ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads - Braslavas pagasts
Vilzēnu biblotēka
 

Vilzēnu bibliotēkā lietotājiem pieejami 6 datori ar bezmaksas interneta pieslēgumu.
Grāmatu jaunieguvumi un periodika
Bibliotēkas atbalstītāji
Pakalpojumi
Darba pārskats
Vilzēnu bibliotēka
Adrese: Vilzēnu pamatskola, p/n Blankaskrogs, Braslavas pagasts, Alojas novads, LV-4068

Tālr. 64031017
e-pasts: gunta7@inbox.lv

Bibliotēkas vadītāja - Gunta Melece

Bibliotēkas DARBA LAIKS
Pirmdien, otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien 8:30-16:30

Pasākumi aprīļa mēnesī

Izstāde „Lieldienas gaidot”

23. aprīlī – piedalīšanās Grāmatu svētkos Pociemā

Pasākumi marta mēnesī

Izstāde "Skaistums, ko rada sievietes rokas"

 Atpūtas un izziņas stūrīši bibliotēkāGrāmatu jaunieguvumi un periodika

Vilzēnu bibliotēkā 3.cet. abonēti šādi PRESES izdevumi:

 • Neatkarīgā Rīta Avīze,
 • Auseklis,
 • Ieva,
 • Ievas Stāsti,
 • Ievas Māja,
 • Praktiskais Latvietis,
 • Ilustrētā Junioriem.

Lapsa Lato. Va(i)ras virtuve
Vairas Vīķes–Freibergas gadiem Latvijas varas virtuvē un arī laika periodam pirms tam ir tikušas veltītas jau vairākas grāmatas. Šīs grāmatas autoriem svarīgi šķita saprast — kāpēc šī neapšaubāmi spilgtā personība, kurai tik daudz bija dots gan no likteņa un Dieva, gan no tautas uzticības, visu šo devumu izniekoja ārējam spožumam un personiskajam komfortam. Kad sākās darbs pie šīs grāmatas, šķita, ka varētu sanākt stāstījums par izcilu personību, kuru Latvijas politiskā virtuve ierāva, ievilka un pārgremoja, lielā mērā pārtaisot par sev līdzīgo. Par šīs virtuves inventāru. Patiesība izrādījās cita. Šajā grāmatā jūs iepazīsiet līdz šim nezināmo Vairu Vīķi–Freibergu, kas varas virtuvē devās ļoti labprātīgi, ļoti, ļoti mērķtiecīgi un ļoti, ļoti, ļoti aprēķināti, lai pēc iekļūšanas tajā nekavējoties ķertos pie lielā katla. Māra Jonova vāka dizains.

Galjāno, Entonijs. Klients
Bijušais policists Džeks Vons dodas uz Maiami, lai strādātu par personīgo treneri. Saule, smiltis un iedegušie ķermeņi ir laba miera osta cilvēkam, kuru vaino kolēģa nāvē. Viņa klients - miljonārs pulkvedis Petersons - piedāvā Džekam simts tūkstošus dolāru par savdabīgu pakalpojumu: Džekam jānogremdē jahta. Tomēr darījums nozīmē to, ka Vonam jāsadarbojas arī ar klienta meitu - mežonēnu Vivianu -, kas jau reiz salauzusi Džeka sirdi. Viņš sev apsolījis izmest Vivianu no galvas, tomēr atmiņas vilina atgriezties divkosīgo paziņu lokā. Pamazām Džeks aizvien skaidrāk apjauš, ka iepinies melu, iekāres un nežēlības izliktās lamatās.

Kolinsa Sūzena. Bada spēles
Vietā, ko kādreiz pazina kā Ziemeļameriku, ir palikušas tikai drupas, un tagad tur atrodas Panemas valsts – mirdzošs Kapitolijs un tam apkārt – divpadsmit apgabali.
Kapitolijs ir bargs un nežēlīgs un piespiež katru apgabalu sūtīt vienu zēnu un vienu meiteni vecumā starp divpadsmit un astoņpadsmit gadiem piedalīties ikgadējās Bada Spēlēs – cīņā uz dzīvību un nāvi, ko tiešajā ēterā pārraida televīzija…

Hanna Kristīne. Mīlestības dēļ
Endžija Malone ir palikusi viena savā liktenī. Kad viņai pēc meitiņas zaudējuma nekādi vairs neizdodas tikt pie mazuļa, Endžijas vīrs gatavs šķirties. Viņš nespēj turpināt šo laulību, kurā ar gadiem iemājojusi vilšanās izjūta... Turklāt Endžija līdz šim dzīvojusi krietni atstatu arī no savas ģimenes. Tomēr brīdī, kad ģimenes centram un enkuram - restorānu biznesam - draud bankrots, tikai Endžijas pašas ziņā ir izlemt, vai atsaukties dzimtas lūgumam un palīdzēt savējiem tikt galā ar krīzi, vai noslēgties savā vientulībā un pārdomās.

Filipsa Sūzena Elizabete. Teksasas Pelnrušķīte
Kad Greisijai piedāvā asistentes darbu kādā Holivudas filmu projektā, viņa pat nenojauš, ar ko sapinusies. Izrādās, viņai, augumā nelielai, bet sīkstai būtnei, jāspēj – vienalga, kā – nogādāt publikas elku, slavenu amerikāņu futbolistu, filmēšanas laukumā, kas atrodas tūkstošiem jūdžu tālu. Viņai nav ilūziju, ka slavenā zvaigzne varētu pasteigties, un Greisija zina – viņam ir vienalga, ka viņa var zaudēt darbu, ja nespēs izpildīt uzdevumu. Kad viņa beidzot atkuļas līdz futbolista mājām, tajā notiek skaļa ballīte. Viesi un arī pats namatēvs nolemj, ka Greisija ir striptīzdejotāja, kas ieradusies uzstāties...

Ekljota Ketrina. Īvijas Hamiltones noslēpums
Īvijai Hemiltonai ir viss, ko vien sieviete Anglijā var vēlēties. Pilnai laimei pietrūkst vien izjādes ponija viņas nepilngadīgajai meitai. Taču kāds nolēmis parūpēties, lai mieru un laimi savā dzīvē Īvijai nāktos līdzsvarot ar ciešanu, neziņu un neuzticēšanās rūgto nastu. Lai cik neticami, bet šis kāds izrādās vistuvākais un visvairāk mīlētais cilveks...

Robotems Maikls. Pazudušie
Kādā aukstā Londonas naktī no Temzas izvelk slepkavību izmeklēšanas detektīvu Vinsentu Ruisu. Viņam ir cauršauta kāja, bet viņš neatceras neko par apšaudes apstākļiem. Viņa kabatā atrod mazās Mikijas Kārlailas fotogrāfiju. Septiņus gadus vecā meitenīte tika nolaupīta pirms trim gadiem un ir uzskatīta par mirušu. Var tikai minēt, ko detektīvs tur darījis, sevišķi, ja netālu atrastā, ar asinīm nošķiestā motorlaiva liecina, ka viņš nav vienīgais cietušais. Maikla Robotema romāns ir skaudra, cilvēcīga spriedzes drāma.

Morisone Džesika. Salauzto siržu tango
Izcila plānotāja jau kopš bērnības, Kesija Mūra skaidri zina, ko darīs rīt, parīt, pēc mēneša, pēc gada...Taču kādu dienu bez acīmredzama iemesla viņas rūpīgi izplānotā dzīve sabrūk gluži kā trausls kāršu namiņš - vienā mirklī viņa kļūst par bijušo darbinieci un bijušo līgavu, kam jāizvācas no bijušā dzīvokļa. Iemesls - viņa ir pārāk ideāla! Autore radījusi dzirkstoša humora pārpilnu vētījumu, kurā pat bezcerīgi skumjās situācijās paver logu uz cerību.

Linka Šarlote. Kad klusums beidzas
Stenberijā bija iestājies dīvains klusums. Milzīgs, visaptverošs klusums, it kā pasaule būtu mitējusies elpot. Putni klusēja. Neskanēja neviena putna balss. Kas tik skaistā, tik saulainā dienā varētu likt putniem apklust? Džesika Vālberga no pastaigas atgriežas Stenberijhauzā, kur viņa kopā ar vīru un dažiem draugiem pavada brīvdienas. Draudīgais klusums, kas viņu sagaida, ir kā priekšvēstnesis šausminošajam noziegumam, kas ielauzies idilliskajā lauku klusumā un mierā. Bet vai miers un idille jelkad ir bijuši īsti? Džesika netic policijas iegūtajiem pierādījumiem un mēģina saviem spēkiem atšķetināt Stenberijhauzas un tās iemītnieku noslēpumu. Uz aizvien nestabilākiem pamatiem šķiet būvēts draugu pulciņš, kurš līdz šim sevi uzskatīja par lielu, laimīgu ģimeni. Un kāda loma šajos notikumos ir svešiniekam Filipam Bovenam, kurš regulāri ložņā ap gruntsgabalu un pat pretendē uz tā īpašumtiesībām? Kamēr Džesika cenšas izdibināt visus noslēpumus, pretrunas un neatbilstības, viņa nepamana briesmas, kas pēkšņi draud viņai pašai. Pārāk vēlu Džesika aptver baiso patiesību, ko glabājusi gadiem ilgā klusuciešana... No vācu valodas tulkojusi Amanda Aizpuriete. Mākslinieks Edgars Švanks.

Tomasa Hetere. Miljonu pavēlnieces
Dramatisks, bezgala uzjautrinošs, pikants un viegli smeldzīgs stāsts par pasaulē apskausto bagāto vīru sievu jeb "trofejsievu" aizkadra dzīvi. Profesionāla aktrise, scenāriju autore un izklaides industrijas advokāta sieva - Hetere Tomasa - patiesi zina, kas ir īsta meiteņu draudzība, kad ielūgumu skaits uz pusdienām nosaka cilvēka vērtību.

Pols Sasmens. Relikvija
No senās Jeruzalemes, krustnešu karagājieniem, kataru ķeceriem, šifrētiem viduslaiku tekstiem, nacistu salaupītajiem un paslēptajiem dārgumiem līdz slepkavībai, kas notiek mūsdienās. Romāns „Relikvija” ir aizraujošs piedzīvojums dažādos laikos, gadsimtos, valstīs, tautās un ticībās.Bibliotēkas atbalstītāji


GRĀMATU UN CITU IESPIEDDARBU DĀVINĀTĀJI
Vilzēnu bibliotēkai 2009. un 2010. gadā

Gunta Grosmane

Dainis Kreišmanis

Astrīda Apine

Ilze Kapmale

Latvijas Pasts
Lauku Bibliotēku atbalsta biedrība (LBAB)
Limbažu rajona padome
Valsts Kultūrkapitāla fondsPakalpojumi

Vilzēnu bibliotēka ir Braslavas pagasta pārvaldes kultūras, izglītības un informācijas iestāde, kura veic iedzīvotāju bibliotekāro, bibliogrāfisko un informatīvo apkalpošanu.

Vilzēnu bibliotēkā iespējams reģistrēties digitālās bibliotēkas

„IDEJU FORUMA BIBLIOTĒKA” vietnē ar adresi: www.e-biblioteka.lv
Digitālās bibliotēkas kolekcijā izvietotie darbi ir teksta, audio, video vai attēlu
formātos.
Pēc pirmreizējas autentifikācijas klients piekļūst digitālās bibliotēkas saturam autorizējoties – ar savu e-pasta adresi un paroli.
Pilns digitālās bibliotēkas saturs klientam pēc reģistrēšanās un autorizēšanās ir pieejams bez maksas.
Neautentificētiem lietotājiem ir pilnībā pieejami audio darbi, daļēji ir pieejami teksti (pārsvarā – 30% apjomā), taču video un attēli nav pieejami.
Digitālajā bibliotēkā, kas ik dienas tiek papildināta, vajadzīgo tematu var meklēt gan izmantojot tematiskās sadaļas, gan ierakstot meklējamo vārdu meklēšanas lauciņā vai veikt paplašinātu meklēšanu. Darbus nav iespējams izdrukāt, taču tajos var iezīmēt interesējošo tekstu un ievietot grāmatzīmes, izveidot atsauces.
Pašreiz digitālās bibliotēkas kolekcijā ir pieejami teksti – 5833, audio – 1623, video – 383, attēli – 781.

Bibliotēka piedāvā:

 • alfabētisko un sistemātisko kartīšu katalogu – informācija par visu bibliotēkas krājumu,
 • novadpētniecības materiālu kartotēku,
 • Datu bāzi Letonika,
 • Starpbibliotēku abonementu,
 • Kopēšanas pakalpojumus,
 • Printēšanas pakalpojumus.

Vilzēnu bibliotēkas maksas pakalpojumu izcenojumi

Apstiprināts ar Alojas novada domes 2010.gada17. marta lēmumu Nr.106 (protokols Nr.3 17#)

Nr. p. k.

Pakalpojums

Atskaites
vienība

Cena bez PVN

21% PVN

Summa ar PVN

1.

Kopēšana no bibliotēkas materiāliem:

Formāts A4 no vienas puses

Formāts A4 no abām pusēm

Formāts A3 no vienas puses

Formāts A3 no abām pusēm

 

lapa

lapa

lapa

lapa

 

0.05

0.07

0.07

0.10

 

--

--

--

--

 

0.05

0.07

0.07

0.10

2.

Kopēšana

Formāts A4 no vienas puses

Formāts A4 no abām pusēm

Formāts A3 no vienas puses

Formāts A3 no abām pusēm

lapa

lapa

lapa

lapa

0.05

0.08

0.08

0.10

0.01

0.02

0.02

0.02

0.06

0.10

0.10

0.12

3.

Printera izdruka
melnbalta

no bibliotēkas materiāliem

no klienta materiāliem

krāsaina

 

lapa

lapa

lapa

 

0.08

0.08

0.20

 

--

0.02

0.04

 

0.08

0.10

0.24Darba pārskats

Alojas novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēkas pārskats par darbu 2009. gadā

1.Bibliotēkas darbības vispārīgs raksturojums 2009. gadā

Braslavas pagasts, kā jebkurš pagasts šogad piedzīvoja pārmaiņas, tagad reorganizācijas rezultātā esam pievienoti Alojas novadam.

Bibliotēku darbībā lielas pārmaiņas nenotika joprojām pagastā darbojas 2 publiskās bibliotēkas – Braslavā un Vilzēnos, attālums starp bibliotēkām – 6. km.

Vilzēnu bibliotēka ir Braslavas pagasta Alojas novada pašvaldības kultūras, izglītības un informācijas iestāde, kuras darbības mērķis ir visu pagasta iedzīvotāju bibliotekārā un informatīvā apkalpošana, nodrošinot bibliotēkā esošās informācijas publisku pieejamību un tās izmantošanu.

Šogad sesto gadu piedalījāmies Kultūrkapitāla Fonda mērķprogrammā: Lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu žūrija”.

Mūsu lasītāji ir skolēni un studenti, skolotāji, pensionāri, bezdarbnieki, kā arī visi pārējie pagasta iedzīvotāji un viņu draugi un radi, jo atvaļinājumu laukos pavada arī pilsētnieki, kuri izmanto pieeju internetam. Bibliotēkas lietotāju skaits 2009. gadā -115, tas ir 15 % no pagasta iedzīvotājiem.

2009. gada 25. novembrī Alojas novada dome apstiprināja Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēkas nolikumu pamatojoties uz Alojas novada domes 2009. gada 29. jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.1 „Alojas novada pašvaldības nolikums”.

2009. gada 21. janvārī Vilzēnu bibliotēka saņēma LR KM izsniegtu Bibliotēkas akreditācijas apliecību un vietējas nozīmes bibliotēkas statusu. Bibliotēka akreditēta uz pieciem gadiem

2.Bibliotēku pakalpojumu pieejamība

Vilzēnu bibliotēkas galvenais uzdevums ir lasītāju apkalpošanu, bibliotēka lasītājiem bija atvērta 226 dienas.

Vilzēnu pamatskola tika reorganizēta par Alojas PII „Auseklītis” struktūrvienību Vilzēnos, tādēļ tagad atrodamies šīs iestādes paspārnē. Bibliotēka atrodas 1. stāvā ar atsevišķu ieeju no bērnudārza, apmeklētāji netraucē bērnudārza darbību, taču cilvēki ratiņkrēslos bibliotēkā var iekļūt izmantojot pirmskolas izglītības iestādes ieeju, tas ir saskaņots ar administrāciju.

Bibliotēkas darba laiks:

 • Pirmdiena 8.30-16.30
 • Otrdiena 8.30-16.30
 • Trešdiena 8.30-16.30
 • Ceturtdiena 8.30-16.30
 • Piektdiena 8.30-16.30

Katra mēneša otrā un ceturtā sestdiena 9.00-13.00 (no 1.09.-1.06.)

Mēneša pēdējā ceturtdienā bibliotēka slēgta- spodrības diena.

Bibliotēkā visi pakalpojumi ir bezmaksas.. Lietotāji bez maksas izmanto internetu, datu bāzi „Letonika”. Pierakstoties bibliotēkā pirmo reizi, lietotāji tiek iepazīstināti ar bibliotēkas krājumu, tā izvietojumu un bibliotēkas noteikumiem.

Gandrīz katru dienu notiek lietotāju apmācība, jo ne visi labi saprot IT , tādēļ konsultējam par visu jauno, datu bāzēm, adresēm, kas katram ir aktuāli.

Bibliotēkas izmantošanas dinamika pēdējo 3 gadu laikā:

 

2007. gads

2008. gads

2009. gads

Kopējā dinamika (+/-)

Lietotāju skaits

155

116

115

-

Izsniegums

6538

4116

4238

+

Apmeklējumu skaits

3965

2461

6841

+

 

Bibliotēkā notiek dažādi pasākumi, lekcijas, izstādes. Laba sadarbība bibliotēkai bija izveidojusies ar Vilzēnu pamatskolu, kopīgi tika organizēti dažādi pasākumi, sakarā ar skolas reorganizāciju par PII „ Auseklītis” struktūrvienību, tagad sadarbojamies ar bērnudārzu. Aicinām mazos ciemos, iesaistām Bērnu žūrijā.

Par godu Latvijas valsts jubilejai rīkojām interaktīvo konkursu visiem interesentiem „Spēlējam Latviju”.

Vilzēnu bibliotēkā tika rīkotas izstādes un prezentācijas, pērlīšu rotu izstāde, jubilāru grāmatu izstādes.

Bibliotēku apmeklē dažādi lasītāji- skolēni, studenti, skolotāji, bezdarbnieki, pensionāri. Mums ir iekārtots bērnu stūrītis, tagad biežāk pie mums iegriežas māmiņas ar maziem bērniem, mazuļiem patīk padzīvoties pie mums un vecāki var veltīt drusciņ laika sev gan sameklējot grāmatu, gan padarboties internetā.

Galvenie darba rādītāji salīdzinot ar 2008. gadu

 

 

2008.g.

2009.g.

Izmaiņas

Lietotāju skaits

116

115

- 1

Lietotāju- bērnu skaits

45

42

- 3

Apmeklētāju skaits

2961

6841

+3880

Apmeklētāju – bērnu skaits

1211

3972

+2761

Izsniegums

4116

4238

+2422

T. sk. izsniegums bērniem

1025

889

-337

Daiļliteratūras izsniegums

3125

3421

-126

B+ J izsniegums daiļliteratūrā

836

872

-299

Žurnāli

1568

2242

-677

Šogad ir sarucis gan lasītāju skaits, gan arī pārējie rādītāji, jo cilvēku laukos paliek mazāk. Jaunieši un bērni apmeklē bibliotēku, jo šeit ir interneta iespējas, kā arī lai pavadītu laiku kopā ar draugiem spēlējot spēles.

3.Krājumu komplektēšana un organizācijas politika

Bibliotēkas krājuma papildināšanas galvenais avots ir Braslavas pagasta padomes budžets. Katru gadu piedalāmies KKF piedāvātajās mērķprogrammās „Jaunu grāmatu un citu izdevumu iegāde publiskām bibliotēkām” un „Bērnu žūrija”, šogad finansējums programmām sarucis.

Grāmatu krājumu komplektēju dažādu – tajā ietveru daiļliteratūru, detektīvromānus, grāmatas par personībām, dažādas pieprasītās nozaru grāmatas.

Bibliotēkas krājuma saturs ir apmierinošs, daudzas ilgi nelasītas grāmatas norakstam, lai bibliotēkas fondā paliktu vērtīgas grāmatas.

Vilzēnu bibliotēkai ir laba sadarbība ar Braslavas bibliotēku, grāmatu iepirkšanu un žurnālu pasūtīšanu saskaņojam, lai nedublētos fonds.

Bibliotēka strādā ar mērķi, lai apmeklētājiem būtu iespējams atrast sev nepieciešamo un vajadzīgo informāciju, ja vajadzīgs sazvanos ar citām bibliotēkām un piegādājam lasītājiem vajadzīgo. Bibliotēkas darbiniekiem ir jāatrod saikne ar katru bibliotēkas lietotāju, jāprot rast risinājumu no situācijas, lai apmeklētājs būtu apmierināts un atkal vēlētos iegriezties bibliotēkā.

Pārskats par krājuma papildināšanu 2008. gadā.

No kurienes saņemtas grāmatas

Eks. skaits

Summa

Pašvaldību budžets

14

72,20

VKKF

5

20,77

Dāvinājumi, sponsorējumi, BAI

568

782,75

Grāmatu svētki

13

30,00

Bērnu žūrija

5

20,77

Kopā

605

929,51

4.Informācijas pakalpojumu attīstība.

Vilzēnu bibliotēkā strādājam elektroniskajā katalogā Alise 4i.

Sniegtas 216 dažāda veida uzziņas, t. sk. gan tematiskās, gan mutiskās. Vilzēnu bibliotēkā tiek papildinātas tematiskās mapes, kuras noder ātrai informācijas sniegšanai par dažādām tēmām. Apkopota mape par projektu rakstīšanas iespējām, sniedzam konsultācijas par adresēm - kur atrast noderīgo katram interesentam. Bibliotēkā apkopota informācija par Eiropas Savienību, par jaunumiem ES.

Starpbibliotēku abonements netika izmantots, jo nav bijis lietotāja pieprasījums, lietotājs nav gatavs maksāt par pakalpojumu.

Darbiniekiem (skaits)

Lietotājiem (skaits)

Pašvērtējums

apmierinošs

neapmierinošs

Datori

2

4

*

 
Printeri

1

1

*

 
Kopēšanas iekārtas

1

1

*

 
Skeneri

1

-

*

 
CD-ROM rakstiekārtas

1

1

*

 
Internets bibliotēkā

+

+

+

Informācija mājas lapā

(www adrese)

5. Novadpētniecības darbs

Tiek papildināta mape Braslavas pagasts laikrakstā „Auseklis”. Apkopojam materiālus par Braslavas pagasta personībām, esošām un zudušām mājām.

6.Projektizstrāde

Kam adresēts projekts

Projekta nosaukums

Projekta vadītājs

Vai projekts finansiāli atbalstīts

Iegūtais finansējums

 

KKF

 

Limbažu rajona padome

 

Bērnu žūrija

 

„ Krikša draugi”

Gunta Melece

 

Gunta Melece

Projekts atbalstīts 5grāmatas bērniem par 23,79 Ls

Projekts atbalstīts 330.- Ls, izveidota bibliotēkā planšete par J. Širmani, izziņas taka pie Vilzēnu bibliotēkas

7. Metodiskā un konsultatīvā darba un sadarbības raksturojums

Vilzēnu bibliotēkas darbinieki regulāri piedalās Limbažu Galvenās bibliotēkas rīkotajos semināros, mācībās un pieredzes braucienos.

Vilzēnu bibliotēkai bija laba sadarbība ar Vilzēnu pamatskolu, sniedzām bērniem nepieciešamās iemaņas informatīvo prasmju apguvē – mācam bērnus kā lietot bibliotēkas krājumus, palīdzam skolēniem meklēt informāciju gan drukātajos, gan elektroniskajos informācijas avotos, tagad turpinām sadarbību ar pirmskolas izglītības iestādi „ Auseklītis”.

Bērni un jaunieši regulāri apmeklē bibliotēku, izmanto datora un interneta iespējas, jo modernās tehnoloģijas viņus interesē, daudzi sagatavo projektus skolai izmantojot elektroniskās datu bāzes un iespēju darbiņu arī izdrukāt.

Lai veicinātu lasīšanu visus gadus piedalāmies projektu konkursā „Bērnu žūrija”, kurā ar lielu aizrautību bērni lasa grāmatas un dod savu novērtējumu, pašvaldība finansiāli atbalsta lasīšanas noslēguma pasākumu ar jaukām dāvaniņām bērniem.

Bibliotēkai ir izveidojusies laba sadarbība ar daudzām iestādēm, jo neviena iestāde nevar veiksmīgi darboties viena pati. PKS „Braslava” un DK „Apsītes” atbalsta mūs sponsorējot pasākumu izmaksas.

Vilzēnu bibliotēka sadarbojas ar Puikules, Alojas, Lēdurgas un Valmieras rajona Dikļu un Matīšu bibliotēkām u.c.

Katru gadu rakstām projektus KK fondam un citiem fondiem.

8. Bibliotēkas materiālā un tehniskā stāvokļa vērtējums

2009. gadā neizdevās nomainīt lampas un mēbeles, jo Braslavas pagastā bija finansiālas problēmas, nākošajā gadā ieplānojām uzlabot apgaismojumu, taču mēbeļu iegādi atlikām, jo vairāk ir nepieciešamas grāmatas lasītājiem, lai bibliotēka varētu pildīt savas funkcijas.

Stāvoklis Piezīmes, komentāri
Bibliotēkas ēkas(vai ēkas, kurā atrodas bibliotēkas telpas) būvniecības gads

1988

 
Telpu kopējā platība (m2)

136

 
Krātuvju telpas(m2)

15

 
Lasītāju apkalpošanas telpas(m2)

86

 
Lasītāju darba vietu skaits bibliotēkā

14

Pietiekošs
Telpu tehniskais stāvoklis (labs, apmierinošs, nepieciešams remonts)

labs

Nepieciešama logu nomaiņa, plānojas kosmētiskais remonts palīgtelpām.
Kad pēdējo reizi ir veikta rekonstrukcija, kapitālais vai kārtējais kosmētiskais remonts

2009

 
Apgaismojuma atbilstība (labs, apmierinošs, neapmierinošs)

apmierinošs

Paredzēta apgaismojuma

nomaiņa

Mēbeļu un pārējā aprīkojuma atbilstība

apmierinošs

Notiek pakāpeniska mēbeļu maiņa.

9. Bibliotēkas personāls

Bibliotēkā līdz jūlijam strādāja divi darbinieki - bibliotēkas vadītāja un darbinieks, kurš strādā Limbažu rajona Nodarbinātības dienesta projekta ietvaros no 2007. gada 1. jūlija līdz 2009. gada 31. jūnijam.

Bibliotēkas vadītājas darba stāžs – 6 gadi, mācos šo darbu, apmeklējot kursus un seminārus.

Bibliotēkas vadītāja piedalās Limbažu Galvenās bibliotēkas organizētajos semināros, pieredzes apmaiņas braucienos un kursos, kurus piedāvā LNB, KIS, u. c

10. Bibliotēkas finansiālais nodrošinājums

Finansējums

2007 .gads

2008.gads

2009. gads

Kopējā dinamika (+/-)

Kopā

677

969

929

- 40

Pašvaldības budžets

295

325

72

- 253

Fondu piešķīrumi (VKKF u.c.)

243

475

44

- 431

Maksas pakalpojumi

-

-

-

-

Sponsorējumi, ziedojumi

19

169

813

+ 644

 

2007.gads

2008. gads

2009.gads

Vērtējums

Lietotāji

155

116

115

 

Finansējums krājuma komplektēšanai (Ls)

453

969

929

_

Līdzekļi krājuma komplektēšanai uz vienu lietotāju (Ls)

2,82

8,35

8,08

_

Līdzekļi krājuma komplektēšanai uz vienu iedzīvotāju pašvaldībā(Ls)

0,60

1,25

1,29

+

11.Bibliotēkas publicitāte un darbs ar sabiedrību

Par bibliotēkas jaunumiem regulāri rakstījām pagasta izdevumā „Pagasta ziņas”, skolas avīzītē „Soli pa solim”, pēc novada izveidošanas sūtam rakstiņus „Alojas Novada Vēstīm”. Par pasākumiem sūtam rakstiņus rajona laikrakstam „Auseklis”. Bibliotēkas publicitāte tiek panākta darbojoties projektos, organizējot pasākumus un izstādes.

„ Alojas Novada Vēstis” tiek izdotas reizi mēnesī, tad arī sniedzam informāciju par bibliotēkas darbu un aktivitātēm. Vilzēnu bibliotēkā var regulāri iepazīties ar pašvaldībā pieņemtiem lēmumiem un citu svarīgu informāciju. Aktuālu iknedēļas informāciju no Alojas novada mājas lapas www.orient.lv/aloja papīra formātā izvietojam iedzīvotājiem redzamās vietās (ziņojuma dēļi, veikali, bibliotēkā).

Ieskats dažos pasākumos bibliotēkā.

Projekta prezentācija - Projekts „ Krikša draugi”, iepazīšanās ar izziņas taku pie Vilzēnu skoliņas.

Iepazīšanās ar bibliotēku - Pirmie soļi Vilzēnu bibliotēkā.

Interaktīvs konkurss - „Spēlējam Latviju”, konkursa dalībnieki pildīja testu par Latviju, gatavoja apsveikumus spēlēja faktu spēli.

Mākslas izstāde - Ceļā uz svētkiem, I. Kapmales darinātās pērļu rotas.

Pārskatu sagatavoja Gunta Melece
Vilzēnu bibliotēkas vadītāja, tālr.64031017
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________