ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Miķeļdiena Auseklītī

27.09.2007.

Rudens ieskaņas „Auseklītī”

     Izbeigusies vasara, kurā gluži tāpat kā ābolus dārzos un burkānus dobēs, dzīve briedinājusi arī mūs un mūsu bērnus. Piedāvājusi iespējas, izvirzījusi noteikumus, sagādājusi iespējas, izvirzījusi noteikumus, sagādājusi pa kādam pārsteigumam un vērojusi, kā mēs ar to tiekam galā.
     Pienācis un lēnām savu gaitu veic vēl viens rudens. Un šajā rudens gaitā mūsu „Auseklītī” jau esam sagaidījuši Miķeli – to labo vīriņu ar tumšpelēkiem miežu svārciņiem, rudzu krekliņā un apinīšu cepurīti galvā, kurš atgādina mums par to, ka pienācis laiks, kad jābeidz visi rudens darbi, jāapar zeme, kas dodas atpūtā. Arī mazie „Auseklīši” ražas novākšanu atzīmēja ar priecīgām un jautrām svinībām un tirgus skaļumu. Mūsu tirdziņā netrūka ne pārdot, ne pirkt gribētāju kā īstā tirgū.
     Ar Miķeļdienu saistās samērā daudz ticējumu par laiku. Kāds laiks Miķeļos, tāds visumā gaidāms arī ziemā – ja ap Miķeļiem pūš ziemeļu vējš, gaidāma augsta ziema. Ja Miķeļu dienā kokiem lapas jau nobirušas, Jurģos vēl neaug zāle.
      Rudens krāsu varavīksne ir raibu raibā. Rudeni katrs no mums sagaida ar citādam sajūtām, bet gandrīz visi mēs jūsmojam par ziedu un lapu krāsu salikumiem, vērtīgajām meža veltēm – ogām sēnēm, kā arī jūtam bērnišķīgu prieku par katru saulaino dienu, kas šķiet gluži kā uzdāvināta, ielieciet kabatā brūno kastani un zaļo ozolzīli, salasiet sārto kļavu lapu pušķi, tad lietainās dienas un tumšie vakari kļūs gaišāki un krāsaināki.
     Lai piepildās visas rudens ieceres!


1. Paši mazākie bērni itin veikli šķiro rudens veltes


2. Vidējās grupas bērni dziesmiņā rāda, cik lielu ražu izaudzējuši


3. Miķelītim dzied vecākās grupas bērni


Visi ar jauno Zirgu brauc uz gadatirgu


Vis noris kā īstā tirgūReportāžu sagatavoja Maija Sembele
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________