Staicele - Reportāžas - Vidusskola - Ražas svētki 2011

21.10.2011.
TV raidījums "Lauku sētā" – Ražas svētki Staiceles vidusskolā

Pirms došanās brīvdienās visi tika aicināti uz kopīgu „ TV pārraides ” skatīšanos Staiceles k/n, kur notika ražas svētku pasākums sākumskolas skolēniem.

Jau nedēļu iepriekš bērni kopā ar klašu audzinātājām gatavoja rudens izstādi, kuru varēja aplūkot skolas vestibilā – smaidošie vīriņi un kāpostu meitene, ķirbju svečturu iekļauti, sagaidīja ikvienu, kurš vēra skolas durvis.Piektdienas pēcpusdienā, apbruņojušies ar dažādiem rekvizītiem, devāmies uz kultūras namu. TV pārraidi sagatavoja un kopā ar savu audzinātāju vadīja 3. klases skolēni. Skolēni iejutās gan TV diktoru, gan žurnālistu lomās.

Katras klases kolektīvs bija sagatavojis priekšnesumu par kādu rudens velti.

TV žurnālistes Beātes intervijā ar ķirbju audzētāju Kātiņu (Alisi) uzzinājām interesantus faktus par ķirbi kā ogu.

Bet videomateriālā 4. klases skolēni iepazīstināja ar interesantiem faktiem par dažādu dārzeņu ietekmi uz smaidu, enerģiju, veselību.

Tiešraidē žurnāliste Luīze intervēja 1. klases audzinātāju – Kāpēc tieši zirņi? Ar ko asociējas zirņi?

Un novēlēja veiksmi pirmklasniekiem tautasdziesmu skandēšanā.

Žurnālistes Lauras videomateriāls stāstīja par kartupeļu audzētājiem Kurzemē, kuru lomās iejutās 3. klases skolēni. Uzzinājām, ka pagājuši apmēram 400 gadu kopš tā laika, kad Spānijas jūrnieki uz Eiropu (1565. gadā) atveduši kartupeļus, kā arī leģendu par čipsu rašanos.Žurnālistes- skolotājas Ingas vadībā ielūkojāmies Nacionālā teātra lugas „ Kaza sakņu dārzā” ģenerālmēģinājumā (režisora un aktieru lomās iejutās 2. klases kolektīvs), skolēni interpretēja dzejoli.

Katras klases uzstāšanos kuplināja dziesma, bet starp videomateriāliem, intervijām, tiešraides pieslēgumiem, kā jau TV, bija vērojamas reklāmas pauzes (3. klases skolēnu iestudējumā).

Pēc pasākuma – jautrošanās disenītē!

Pasākums izdevās, pateicoties klašu audzinātājām - skolotājām D.Priekulei, B.Eglītei, I.Neimanei, G.Vizulei,

mūzikas skolotājai I.Jurkai,

mūzikas operatoram D.Konrādam, dekoratoram A.Štrausam k/n vadītājai S.Āboliņai. Paldies viņiem par atbalstu un darbošanos!

Īpašs paldies 3. klases skolēniem par ieguldīto darbu un atbildības sajūtu, gatavojoties un vadot pasākumu!

I.Neimanes teksts
I.Konrādes foto