Staicele - Reportāžas - Staiceles vidusskola - Staiceles futbolisti Štorkovā, Vācijā

01.07.2011.
Staiceles vidusskolas jaunie futbolisti Vācijā

No 23. – 27. jūnijam Staiceles vidusskolas jaunie futbolisti kopā ar pedagogiem viesojās Vācijā. Vietējais vācu futbola klubs „Storkow” atzīmēja pastāvēšanas 90. gadadienu, kurā bija aicināti piedalīties arī staicelieši. Ar Alojas novada domes un Latvijas Futbola federācijas (LFF) atbalstu 8 Staiceles vidusskolas audzēkņi guva iespēju paplašināt redzesloku, uzlabot svešvalodu zināšanas un kopā ar vācu draugiem tikties futbola spēlēs. Pedagogu brauciena mērķis bija uzzināt, pēc kādas sistēmas vācieši strādā, lai attīstītu jaunatnes futbolu un saprast, vai savstarpēja sadarbība būtu saistoša un ekonomiski pieņemama arī turpmāk.

Pirmajā dienā pēc ierašanās Štorkovā (Storkow Mark) skolēni spēlēja tautas futbolu uz „mini-pič” laukuma. Šajā aktivitātē piedalījās dažādu paaudžu pārstāvji, tostarp māmiņas ar bērniem. Otrajā dienā staicelieši ar vācu vienaudžiem tikās draudzības spēlē, uzvarot ar 4:2. Vārtus guva Edgars Stafeckis, Roberts Siksalietis un vācu draugs, kurš papildināja mūsu spēlētāju rindas.

Vācu futbola klubs „Storkow” jubilejā no staiceliešiem saņēma kreklu un kausu ar Vidzemes jaunatnes futbola centra „Staicele” simboliku.


Staiceles vidusskolas direktors Juris Krastiņš (priekšā no kreisās) un 12. klases audzēknis Deniss Verbičs gatavojas pasniegt dāvanu – kausu un kreklu – futbola kluba „Storkow” pārstāvim.

Svētku programma piedāvāja arī plašu kultūras programmu, kurā bija iespēja apmeklēt amatnieku festivālu, apskatīt Štorkovas vecpilsētu, pilis, skaisto dabu un jauki atpūsties.

     Bilžu albums >>>

Juris Krastiņš,
Staiceles vidusskolas direktors