni un 5 pieaugušie, lai turpinātu darbu pie Eiropas Savienības atbalstītā projekta.

Pieaugušo grupas sastāvā bija projekta koordinators Markuss Dencs, informātikas skolotājs Volfgangs Konrāds, vecāku pārstāvis Kristofs Molkners, skolas lietvede Melita Albinski un sociālā darbiniece Inge Ruhai.

Viesošanās laikā kopā praktiski iepazinām 5 tēmas. Ciemiņi Alojā ieradās 17.septembra vakarā un nonāca ģimenēs, kuras bija gatavas viesu uzņemšanai. Atsaucīgas bija ne tikai alojiešu, bet arī Braslavas pagasta ģimenes.

Viesošanās un vienlaikus arī darba programma bija plaša. Tā sākās ar viesu sveikšanu Alojas Ausekļa vidusskolā 18.septembrī, piedalīšanos stundās, kopēju ekskursiju pa pilsētu un ļoti jauku uzņemšanu Alojas pilsētas domē. Priekšsēdētājs Aloizs Koļesņikovs sirsnīgi sveica delegāciju un nodeva sveicienus Elctālas birģermeistaram Vilhelmam Gecam. Īpaši sumināti tika Inge, kura Alojā ir piekto reizi un Markuss, kura ciemošanās ir astoto reizi.

19.un 20. septembrī notika laivu pārgājiens pa Salacu no Staiceles līdz Salacgrīvai. Piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem bagātā laivošana lieliski saliedēja grupu. Lai gan dažiem laivotājiem nācās pārdzīvot arī peldi rudenīgajā Salacā, un teltīs pavadītā Latvijas nakts arī nelutināja, programmas noslēgumā ciemiņi šīs divas dienas atzina par pasākumu kulmināciju. Pārgājiena laikā (un ne tikai) par mūsu labsajūtu rūpējās daudzi. Īpaši pateicamies SIA ,,Santīms G’’ darbiniekiem un personīgi Graudiņu ģimenei par atsaucību un gādību, lai ciemiņi pie mums justos labi.

Tradicionālas ģimeņu dienas vietā šoreiz viesojāmies Ķoņos, kur iepazināmies ar dzirnavām, vilnas pārstrādes procesu, līdzdarbojāmies ūdenskliņģeru tapšanā un ,protams, arī ēšanā.Darbošanās Ķoņos tika atzīta par otro visvairāk izdevušos pasākumu programmā.

22.septembris bija pirmā saulainā diena, tāpēc programmā bija gan ekskursija pa Rīgu, gan fascinējošs saulriets pie jūras, Baltās kāpas.

Priecē tas, ka aktivitātēs kopā ar ciemiņiem iesaistījās arī mūsu skolēni, īpaši 9.a klases skolnieks Kristaps Kaļva.

Vēl vairāk draudzību stiprināja sporta diena Alojas Ausekļa vidusskolā un, kā noslēgumā teica direktore Inese Bite, vairs nebija jūtama atšķirība-kurš savs, kurš ciemiņš. Rajona skolu futbola sacensībās alojiešiem ne sevišķi veicās, toties prieks, ka vācu komanda draudzības spēlē ar uzvarētājiem staiceliešiem nospēlēja godam ar rezultātu 1:0, dodot mums iespēju pārliecināties par pamatīgajām vācu futbola saknēm.

Nedēļa tika pavadīta spraigā darbā un 23.septembra vakars jau nāca ar nelielu šķiršanās tuvuma sajūtu. Skolā pulcējās ciemiņi, mūsu skolotāji un ģimenes, kuras bija iesaistījušās projektā, lai atskatītos uz aizvadīto laiku, izvērtētu padarīto un atklātā sarunā pārrunātu sadarbības plusus un mīnusus. To visu rezumējot, varam teikt Alojā ir daudz atsaucīgu cilvēku, ģimeņu, un mēs protam darīt visu, lai ciemiņi mūsmājās justos kā savējās-tātad labi.

Vienmēr lielākā problēma ir bijusi viesu izmitināšana. Šogad mūsu atbalstītāji bija Baložu ģimene Alojā (nav joka lieta piekrist uzņemt savā ģimenē “brālīti”, ja par to uzzina dažas stundas pirms ierašanās), Baložu ģimene “Apiņos”, Lapšinu, Jeperu, Šternfeldu, Neimaņu, Ķēniņu, Kaļvu, Slotiņu, Kozaku, Rāceņu ģimenes Alojā, Liniņu un abas Melderu ģimenes Braslavas pagastā, Raita un Anitas Roļskiju ģimene, Kokinu ģimene un skolotāja Anita Āriņa. Sirsnīgs paldies visiem un aicinājums pārējiem alojiešiem - nebaidīties uzņemt viesus, jo ciemiņiem visvairāk vajadzīga mūsu sirsnība. Par materiālajām vajadzībām runājot-jā, bez tām neiztikt, bet “dots devējam atdodas” un arī mēs to atgūstam, gan varbūt citādā veidā-pateicībā.Ja par mums saka labus vārdus, ja ciemiņš tā iedzīvojas, ka grūti šķirties, vai tas ir maz?....

Projekta pasākumi turpinās. Nākošā mūsu viesošanās reize Elctālā paredzama 2009.gada jūnijā.

Noslēgumā – sirsnīgs paldies domes šoferiem Artim un Modrim, skolas administrācijai un Alojas pilsētas domei par atbalstu. Ceru uz šīs sadarbības turpinājumu aizvien augstākā līmenī mūsu un vācu jaunās paaudzes labā.

Aivars AUSEKLIS
Skolotājs, projekta koordinators Alojas Ausekļa vidusskolā.

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________