ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Pasākumi -> Bērnu lasītāju žūrija

19.10.2007.

VKKF Lasīšanas veicināšanas programma Bērnu žūrija

Bibliotēka aicina visus 1. – 9. klašu skolēnus, kuri grib lasīt un vērtēt lasīto, ņemt dalību Lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu žūrija 2007”. Līdz gada nogalei katram lasīšanas ekspertam, kas bibliotēkā parakstījis lasīšanas līgumu par apņemšanos noteiktā laika posmā izlasīt 7 savas vecumgrupas grāmatas, tiek dota iespēja dot savu vērtējumu par grāmatas saturu un arī vizuālo noformējumu anketas veidā.

Grāmatu vērtēšana notiek 4 vecumgrupās:

1. – 2. klasei

Zandere, Inese. Māsa un brālis. - Rīga, Liels un mazs, 2006. 
Sapnis par savu sapņu Ameriku vai sapnis par atgriešanos mājās? Māsa un brālis šajā grāmatā sapņo vienus un tos pašus piedzīvojumus – taču katrs no viņiem savu sapni tulko citādi. Sapnis ceļo turp, kur mūsu šobrīd nav, katra neveiksme pārvēršas jaunā iespējā, bet mērķis vienmēr paliek nesasniedzams. Mākslinieks Juris Petraškevičs.

Zandere, Inese. Ja tu esi sivēns. - Rīga, Liels un mazs, 2006. 
Katrā mīklupantā ir mazs tukšums, kurš gaida vārdu. Katrs dzejolis gaida to, kurš viņu saprot. Tas esi tu!

Braucam Rīgu lūkoties. - Rīga, Annele, 2006. 
Rīga. Lielā, skaistā Rīga... Rīgas apciemošana jau senos laikos daudziem jo daudziem iepriecināja sirdis. Tautas dziesmās ar smaidu apdziedāti pavisam jokaini Rīgā braucēji: runcis ar kaķenīti, suns, vistiņa ar gailīti un pat cūciņa... Māksliniece Ieva Lapiņa.

Lada, Jozefs. Mūsu Kārlēna skaitāmpanti. - Rīga, Pētergailis, 2006.  
Visinteresantākie čehu tautas skaitāmpantiņi, anekdotiski bērnu izteicieni un skolas bērnu asprātības, vispopulārākā un visiemīļotākā bērnu grāmatiņu autora Jozefa Ladas krāsainie attēli - tas viss atrodams Mūsu Kārlēna skaitāmpantos.

Ļūdēns, Vitauts. Nosapņotas murrādziesmiņas. - Rīga, Zvaigzne ABC, 2006.   
Vai esi kādreiz viesojies pūpolu zemē? Tajā mīt mīļas radības, kuras tu arī droši vien esi saticis un pazīsti. Te tāpat svin gan Lieldienas, gan Jāņus, gan Ziemassvētkus. Taču te itin visi dzīvo dzejolīšos - priecīgi un draudzīgi. Ja atvērsi Vitauta Ļūdēna grāmatu, arī tu tiksi laipni uzņemts dzejas pūpolu zemē! 

Daniela de Luka. Vilcēns.- Rīga, Jāņa Rozes apgāds, 2006. 
Grāmatiņa iepazīstina ar Eiropas dzīvnieku valsti. Uzziniet, kā vilcēns Varis atrada ģimeni un jaunu mājvietu. Vilcēna piedzīvojumi papildināti ar skaistām un reālistiskām zīmētām bildēm un informāciju par zvēru dzīvi. Ar grāmatu palīdzību uzzināsiet, ko ēd vilki, kā tie medī, kāpēc tie gaudo un daudzas citas interesantas un aizraujošas lietas par vilkiem.

Valdbergs, Miks. Ziemas burtu pasakas. - Rīga, MiaPress, 2006.  
Grāmatas autors bērnus iepazīstina ar latviešu tautasdziesmām un paša sacerētām pasaciņām par ziemu. Pats autors arī ir uzzīmējis brīnišķīgus zīmējumus!

3. – 4. klasei

Brūveris, Pēteris . Brīnumdzejoļi Dzejoļu krājums bērniem. - Rīga, Zvaigzne ABC, 2006. 
Dzejoļu krājums bērniem. Gribi zināt, kas ir slīķis? Un kas notika Zanzibārā? Un kā gāja zilajam valim un zaļajai vardei? Un vēl, un vēl, un vēl ... Anitas Paegles ilustrācijas.

Auseklis, Uldis. 3 pasakas par baltām ķepām. - Rīga, Garā pupa, 2007. 
Trīs jaukas pasakas - par to, kā māksliniecei Hellīhildia gāja, kad viņai uzdāvināja mazu, mazītiņu… kazlēniņu! Otra pasaka par zvaigznīti Bitīti, kas spīdēja spožāk par citām un kādu dienu pazaudēja atslēdziņu un trešā pasaka par mazo Krišiņu, kurš pavisam negaidīti kļuva par Cepurītes saimnieku. Māksliniece Signe Ērmane - Ļitvina.

Rūmnieks, Valdis. Murjāņu pasakas. - Rīga, Garā pupa, 2007. 
Astoņi gandrīz ticami stāsti par pieciem Muriem un Neganto Līdaku. Pieminēti arī bebri, slepenais ierocis un zalkši. Māksliniece Gundega Muzikante.

Rinkule-Zemzare, Dzidra. Sikspārni, kur tu deri? - Rīga, Drukātava, 2006. 
Dzīvoja reiz Čirks un Čirka un pēc kāda laika viņiem uzradās Kiks - viņš bija varen skaists, ar lielām platām ausīm, izskatījās, ka Kiks ir palīdis zem cepures, bet kādu dienu viņš pazuda… Māksliniece Ilze Ramane.

Zvirgzdiņš, Juris. Konteineru meitenīte Rudīte. - Rīga, Zvaigzne ABC, 2007.
Čau! Mani sauc Ieva. Viss sākās tad, kad devos meklēt Enci - savu pazudušo rotaļu zaķi. Pie konteineriem es sastapu kādu mazu meiteni, kas bija... nu, ne visai tīra un ne pārāk labi paēdusi. Es uzzināju, ka viņu sauc Rudīte, turklāt viņa ne tikai māk lasīt, bet arī zina visu par datoriem. Un tad sākās neticami piedzīvojumi! Mēs ar draugiem nodibinājām Pelēkā kaķa brālību, un Rudīte spekulēja biržā. Internetā! Notikumi risinājās tik strauji kā trakā filmā! Par to visu es esmu uzrakstījusi šajā manuskriptā!

Herge. Faraona cigāri. - Rīga, Zvaigzne ABC, 2007. 
Žurnālists Tintiņš cīnās par taisnību Eiropā, Tuvajos un Tālajos Austrumos, Amerikā un pat Antarktikā un ar viņu vienmēr gadās kas elpu aizraujošs. Grāmatā Faraona cigāri drosmīgais Tintiņš cīnās pret narkotiku tirgoņiem Āzijā. Viņš ceļo gan pa tuksnesi, gan džungļiem, satiekas ar trakiem un ļoti gudriem cilvēkiem, nokļūst slepenā brālībā un sagūsta noziedzniekus. Kopā ar Tintiņu vienmēr ceļo arī viņa suns Mīļuks.

Dreika, Dagnija. Rakargrāmata. - Rīga, Daugava, 2006. 
Kādu laiku mēs nebijām tikušies - kopš Ciemkukuļiem un cunduriem, kas nāca klajā 1999.gadā. Viesodamās skolās, solīju jaunu grāmatu bērniem, kas noteikti iznāks, bet - no manis neatkarīgu iemeslu dēļ - tā ir aizkavējusies. Tagad Rakari tomēr sāk savu ceļu pie jums. (Dagnija Dreika) Mākslinieks Gunārs Krollis.

5. – 7. klasei

Rulls un Eke, un Pipa un Sauters P. Bērnu grāmata. - Rīga, Liels un mazs, 2007. 
Šo grāmatu rakstnieks izdomājis kopā ar saviem trim bērniem Eki, Rullu un Pipu, saglabājot stāstiņos pārsteidzošo bērnu fantāzijas loģiku un negaidītus sižeta pavērsienus. Asprātīgus zīmējumus grāmatai radījis igauņu mākslinieks Alvars Jāksons. Īsajos un aizraujošajos stāstos, ko nebūs grūti izlasīt pašiem bērniem, darbojas gan atzveltnes krēsls un kūleņi, gan dievs, slīkoņi, bomzītis Jurītis un daudz citu redzētu un neredzētu radību, kas nodarbina bērna prātu.

Rungulis, Māris. Taksis Maksis. - Rīga, Zvaigzne ABC, 2007. 
Sveicināts! Tas esmu es - taksis, vārdā Maksis. Bet tā, ko tu tagad turi rokā, ir brīnumjauka grāmata par maniem darbiem, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Taksis Maksis nudien ir sirsnīgs un patiesīgs stāsts par tādu suņuku kā es.

Viks. Pakrastnieki. - Rīga, Pētergailis, 2006. 
Dzejnieks, prozaiķis, libretu autors un tulkotājs Viktors Kalniņš (Viks) latviešu literatūrā vislielāko popularitāti un atzinību ieguvis ar grāmatām. Vika darbos apvienojas rotaļīgums un asprātība, paradoksi un valodas spēles, filozofisko jautājumu un problēmu risinājums un sadzīvisku detaļu ass tvērums, viegls humors. Arī Vika jaunākā grāmata ir dialogos un lakoniskos aprakstos veidots vēstījums par pakrastes iemītnieku dzīvi, attiecībām, notikumiem.

Brīnišķā pērle. Spāņu pasakas. - Rīga, Omnia mea, 2006.
Pasakās mūs gaida neparasti piedzīvojumi - princeses, kaujas, drosmīgi prinči un citas parastas un neparastas lietas. Māksliniece Baiba Baiba.

Pero, Šarls.  Pasakas. - Rīga, Omnia mea, 2007. 
Pero ir saglabājis tautas pasakām raksturīgo - tās ir īsas, vienkāršas, ar labsirdīgu un zobgalīgu humoru. Pasakas lieliski ilustrē tā laika jauno stilu literatūrā - īsi, precīzi teikumi, skaidrs stāstījums. Krājumā pirmo reizi ir drukāts Sarkangalvītes literārais variants. Grāmatā izmantotas Gistava Dorē ilustrācijas.

Kordere, Zizū. Lauvu zēns. - Rīga, Zvaigzne ABC, 2006. 
Lieli noslēpumi, lieli kaķi, lieli piedzīvojumi. Čārlijs Ašanti prot kaķu valodu. Viņam tas nešķiet nekas īpašs - tomēr brīdī, kad mīklaini pazūd zēna mamma un tētis, kaķi ir vienīgie draugi, pie kuriem viņš var vērsties pēc palīdzības. Devies meklēt vecākus, Čārlijs nonāk uz neparasta cirka kuģa, kurš ceļo uz Parīzi. Uz kuģa zēns sastop sešas lepnas, skaistas lauvas, kurām nepieciešama viņa palīdzība. Briesmas min uz papēžiem, un valda neziņa par nākotni, tomēr viņi kopīgi uzsāk mūža lielāko dēku.

Samauska, Ieva. Kā uzburt sniegu. - Rīga, Liels un mazs, 2006. 
Šī ir Ievas Samauskas pirmā dzejoļu grāmata bērniem. Tās notikumi ieraudzīti Pārdaugavas mājās, pagalmos un ielās, kur netrūkst svecēm rotātu kastaņkoku, skudru namiņu, liepziedu feju un noslēpumainu vecenīšu. Mārtiņrožu vietā uzzied robertrozes, jāņogkrūmos ienākas emīlogas un vakaros dūc aivarvaboles. Te notiek zirnekļu un blusu ballītes, un var dabūt biļetes uz peļu opereti. Te cīnās īsti varoņi: Koka Zirdziņš, Mazais Bizonis, Bruņinieks ar gladiolas zobenu un aug mazs spītīgs klinšu kāpējs, vārdā Jānītis Bērziņš! Bērnu un vecāku kopējās ikdienas gaitās ieraudzītie brīnumi lasot savīsies ar jūsu pašu piedzīvoto. Laimas Eglītes ilustrācijas.

8. – 9. klasei

Melgalvs, Māris. Lietus lāses pieskāriens. - Rīga, Zvaigzne ABC, 2006. 
Šeit esmu atnācis pa saules takām / šeit esmu atnācis tepatās blakām / vēl, kamēr rīts pār upi miglu tur...

De Mari, Silvana. Pēdējais elfs. - Rīga, Laikraksts Diena, 2006. 
Pa lietusgāžu, posta un bēdu pārpludinātu līdzenumu izsīkušiem spēkiem brien pēdējais elfs, kuru māc izmisums par savas cilts bojāeju. Viņu izglābj divi cilvēki, kuri gan neko nezina par zvaigžņu kustību un Zemes vēsturi, taču tiem nav sveša līdzjūtība, viņi nav apveltīti ar burvju spējām, toties ir izturīgāki pret dzīves grūtībām. Nejaušā satikšanās izrādās liktenīga gan viņiem, gan pasaulei... Pēdējais elfs ir filosofiska pasaka, gan bērniem, gan pieaugušajiem - tas ir labestīgs un aizraujošs vēstījums par to, ka cīņa pret aizspriedumiem un ļaunumu nekad nav veltīga.

Vallika A.  Ko darīt, Anna? - Rīga, Zvaigzne ABC, 2006. 
Skola, ballītes, pirmā mīlestība, pirmās nopietnās nepatikšanas, pirmā vilšanās, sirdssāpes. Cik labi, ka līdzās ir vecāki, ar kuriem tagad, pēc Annas kļūmīgā soļa, var lieliski saprasties un dalīties it visā! Jādzīvo līdzi arī draudzenes Ketlīnas raizēm un likstām. Kā Annai veiksies? Lasi! Uzzināsi! Romānā Ko darīt, Anna? tēlotas jau pirmajā grāmatā iepazītās galvenās varones Annas gaitas.

Strouds Dž. Samarkandas amulets. - Rīga, Zvaigzne ABC, 2006. 
Kad 5000 gadus veco džinu Bartimaju izsauc jauniņais burvju māceklis Netenjels, džins domā, ka viņam būs jāparāda tikai pāris Vienkāršu ilūziju. Bet zēns ir izcili talantīgs, un viņam padomā ir kaut kas daudz bīstamāks: atriebība. Pret savu gribu Bartimajs tiek aizsūtīts nozagt vareno Samarkandas amuletu, kas atrodas pie Saimona Siržulauzēja - burvja, kas izslavēts ar īpašu nežēlību un godkāri. Un drīz vien džins kopā ar zēnu tiek ierauti briesmīgā intrigu, slepkavību un sazvērestību straumē. Šis aizraujošais stāsts, kas notiek burvju kopienas kontrolētajā mūsdienu Londonā, apburs visu vecumu lasītājus.

Birkbeimers K. Kristofera Kolumba pēdējais ceļojums. - Rīga, Jumava, 2007. 
Kolumba pēdējais ceturtais ceļojums uz Jauno Pasauli noslēdzas ar katastrofu: viņam jācīnās ar indiāņiem, jāpārvar spēcīgas vētras, nodevība un sacelšanās. Viņš zaudē savus kuģus un slims, akls, tuvu vājprātam gaida savus glābējus. Kad viņi atgriežas mājās viņus te neviens negaida! Šī grāmata ir mēģinājums izskaidrot neveiksmju cēloņus. Šis ir lielisks dēku stāsts un zinātnisks kriminālromāns. No vācu valodas tulkojusi Inga Grundmane.

Ābele, Inga. Atgāzenes stacijas zirgi. - Rīga, Atēna, 2006. 
Grāmatā apkopoti simts autores dzejas un dzejprozas darbi.

Verns, Žils. Kapteiņa Granta bērni. - Rīga, Zvaigzne ABC, 2006. 
Kas dzen lordu Glenervenu un viņa draugus apkārt pasaulei? Viss sākas ar haizivs vēderā atrastu pudeli, kurā ielikta vēstule. Skaidrs - kāds steidzami jāglābj! Kur meklēt nelaimīgo kapteini Grantu? Vai Kapteiņa bērni reiz sastaps tēvu? Kā ceļiniekiem izdosies pārvarēt visus šķēršļus? Vai iespējams stāties pretim vētrai un plūdiem, tveicei un salam, zemestrīcei un vulkāna izvirdumam, plēsīgiem zvēriem un ļauniem cilvēkiem? Ceļo kopā ar jahtas Dunkans komandu un uzzini atbildes! Izbaudi aizraujošas dēkas, romantiskus piedzīvojumus, sirds drebēšanu un laimīgas izglābšanās līksmi!

Izmantotas grāmatu anotācijas no Jāņa Rozes interneta grāmatnīcas http://www.jr.lv/lv/

Mīļie bērnu vecāki un cienījamie skolotāji!

Lūdzu, uzrunājiet savus bērnus un skolēnus, modiniet un uzturiet bērnu lasītprieku, apziniet bērnu domas, vēlmes, kritiku un sajūsmu par izlasīto grāmatu, jo grāmatu lasīšana taču attīsta fantāziju, bagātina valodu, bērnam ir iespēja attīstīt savas komunikatīvās prasmes diskutējot, izsakot savu vērtējumu.

Lai bērniem veicas jauno grāmatu lasīšanā un vērtēšanā!
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________