ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Meteņdiena Auseklītī

16.02.2007.

Meten’s nāca pār kalniņu....

Sveču mēnesis iet pa gaismas staru uz pavasari, taču sniegpārslas vēl griežas un virpuļo un pie mūsu „Auseklīša” vārtiem atnākusi Meteņa diena. Ziemu godam projām aizvadīt, tā pa īstam izbaudīt Ziemas priekus, sacensību azartu un sniega draiskulības vēl pēdējo reizi var tieši Meteņos.


Metenis kaut kur kavējas

„Auseklītī” ierodas arī pats Metenis. Lielā kažokā, ar ausaini galvā un arī žagaru bunti bija aizbāzis aiz jostas. Metenis bija gana ziņkārīgs – vēlējās uzzināt, vai pie mums dzīvo čakli bērni, vai māk burtus un vai pazīst ciparus. Metenis lika lietā arī savu žagaru bunti – šoreiz tās svētība tika skolotājām, lai tām būtu laba veselība un netrūktu arī pacietības mācīt bērnus. Metenis ir liels runātājs un gudru padomu devējs. Un mūsu audzēkņiem Metenis pastāstīja, ka viņiem jābūt čakliem mācības , paklausīgiem un nākamgad atkal viņš atnāks un tad jau viņš redzēšot, vai mūsu bērni būs klausījuši.


Metenis ir klāt

Metenim svarīgi bija noskaidrot vai bērni zina, kas tad tais Meteņos ir īsti jādara un kāpēc tas vispār ir jādara? Atbildes bija pārliecinošas un zinošas. Bērni kopā ar skolotājām un Meteni dziedāja Meteņu dziesmas, skaitīja tautas dziesmas, kopīgi gāja dažādās rotaļās.


Vai dziedam pareizi?


Paši mazākie rāda, ko prot


Rotaļā piedalās arī Metenis


Metenis visu novēro


Ziemas un pavasara cīņa ir nopietna


Pavasaris uzvar


Spēkiem mērojas vidējā grupa


Paši mazākie izmēģina spēkus

Beidzoties jautrībām, pavadījām Meteni un visi devāmies laukā vizināties no kalniņa lejiņā – tā ir pati galvenā Meteņdienas izdarība.


Sacensības turpinās arī ārā


Slīd labi
Kurš pirmais?

Ja gribat iegūt Meteņa svētību, tad ziniet, ka šajā dienā:

· jādejo, jālec;
· jāsmejas, jājoko;
· jāvizinās no kalniņa lejiņā;
· jādzenā Metenis.

Meteņdienā dosimies ciemos – pie saviem draugiem, pie tuviniekiem, pie radiem, lai neatsvešinātos. Lai nepārtrūktu tie pavedieni, kas mūs saista ar viņiem. Lai mēs justos un būtu vienoti.

Skolotāja Inguna.
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________