Staicele - Reportāžas - Futbola diena

15.05.2011.
Futbola diena Staicelē

Sestdien Staicelē atzīmēja Futbola dienu. Tās mērķis visā pasaulē ir popularizēt futbolu un radīt svētkus šīs spēles cienītājiem.

Video:

Okarte šogad kļuvusi par Latvijas Jaunatnes čempionāta atbalstītāju, tādēļ ar Okartes pulksteņa dāvinājumu mācību un treniņu centram Staicele Futbola dienu atklāja Latvijas Mobilā Telefona (LMT) prezidents Juris Binde.

Video:
Pulkstenis vienmēr visiem ir kā atgādinājums, ka atvēlētais laiks jāizmanto mērķtiecīgi, koncentrējoties uz rezultātu. Tieši tāpat ir arī futbolā – ierobežotā laikā jāsasniedz izvirzītais mērķis, - norādīja LMT prezidents.


Svētku atklāšanā klāt bija arī Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis un vairāki citi ar sportu saistīti ļaudis, tostarp Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldonis Vrubļevskis. Staiceles pārvaldes telpās todien tika parakstīts nodomu protokols, kurš paredz veidot sociālo centru.


Ar saviem parakstiem projekta virzīšanai atbalstu deva Alojas novada domes priekšsēdētāja Dace Vilne, LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis un SIA Latvijas Futbola federācijas mācību un treniņu centra „Staicele” valdes loceklis Vladimirs Žuks.

Video:


Kā pastāstīja SIA Latvijas futbola federācijas mācību un treniņu centra „Staicele” izpilddirektors Jānis Bakmanis, ideja radusies vienā no LFF valdes sēdēm, kurā Alojas novada domei nolemts piedāvāt iesaistīties nodibinājuma Sociālais centrs „Staicele” dibināšanā. Šis projekts paredz iespēju sportistiem-veterāniem, arī Alojas novada iedzīvotājiem un citiem interesentiem saņemt kvalitatīvus rehabilitācijas, medicīnas un sadzīves pakalpojumus. Tas veicinātu veselīga dzīvesveida, sporta un tūrisma attīstību. Plāno, ka centrā pietiktu vietas 100 cilvēkiem, tas radīs papildu darbavietas staiceliešiem un dos iespēju piesaistīt ES fondu līdzekļus. Pēc nodomu protokola jātop centra dibināšanas līgumam. Vēlāk arī sadarbības līgumam ar LOK par centra uzturēšanu un apsaimniekošanu.

Pēc protokola parakstīšanas domes priekšsēdētāja D.Vilne atzina, ka ticis sperts solis neticamā virzienā. Pirms pāris gadiem, dzirdot par futbola centra izveidi, tas lika daudziem bažīties, vai ideja būs dzīvotspējīga. Tagad redzam, ka viss notiek. Mums blakus stāv spēcīgi partneri, tāpēc ceram, ka nepaies ilgs laiks, līdz varēsim griezt lenti centra atklāšanas pasākumā, - cerīgi izteicās priekšsēdētāja.


LOK prezidents A.Vrubļevskis (attēlā pa labi) uzskata, ka šis notikums ir pirmais solis garā ceļā līdz mērķa sasniegšanai. Viņaprāt, redzot to, kā attīstās jaunatnes futbola centrs, nav šaubu, ka šis projekts izdosies. A.Vrubļevskis atzīst, ka sākumā, uzklausot pašu ideju, licies, ka tā ir vairāk valsts un pašvaldības funkcija. Iedziļinoties idejas saturā, saskatījām šeit saikni un iespēju, jo LOK ir Latvijas Olimpiešu sociālā fonda (LOSF) dibinātājs. Fonds nodarbojas ar sporta veterānu dzīves apstākļu uzlabošanu un veselības stiprināšanu. Šeit ir ļoti laba vieta šādām aktivitātēm,- ideju atzinīgi novērtēja A. Vrubļevskis.

Video:


Pēc nodomu protokola parakstīšanas sadarbības partneri devās stādīt kastaņu aleju. Kopīgiem spēkiem tika iestādīti vairāki desmiti jauno kastaņu stādu, kas nākotnē veidos skaistu ainavu gar vienu no futbola laukumiem.

Tikmēr futbola laukumos notika dažādas futbola aktivitātes.
Spēlēs tikās VJFC Staicele un futbola klubu Rūjiena meitenes (0:0), meistarībā sacentās Staiceles Bebri (veterāni) un VJFC Staicele 1 futbolisti (2:6).


Pirmsskolēni mērojās spēkiem kājbumbas spēlē ar vecākiem.
Īpašā stafetē noskaidroja veiklāko futbolistu un stiprākā soda sitiena meistaru. Pēdējo sacensību dienu Baltijas kausa izcīņā aizvadīja Latvijas valsts sieviešu izlase cīņā pret Lietuvas valstsvienību.

Dienas izskaņā Latvijas čempionāta 2. līgas spēlē tikās Staiceles Bebri un FK Avantis no Rīgas (0:0).

Teksts - Liāna Lilenblate-Sipko
Foto – Māra Strokša, Rolands Jaunzems, L.Lilenblate-Sipko