ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Bibliotēku nedēļa

23.-27.04.2007.

PASĀKUMI BIBLIOTĒKU NEDĒĻAS LAIKĀ

No 23. – 27. aprīlim Latvijā norisinājās Bibliotēku nedēļa. Šogad tās moto “Lasīsim dedzinātās un aizliegtās grāmatas” aicināja arī mūsu bibliotēkā uz nelielu grāmatu izstādi, kurā bija neliela daļiņa no garajiem padomju laikā aizliegto grāmatu sarakstiem. Grāmatu šai izstādei no savas kolekcijas bibliotēkai uzdāvināja arī kolekcionārs Juris Šķepasts.

24. aprīlī Limbažu rajona pašvaldību bibliotēku konkursa “Gaišākā no Gaismas pilīm” ietvaros, kura mērķis sekmēt katras rajona pašvaldību bibliotēkas sakārtošanu, gatavojoties akreditācijai 2008. gadā, mūsu bibliotēku un bibliotēkas darbības virzienus izvērtēja vērtēšanas komisija no Limbažu Galvenās bibliotēkas. Gaidīsim komisijas atzinumu par mūsu sagatavotību akreditācijai.

Bērniem tika piedāvāta grāmatu izstāde un aptauja “Skaistākā 2006. gada bērnu grāmata”.

Izstādē bērni varēja iepazīties ar 30 bērnu grāmatām, kuras tika izdotas 2006. gadā. Pēc aptaujas rezultātiem secinājām, ka par skaistāko grāmatu tika nominēta

Fēlikss Kamovs, A.Kurļandskis, A.Haitsno sērijas Pagaidi tikai!
“Piedzīvojumi uz ceļa”

26. aprīlī lasītājiem tika piedāvāta Jauno grāmatu diena. Šajā dienā ar jaunajām grāmatām iepazinās un rezervēja sev lasīšanai 52 bibliotēkas lasītāji.

26. aprīlī Madonas rajona bibliotēkā tika organizēta novadpētniecības konference “Jānis Tāle un Teodors Līventāls – bibliotekāru cunftes saknes Madonas rajonā” , kurā piedalīties tika aicināta arī mūsu bibliotēkas darbiniece Kristīne Liepiņa.

Kristīne studējot Latvijas Kultūras koledžā 2005. gadā izstrādāja kursa darbu specialitātē par tēmu “Teodors Līventāls – viens no bibliotēku teorijas pamatlicējiem, viņa darbs un dzīve”, tādēļ Kristīne konferencē uzstājās ar savu referātu par T.Līventālu. Bez tam par T.Līventālu referātus lasīja arī Latvijas Universitātes asociētais profesors V.Zanders un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja direktora vietnieks I.Zvirgzdiņš. Kristīnes rezumējums - konference bija daudz jauku mirkļu, sajūtu un vērtīgu atziņu ieguves diena.


Godpilnais T.Līventāla jubilejas kūkas sadalīšanas process ticis uzticēts LNB direktoram A.Vilkam.


Delegācija no Limbažu rajona bibliotēkām pie Madonas rajona bibliotēkas fasādes.

27. aprīlī mūsu bibliotēkā rīta stundā bija saklausāmas daudzbalsīgas putnu dziesmas, jo uz tematisku pasākumu par putniem ieradās Alojas Ausekļa vidusskolas 4. klases skolēni ar audzinātāju Maiju Bašenu.

Beidzot taču arī pie mums ir kļuvis siltāks, ir iestājies pavasaris, mūsu ausis pieskandina jautrās putnu dziesmas. Pasākumu kopā ar bibliotekāri Kristīni bērni izvēlējās, lai kaut nedaudz caur dabas enciklopēdijām, folkloru, lasāmajām grāmatām kaut ko vairāk uzzinātu par mūsu putniem. Katrs skolēns bija gan mutiski sagatavojis tautasdziesmu par putniem, gan arī attiecīgi ilustrējis sev pazīstamāko putnu. Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā, arī neizejot ārpus telpām, bērniem tika dota iespēja datorā noklausīties putnu dziesmas un mēģināt caur dziesmu putnu atpazīt.

Tika dots laiks arī mīklu minēšanai, dažādu krustvārdu mīklu un labirintu atminēšanai,

kopīgā sarunā tika spriests un noskaidrots, kāpēc putni rudenī aizlido, kā viņi zina, kad pavasarī jāatgriežas, kur putni mājo, no kā pārtiek. Pēc šīm izzinošajām sarunām katrs putnumīlis saņēma arī mazu kārumiņu.

Kopumā bibliotēkas apmeklējums Bibliotēkas nedēļas laikā - 414 apmeklētāji.

Jaunas grāmatas dāvinājumu šajā nedēļā saņēmām no bibliotēkas lasītājas Gunas Velkeres, kura uzdāvināja 2007. gadā iznākušo angļu autores Lindas Teilores romānu “Mīlestības pinekļi”.

 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________