ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Igauņi Alojā

01.11.2007.

2007.gada 1.novembrī Alojas pašvaldību apmeklēja ciemiņi no Tartu apriņķa Korvekilas

Delegācijas sastāvā bija Sigrīda - Igaunijas Izglītības ministrijas pārstāve, Einars – Korvekilas skolas direktora vietnieks saimnieciskajā darbā un Tīna Kohvere – Korvekilas bibliotēkas vadītāja un pastāvīgā Alojas delegāciju gide Tartu.

Igauņu delegācijas mērķis bija iepazīties ar Alojas pašvaldību un tās iestādēm, dibināt draudzību un veidot sadarbību nākotnē.


Pēc iepazīšanās un sarunas pie kafijas tases Alojas kultūras namā, neskatoties uz lietainajiem laika apstākļiem, viesi devās pie piemiņas akmens izcilajiem alojiešiem, lai Indriķa Zīles piemiņai iedegtu svecītes.


Alojas Mūzikas un mākslas skolā ciemiņus laipni gaidīja skolotāja Inese Mētriņa un pastāstīja par norisēm skolā. No labās: Einars, Sigrida, Tīna, Inese.


Ciemiņus sajūsmināja mazo mākslinieku darbi.Pēc tikšanās tika nolemts nākamvasar mākslinieku vasaras plenēru organizēt Korvekilā.


Pirmsskolas izglītības iestādē „Auseklītis” viesi uzteica paveiktos remontus un īpaši pirmsskolas skolotāju izdomu un radošumu darbā ar bērniem.


Īpaša bija tikšanās Alojas Ausekļa vidusskolas bibliotēkā. Gan Aiva Nemme gan Tīna Kohvere ir bibliotekāres un krievu filoloģes. Abas vienojās veidot ciešāku sadarbību.


Alojas Ausekļa vidusskolas direktore Inese Bite ciemiņiem ar lepnumu demonstrēja no jauna iekārtoto fizikas kabinetu.


Sajūsmu par mājīgo klasi, kura tapusi ar 1.klases vecāku atbalstu pauda mazākie skolas skolēni.


Daudz interesanta ciemiņi uzzināja arī Alojas bibliotēkā.


Vecāko klašu skolēni pastāstīja, ka labprāt pēcpusdienas pavada pie bibliotēkas datoriem, lai gatavotu referātus skolai.Reportāžu sagatavoja Ineta Laizāne,
Inetas Laizānes fotogrāfijas.
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________