ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Ceļā uz Dziesmu svētkiem 2010

                  www.dziedundejo.lv

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Alojas novada skolēnu kolektīvu dalībnieki, kuri piedalīsies X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā 2010. gada 6.-11. jūlijā.

Alojas Ausekļa vidusskolas 5.-9. klašu koris, diriģente Anita Āriņa

Lana Vītola, Kristīne Kalnmača, Emīls Oinaskovs, Agnese Prikaza, Megija Rudzīte, Amandra Silāja, Mārtiņš Apsītis, Guna Meldere, Laura Ozoliņa, Elvita Celmiņa, Ramona Dūrena, Lauma Štila, Lelde Liepiņa, Liene Prikaza, Elīza Karlsone, Diāna Miezīte, Rūta Bārda, Ivanda Kārkliņa, Austra Neimane, Barbara Vītola, Madara Golubova, Liene Liepiņa, Laura Balode, Diāna Kārkliņa, Kristīne Ābele, Beāte Vītiņa, Marta Graviņa.

Alojas kultūras nama 3.-4.klašu deju kolektīvs „Resgalīši”, vadītāja Maija Drozda, koncertmeistare Maruta Gaugere

Amanda Saulāja, Annija D., Baiba Romanovska, Keita Možvillo, Lauma Auziņa, Marta Vikmane, Terēze Vikmane, Vanesa Ēķupe, Alans Bernhards, Mikus Laizāns, Haralds Siktārs, Justs Barkāns, Kevins Bernhards, Kristers Miezītis, Nils Timermanis, Rūdolfs Kažoks.

Alojas kultūras nama 5.-6.klašu deju kolektīvs „Resgaļi”, vadītāja Maija Drozda, koncertmeistare Anita Roļskija

Anastasija Beļakova, Annija Leina Skuja, Arta Bārda, Dana Silāja, Egija Ungure, Ginta Možvillo, Linda Miķelsone, Loreta Kočāne, Dāvis Paeglis, Ervīns Ralfs Juršens, Helmuts Bondars, Kārlis Miķelsons, Mārcis Trauliņš, Mikus Trauliņš, Rūdis Bīviņš, Valters Roļskijs.

Ozolmuižas pamatskolas 3.-6.klašu deju kolektīvs „Riču, raču”, vadītāja Sarmīte Freimane

Elīna Dzelzīte, Valters Jānis Stumps, Savēlijs Andreičiks, Armands Jērcītis, Amanda Jērcīte, Emīls Skrīvelis, Amanda Čečiņa, Ilva Gritāne, Reinis Stumps, Linda Sandija Zariņa, Harijs Sniedze, Alise Zenovjeva, Kitija Linda Ūdre, Armands Konons, Irīna Ismailova, Igors Ismailovs.

UNESCO Asociēto skolu Baltijas jūras projekta dalībnieces Evelīna Pēce un Rūta Kažoka no Staiceles vidusskolas kopā ar skolotāju Aldu Grāveri.

Mūsu novada skolēnu dalība X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā

Piektdien, 9.jūlijā plkst.19.00
Mežaparka estrādē koru koncerta „Mana zemīte skaistā” ģenerālmēģinājums ar publiku – piedalās AAV koris.

Sestdien, 10.jūlijā no plkst. 9.00
Svētku gājiens no Rātslaukuma līdz Dailes teātrim. Gājienam būs divas paralēlas plūsmas. Alojas novada delegācija ies pa ielas labo pusi. Vidzemes novadā būsim otrais novads aiz Aizkraukles novada. Gājienu translēs tiešraidē LTV 1 un LTV 7 kanālos. LTV 7 kanālā būs redzami pilnīgi viss gājiens bez pārtraukumiem.

Sestdien,10.jūlijā plkst.18.00
Daugavas stadionā deju lielkoncerta „Deja kāpj debesīs” ģenerālmēģinājums ar publiku – piedalās deju kolektīvi „Riču, raču”, ”Resgalīši”, ”Resgaļi”.

Sestdien, 10.jūlijā plkst. 19.00
Mežaparka estrādē koru koncerts „Mana zemīte skaistā” – piedalās AAV koris. Tiešraide LTV 1.

Svētdien, 11.jūlijā plkst.14.00 -16.00
Projekta „Zaļais kods” vides radošās darbnīcas Vērmanes dārzā – piedalās Staiceles vidusskolas skolēni.

Svētdien, 11.jūlijā plkst.11.00
Daugavas stadionā deju lielkoncerts „Deja kāpj debesīs”– piedalās deju kolektīvi „Riču, raču”, ”Resgalīši”, ”Resgaļi”.

Svētdien,11.jūlijā plkst.16.00
Daugavas stadionā deju lielkoncerts „Deja kāpj debesīs”– piedalās deju kolektīvi „Riču, raču”, ”Resgalīši”, ”Resgaļi”. Tiešraide LTV1.

Alojas novada delegācija ( 92 dalībnieki) nakšņos Rīgas 60.vidusskolā (Vaidavas iela 6).

Vēl ir pieejamas biļetes uz skolēnu dziesmu un deju svētku koncertiem

Vēl ir iespējams iegādāties biļetes uz vairākiem X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertiem, kuri notiks Rīgā no 2010. gada 6. jūlija līdz 11. jūlijam. Tajos piedalīsies vairāk nekā 30 000 bērnu un jauniešu.

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam un arī viesiem ir pieejamas biļetes uz koru koncertu „Mana zeme – zemīte skaistā!”, mūsdienu deju koncertu, bērnu simfonisko orķestru koncertu, pūtēju orķestru koncertu „Priecīgs koncerts”, folkloras kopu koncertu „Es mācēju, es mācēju, ko tie citi nemācēja”, tautas mūzikas koncertu „Saule sēja sidrabiņu” un jaunrades kora dziesmu koncertu „Radītprieks”. Jau biļešu tirdzniecības sākumā īsā laikā tika izpirktas visas biļetes uz deju lielkoncertu „Deja kāpj debesīs”. Plašāka Svētku programma mājaslapā www.dziedundejo.lv.

Jau ziņots, ka biļetes uz Svētku koncertiem maksā no 3 līdz 20 latiem, bet uz ģenerālmēģinājumiem – no 1 līdz 3 latiem. „Biļešu paradīze” piedāvā iegādāties biļetes kasēs lielākajās Latvijas pilsētās un internetā  www.bilesuparadize.lv. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja koncertos ir bez maksas, bet viņiem netiek nodrošināta atsevišķa sēdvieta.

Lai ikviens interesents varētu izjust Dziesmu un deju svētku noskaņu, ir gādāts par tiešraidēm Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio.

Plašāka informācija par svētku norisēm interneta vietnē: www.dziedundejo.lv.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv. Svētku ģenerālsponsors ir O!Karte, kuras sauklis ir „Kam ir ko teikt!”

Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku māksliniecisko vadītāju, virsdiriģentu  novēlējumi Svētku dalībniekiem

Deju virsvadītāju novēlējumi -

Gints Baumanis: Lai saule sirdī, prātos un dvēselē, gatavojoties, gaidot, dziedot un dejojot X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos! Saulainu jubileju!

Arta Melnalksne: Bērniem novēlu lepnumu par savas tautas dvēseli – deju un dziesmu, par to, ka viņi ir daļa no Pasaules dvēseles un UNESCO mantojuma. Maza tauta, bet varoša! Tā turpināt un nekad nepadoties!

Baiba Šteina: Kas mums krīze, kas mums sniegs, ja ir sirdī dejotprieks!

Liene Lūse: Lai dejotājiem un bērniem būtu laimīgāka dzīve, nekā viņu vecākiem un vecvecākiem!

Ilze Mažāne:
“Vienalga – piecpadsmit vai piecdesmit,
Mēs gadus nesam jau uz saviem pleciem.
Nekad, nekad lai nekļūstam par veciem,
Lai visa dzīve dejas solī rit.”
/Harijs Skuja/

Ojārs Lamass: Lai dziesmu un deju svētki katram to dalībniekam – lielam vai mazam – dod cerēto dziesmu un deju prieku, kā arī gandarījumu un lepnumu par savu tautu, kas šo – tautas kultūrai un garīgumam svarīgo tradīciju – spējusi saglabāt laiku gaitā.

Inta Dimante: Novēlu visiem dejotājiem skaistus deju svētkus un lai skatītāji dejo jums līdzi!

Ingrīda Edīte Saulīte: Dārgie, draugi! Jūs esiet Deju svētku galvenais spēks šīs skaistās tradīcijas saglabāšanā. Tas nav tikai rūpīgs darbs ceļā uz svētkiem, bet tās ir arī  jaunas zināšanas, pieredze, jauni draugi un prieks par kopīgo veikumu. Novēlu, lai jūsos vienmēr saglabājās tā uguntiņa, ar kuru Jūs savās dejās, rotaļās aizdedziniet tūkstošiem skatītāju sirdis un, lai tā no jauna sauc Jūs kopā sadoties rokās. Lai Jums neaizmirstami šie svētki!

Uldis Žagata: Lai dejotājiem veselība, darbs un dzīvotprieks!

Lita Freimane: Katri Svētki ir viena liela cikla noslēgums. Interesanta ir gatavošanās svētkiem, grūta un nogurdinoša – svētku programmas apgūšana mēģinājumos un kopā salikšana kopmēģinājumos, satraucoša – piedalīšanās skatē un rezultātu gaidīšana, fantastiska svētku piedzīvošana un izdzīvošana! Novēlu jums izbaudīt  emociju buķeti šajos “apaļajos” svētkos un vēlmi  izjust to atkārtoti nākamajos!

Agris Daņiļevičs: Novēlu prieku gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem. Laimi tajos piedaloties. Un lepnumu apzinoties, ka esam latvieši, ka esam Latvijā un ka mums ir šie pilnīgi unikālie svētki.

Olga Freiberga: Mīliet deju, mīliet viens otru, un mīliet dzīvi!

Dace Adviljone: Izdejot, izdzīvot un izbaudīt, satikties, sadraudzēties un sastrādāt, pieredzēt, paveikt un piepildīt! Es esmu bagāts – man pieder viss, kas ar mani ir noticis! Iespaidiem bagātu Deju laiku!

Jānis Ērglis: Novēlu dalībniekiem emocijām bagātus svētkus. Izbaudiet tos gūstot daudz enerģijas un dzīvesprieka! Jūs to esat pelnījuši! Lai raits un viegls katrs dejas solis!

Iluta Mistre: Mīļie dejotāji, Dziesmu un Deju svētki ir Latvijas dārgums, bet jūs kopā ar saviem skolotājiem esat Latvijas pērles un dimanti, kas, ieguldot milzīgu darbu, esat nokļuvuši līdz Latvijas unikālākajiem svētkiem. Lai Deju svētkos piedzīvotās sajūtas un emocijas Jums paliek atmiņā uz visu mūžu!

Ilmārs Dreļs: Dzīvot ar prieku, dziedāt ar prieku, dejot ar prieku un mīlēt Latviju!

Osvalds Štrauss: Dejojām vakar, dejojam šodien un dejosim rīt, bet nekad neaizmirsīsim mūsu saknes, kuras mūs baroja, baro šodien un baros rīt.

Janīna Nurka: Dejotāji, lai jūsos saglabājas tas dzirkstošais dejotprieks, kas iepriecina skatītājus deju svētkos un arī jūs pašus vēl ilgi pēc svētkiem, lai ritmisks dejas solis visiem, kuri gatavojas un piedalās X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos!

Taisa Aruma: Lai dziedātprieks un dejot prieks, ko esat ieguvuši, gatavojoties šiem svētkiem, jūs pavada visu mūžu!

Jānis Purviņš: Visskaistākais ir taisnība, vislabākais – veselība, vispatīkamākais ir sasniegt to, ko katrs vēlas. Lai top prieks, lai top deja, lai top vispatīkamākie svētki!

Koru virsdiriģentu vēlējumi -

Jānis Erenštreits: Prieks un gandarījums par kopkora skanējuma krāšņumu Mežaparka Lielajā estrādē atkarīgs no katra kora dziedātprasmes. Vēlu visiem koristiem un viņu diriģentiem prieku  un pacietību ceļā uz Dziesmu svētkiem!

Kaspars Ādamsons: Sveiciens visiem svētku dalībniekiem! Lai dziedātājiem skanīgas balsis, dejotājiem raits solis, orķestrantiem drošs tonis – visiem svētku dalībniekiem priekā mirdzošas acis. Lai šie svētki mums visiem paliek atmiņā un iedvesmo turpmākajām muzikālajām gaitām.

Eduards Grāvītis: Dziesmā izdziedāt un dejā izdejot savu tautu, savu zemi, savus draugus, savus vistuvākos cilvēkus – ģimeni! Darīt to ar prieku un aizrautību, kas tikai Tev raksturīga! Saplūst dziesmas skaņās un dejas ritmos ar visu Latviju!

Gints Ceplenieks: Skatuve ir dāsna pret visiem, kuri uz tās kāpj ar patiesu sirdi, rūpīgu un nesavtīgu darbu. Lai mūzika kā viena no sarežģītākajām un skaistākajām mākslām Tev sniedz saldus un garu bagātinošus augļus! Iedvesmojies un iegriezies tā, lai ilgi, ilgi sirds staro līksmē un svētku priekā! Uz tikšanos arī nākamajos svētkos!

Mārtiņš Klišāns: Lai svētki izdodas tādi, ka izaugot lieliem un atceroties skolas laiku, jūs šos svētkus atcerētos kā spilgtu un aizraujošu piedzīvojumu!

Līga Celma: Lai tuvojošās skates un tajā valdošais sacensību gars neaizēno svētkus un svētku svinēšanas garu! Priecīgus mums visiem svētkus!

Jevgeņijs Ustinskovs: Lai jūsu skanīgās balsis saplūst vienā lielā dziesmu jūrā, kuras šalkas izdzird tālu aiz Latvijas robežām, bet tās dziesmotie emociju viļņi liek aizmirst visas nedienas.

Svētku logo „Vilciņš” – “tas rūca, dūca, dancoja un apkārt griezās”. Jauna cilvēka tapšana par lielu cilvēku notiek spēlējoties. Sena latviešu spēlīte – koka vilciņš – ir pasaules modelis laicīgā horizonta un garīgās vertikāles saskarē. Tas ir dzīvs, ja bērna roka to iegriež. Kustībā ir būtība.

Vilciņa jeb dziesmu un deju svētku ass, ap kuru griežas riņķi un dūc, un rūc, ir dziedāšanas tradīcijas sarkanā krāsa, griešanās virpuļus nodrošina dejošanas viļņošanās zilā krāsa, spēlēšanās un dažādu spēļu zaļā krāsa, mūzikas netveramā gaišuma dzeltenā krāsa, vēstures gaiši zilās krāsas atspulgs te, pie mums šodien, jo tā mums ir, tāpat kā debesis pāri.”.

Svētku logo autore ir Antra Auziņa.

Svētku koncepcija „Svītru kods” balstās uz filozofiju par svītrām, kuras ir katra Latvijas novada etnogrāfiskajā brunčos un ir savam novadam raksturīgo krāsu un ornamentu savienojums. Viss audums ir unikālo līniju ritma salikuma bezgalīgs atkārtojums. Kā mūsu dzīve. Brunču rakstos varam meklēt, šifrēt, atklāt, atpazīt tautas seno un mūsdienu izpratni par pasauli – sarkanajā, dzeltenajā, zilajā, melnajā, pelēkajā, zaļajā, brūnajā. Norisēm jātop mūsdienīgā formā, bet tautiskā, tradicionālā vai jaunrades saturā, saturu veidojot 3 joslās un 5 svītrās.

Joslas jeb horizonts

1) Saknes josla – pagātne.
Tradīciju apgūšana un apzināšana. Tautas dziesmas, tautas deja, mutvārdu folkloras stāstīšana, tautas instrumentu gatavošana un spēles apguve akcijās un interešu izglītības sistēmā, tautas tērpu gatavošana, tā nēsāšanas tradīciju apguve.
Galarezultāts – katrā skolā korim, deju kolektīvam ir sava novada tautas tērpi, tautas instrumentu ansambļi vai vismaz instrumenti, seno rituālu spēles, latvisko godu izspēles.

2) Stumbra josla – tagadne.
Radošuma izpausmes šodienas izglītības sistēmā un ārpus tās. Mūsdienu deja, horeogrāfija, laikmetīgā un sakrālā mūzika, pūtēju orķestri, bērnu un jauniešu teātri, teātra sports, vizuālās un lietišķās mākslas izstādes, akcijas, fotoizstādes, skolēnu amatierfilmas, multimediāli projekti, arodskolu mākslinieciskā darbība.
Galarezultāts – visa Latvija iesaistīta radošuma attīstībā un motivācijā.

3) Zarotnes josla – nākotne.
Profesionālas mākslas attīstība mācību procesā. Profesionālās ievirzes -mākslas, mūzikas, horeogrāfijas audzēkņu sasniegumu popularizēšana.
Galarezultāts – operas vai baleta iestudējums LNO, piesaistot arī mākslas vidusskolas.

Svītras jeb vertikāle

1) Dziesmu svītra (kori, mazie mūzikas kolektīvi).
Tautas dziesmas, garīgās dziesmas, klasiskās dziesmas, populārās dziesmas, skatuves dziesmas, skolēnu jaunrades dziesmas.

2) Deju svītra (tautas deju kolektīvi, mūsdienu deju kolektīvi).
Etnogrāfiskās dejas, tautu dejas, modernās dejas, balets, jaunrades dejas.

3) Mūzikas svītra (pūtēju orķestri, simfoniskie orķestri, tautas mūzikas ansambļi).
Etnogrāfiskā mūzika, tautas mūzika, pūtēju orķestru mūzika, klasiskā mūzika, sakrālā mūzika, populārā mūzika, jaunrade.

4) Mākslas svītra (folkloras kopas, vizuālā un lietišķā māksla).
Etnogrāfija, tradicionālā lietišķā māksla, vizuālā māksla, dizains, scenogrāfija, radošas vizuālas izpausmes.

5) Spēles svītra (teātri).
Tautas rituāli, stāstu stāstīšana, teātris, teātra sports, opera, amatierfilmas, multimediāli projekti.”

Koncepcijas autore ir Inga Krišāne.

Alojas novads ceļā uz Dziesmu svētkiem

Datums Vieta Norise Alojas novadam Dalībnieki
13.marts
11:00
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs Vokālās mūzikas konkurss
„Balsis” Vidzemes novadā
Alojas Ausekļa vidusskolas 4.klases skolniece Kristīne Kalnmača
22.martā
10:00
Alojas kultūras nams Skolēnu deju kolektīvu kopmēģinājums Alojas novada skolēnu deju kolektīvi
8.aprīlis
11:00
Limbažu kultūras nams Alojas, Limbažu, Salacgrīvas novadu skolēnu koru kopmēģinājums Alojas Ausekļa vidusskolas 5.-9.klašu koris
9.aprīlis
14:00
Limbažu kultūras nams

Skolēnu tautas deju kolektīvu atlases skates deju izloze

Deju kolektīvu vadītājas
9.aprīlis
16:00
Alojas kultūras nams

Bērnu un jauniešu vizuālās un lietišķās mākslas konkursa „Ritmu spēles” 1.kārtas darbu izstādes atklāšana

Novada skolēni
14.aprīlis
12:00
Limbažu kultūras nams

Skolēnu tautas deju kolektīvu atlases skate

Alojas novada skolēnu deju kolektīvi
17.aprīlis
13:00
Vilzēnu tautas nams

Koncerts „Mūzikas svītra” no cikla Ceļā uz dziesmu svētkiem.
Ieeja bez maksas.

Alojas mūzikas un mākslas skolas audzekņi, Vilzēnu tautas nama ritma grupa Radirīdi, Mazsalacas Mūzikas skolas audzēkņi un Mazsalacas novada skolēnu un jauniešu pūtēju orķestris
21.aprīlis
11:00
Limbažu Bērnu un jauniešu centrs

Skolēnu koru konkursa I kārta

Alojas Ausekļa vidusskolas 5.-9.klašu koris
28.aprīlis
11:30
Madonas sporta halle

Vizuālās un lietišķās mākslas konkursa „Ritmu spēles” noslēguma pasākums un mākslas konkursa „Tērpies zaļāk” 2.kārtas skate Vidzemes novadā

Alojas novada konkursa „Ritmu spēles”1.kārtas uzvarētāji- 2 lietišķās mākslas darbu, 6 zīmējumu un 2 gleznojumu autori un tērpu kolekcijas „Tērpies zaļāk” autori un demonstrētāji
8.maijs Staicele

Vizuālās un lietišķās mākslas konkursa „Ritmu spēles” un mākslas konkursa „Tērpies zaļāk” noslēgums „Mākslas svītra”

Alojas novada skolēni
15.maijs
17:30
Limbažu Bērnu un jauniešu centrā

Skolēnu koru konkursa II kārta

Alojas Ausekļa vidusskolas 5.-9.klašu koris
21.maijs Puikule

„SPĒLES svītra” no cikla Ceļā uz dziesmu svētkiem

Alojas novada skolu teātri un viesi
3.jūlijs Aloja

X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerts, skolēnu kolektīvu vadītāju godināšana

Alojas novada skolēnu kolektīvi
6.jūlijs
vakars
->

Skolēnu deju kolektīvu izbraukšana uz svētkiem Rīgā

Alojas novada skolēnu deju kolektīvi
7.jūlijs
vakars
->

Skolēnu koru izbraukšana uz svētkiem Rīgā

Alojas Ausekļa vidusskolas 5.-9.klašu koris
9.jūlijs
17:00
Mežaparka Lielā estrāde

Koru koncerta

ģenerālmēģinājums

Alojas Ausekļa vidusskolas 5.-9.klašu koris
10.jūlijs
9:00
Dailes teātris - Doma laukums

Svētku dalībnieku gājiens

Alojas novada skolēnu deju kolektīvi
10.jūlijs
19:00
Mežaparka Lielā estrāde

Koru koncerts

Alojas Ausekļa vidusskolas 5.-9.klašu koris
11.jūlijs
11:00
un
16:00
Daugavas stadions

Tautas deju lielkoncerts „Kaza kāpa debesīs”

Alojas novada skolēnu deju kolektīvi

Ar atlases skašu un konkursu norises grafikiem un rezultātiem var iepazīties VISC mājas lapā Svētku sadaļā http://visc.gov.lv/intizglitiba/dziesmusv/info.shtml

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv

Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie ir iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.10.03.2010.

Vidrūpe un nemateriālais kultūras mantojums
X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos

Atzīmējot Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku procesa piecdesmito gadskārtu, vairāk nekā 5000 skolu jaunieši piedalās vides projektos un vāc tautas kultūras nemateriālās liecības projektā „Mantojums”. Svētku laikā Vērmanes dārza radošajās darbnīcās tiks demonstrēti labākie darbi no vides projekta „Zaļais kods” aktivitātēm un varēs iepazīties arī ar projekta „Mantojums” liecībām.

„Zaļais kods”. Pirmo reizi skolu jauniešu dziesmu un deju svētku organizēšanā īpaši tiek ņemti vērā vidrūpes apsvērumi un skolu jaunieši visā Latvijā uzsāk vides sakārtošanas projektus.

Projekta „Zaļais kods” vadītāja Inese Liepiņa pastāstīja, ka svētkus gaidot visi kolektīvi ir aicināti veikt kādu praktisku darbu vides labā, paziņojot par to svētku rīkotājiem. Šobrīd ir atsaukušies vairāki tūkstoši dalībnieku. Viņi plāno vides sakopšanas darbus, piemēram, organizēs talkas, šķiros atkritumus, gatavos putnu būrīšus un stādīs kokus.

Savukārt jau 13. martā pulksten 10.00 LU Ķīmijas fakultātes telpās, Kr.Valdemāra ielā 48, notiks jauno vides pētnieku forums, kurā skolēni demonstrēs savus pētījumus un eksperimentus par vides tēmu. Dalībai forumā ir pieteikušies 75 dalībnieki ar 43 eksperimentiem. Bet 23.aprīlī pulksten 11.00 Rīgā Bērnu un jauniešu centrā „Altona” notiks vides izziņas spēļu konkursa „Iepazīsti vidi!” noslēgums. Vairāk par projektu šeit: http://visc.gov.lv/aktualitates/normdok.shtml sadaļā „Vides izglītība”.

„Mantojums”. Līdz 1.aprīlim ikviens bijušais, esošais vai topošais svētku dalībnieks tiek aicināts iesūtīt savu svētku piedzīvojumu projektam „Mantojums” uz e-pastu mantojums@visc.gov.lv Projekts rosina līdzdalībai tautas nemateriālā kultūras mantojuma izpētē.

Projekta vadītāja Inta Kraskeviča aicina: „Atrodiet vecos ģimenes foto albumus, iztaujājiet savus vecākus un vecvecākus par laiku, kad notika pirmie, otrie un trešie Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Pierakstiet, sūtiet „Mantojumam”!”

Materiālu vākšana un apkopošana noris trīs aktivitātēs: stāsts „Tas notika dziesmu svētkos”, kā arī „Mana skola dziesmu svētku zīmē” un aktivitātē „Mēs veidojam dziesmu svētku avīzi” . Sīkāk par katru no aktivitātēm šeit: http://visc.gov.lv/aktualitates/normdok.shtml sadaļā „Citi nolikumi”.

Vairāk par svētku norisi: tel. 67850815, e-pasts Latvija.zino@visc.gov.lv

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv

Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie ir iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.


 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________