ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads ->  ZAAO -> Lielā talka

23.04.2010.
ZAAO: Lielās talkas norise poligonā Daibe

Lielās talkas norises dienā, 24.aprīlī, sadzīves atkritumu poligons „Daibe” darbosies ilgāk nekā ierasti. Talkas atkritumus varēs vest uz poligonu līdz 20:oo. Ņemot vērā to, ka uz poligonu tiks vesti atkritumi no talkošanas vietām visā Ziemeļvidzemes teritorijā, tad talkas laikā savāktos atkritumus uz poligonu varēs nogādāt arī vēl četras dienas pēc Lielās talkas, līdz 28. aprīlim (ieskaitot). Šajās dienās talkas atkritumi tiks pieņemti ierastajā darba laikā no 8:oo līdz 17:oo.

Lielās talkas atkritumi no pašvaldībām (nevis privātām personām) poligonā Daibe tiks pieņemti bez maksas, izņemot Valsts obligāto nodokļu maksu - Dabas resursa nodoklis 3.00 LVL + PVN 21%, kopā 3,63 LVL par 1 tonnu ievesto atkritumu. Atgādinām, ka Talkas laikā savākotos atkritumus poligonā „Daibe” pieņems tikai Talkai paredzētajos maisos, līdzi ņemot pašvaldības apstiprinātu Atkritumu apraksta lapu, kura ir pieejama www.zaao.lv.

Ziemeļvidzemē talkošanā iesaistīsies visas 22 pašvaldības. 19 pašvaldībās no talkošanas vietām, kuras izvēlētas sakopšanai, talkas atkritumus uz poligonu nogādās „ZAAO”, kopā no 170 talkošanas vietām. Ņemot vērā lielo sakopšanas vietu skaitu, ZAAO, vienojoties ar pašvaldībām, satalkotos atkritumus no šīm vietām izvedīs līdz 30.aprīlim.

Dienu iepriekš Talkas aktivitātes norisināsies arī pašā poligona teritorijā. Uzņēmuma „ZAAO” darbinieki piedalīsies teritorijas sakopšanas darbos. Savukārt talkas dienā poligona darbinieki veltīs uzmanību Talkas atkritumu pieņemšanai un noglabāšanai.

21.01.2010.
ZAAO: Lielā talka nav lielgabarīta atkritumu vākšanas akcija!

Tuvojoties Lielajai talkai, Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija (ZAAO) aicina Lielo talku, kuras mērķis ir publisku teritoriju sakopšana, nejaukt ar lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijām, ko organizē atsevišķas pašvaldības saviem iedzīvotājiem.

Lielās talkas pamatmērķis ir sakopt kādu noteiktu teritoriju, nevis atbrīvot šķūnīšus, pagalmus un mājas no ilgus gadus uzkrātām drazām. Talkot gribētājiem jāvēršas savā pašvaldībā, kur Lielās talkas koordinators sniegs informāciju, kuras publiskās vietas ir paredzēts sakopt, kur saņemt talkošanai nepieciešamos maisus un kur pēc talkošanas novietot maisus ar savāktiem atkritumiem.

Lielās talkas rīkošanas noteikumi paredz talkā savāktos atkritumus savākt speciālajos Lielās talkas maisos. Kopā ar pašvaldības apzīmogotu atkritumu apraksta veidlapu maisi jānogādā uz poligonu Daibe, kur tos pieņems par īpašu tarifu, ko veido tikai valsts noteiktie nodokļi. Tādēļ ZAAO atgādina, ka dažādi lielgabarīta atkritumi, kas nebūs ievietoti talkas maisos, poligonā Daibe netiks pieņemti kā Lielās talkas ietvaros savāktie atkritumi.

Lai atbrīvotos no dažādiem lielgabarīta atkritumiem, ZAAO piedāvā pieteikt to savākšanu no ikvienas vietas Ziemeļvidzemes reģionā. Maksa tiek aprēķināta par faktiski savākto atkritumu apjomu. Savukārt atsevišķas reģiona pašvaldības pavasaros organizē lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijas, kuru ietvaros attiecīgās pašvaldības teritorijā dzīvojošiem iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja no lielgabarīta atkritumiem atbrīvoties bez maksas. Piemēram, Valmieras pilsētas pašvaldība šogad organizē lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju no 26.aprīļa līdz 10.maijam. Tās laikā ikviens valmierietis ir aicināts lielgabarīta atkritumus nogādāt uz kādu no Valmierā izveidotajiem EKO laukumiem, kur tos varēs nodot bez maksas.

ZAAO aicina iedzīvotājus griezties savā pašvaldībā, lai noskaidrotu, vai pašvaldība šogad plāno organizēt šādu akciju, vai izmantot ZAAO piedāvātos atkritumu savākšanas pakalpojumus.ZAAO iesaistās Lielajā talkā

24.aprīlī, Lielās talkas rīkotāji aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties Latvijas sakopšanā, satīrot kādu pašvaldības noteiktu teritoriju. SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) arī šogad nodrošinās Lielās talkas ietvaros savākto atkritumu savākšanu, transportēšanu un noglabāšanu poligonā Daibe.

Lielajā talkā savākto atkritumu transportēšanu uz poligonu Daibe organizē un apmaksā attiecīgā pašvaldība, kas ar ZAAO slēdz līgumu par talkas atkritumu tālāku apsaimniekošanu.

Viena no Lielās talkas atbalstītājām ir Latvijas atkritumu sabiedrības uzņēmumu asociācija (LASUA), kuras biedrs ir arī ZAAO. LASUA biedri vienojušies ar talkas rīkotājiem par īpašiem nosacījumiem talkas atkritumu noglabāšanai poligonos Latvijā. Tādēļ šogad Lielās talkas laikā savāktos atkritumus poligons „Daibe” no pašvaldībām pieņems bez maksas, izņemot valsts obligātos nodokļus. Tas nozīmē, ka katrai pašvaldībai no sava budžeta būs jāsedz Dabas resursa nodoklis par atkritumu apglabāšanu 3.00 LVL par 1 t atkritumu + PVN 21%.

Ja talkas laikā savākto atkritumu transportēšana uz poligonu netiek veikta ar ZAAO transportu, transportlīdzekļa vadītājam, iebraucot poligonā, būs jāuzrāda atkritumu apraksta veidlapa, kas parakstīta un apzīmogota ar pašvaldības zīmogu. Atkritumu apraksts kalpo kā apliecinājums tam, ka poligonā ievestie atkritumi ir tikuši savākti Lielās talkas ietvaros.

Lielās talkas norises dienā, 24.aprīlī, poligons „Daibe” darbosies no 8:00 līdz 20:00. Lielās talkas laikā savāktos atkritumus poligonā varēs nogādāt līdz 28. aprīlim (ieskaitot), darba laikā no 8:00 līdz 17:00.

Informāciju sagatavoja:
Kaspars Pabērzs, SIA ZAAO attīstības daļas vadītājas vietnieks
Tālr. 642 81250
Mob. tālr. 29121093
E-pasts: kaspars.paberzs@zaao.lv
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________