Staicele - Reportāžas - Staiceles vimba 2011

14.05.2011.
Staiceles Vimba - 2011

Sestdien Staicelē jau 15. reizi notika tradicionālās makšķerēšanas sacensības Staiceles Vimba 2011. Šopavasar vimbu copēšanā sacentās vien 12 makšķernieku no Rīgas, Alojas, Limbažu un Mazsalacas novada. Bērnu klasē vecumā līdz 16 gadiem startēja 4 dalībnieki, bet pieaugušo klasē– 8.


Sacensībām reģistrējās Reinis Graviņš.


Sarunas pirms lielās copes.


Pirms vietu izlozes dalībnieki uzklausīja galvenā tiesneša J.Treija norādījumus.
Copes vietas noteica izlozes kārtībā.


Aktīvā lomu vilkšana sākās 7 no rīta,


Pulksten 11 beidzās makšķerēšanas laiks bērnu klasei. Tiesneši svēra Ričarda Salacieša lomu...


...bet pulksten 15, kad pieaugušie beidza sacensības, Ilvars Šmits nodeva tiesnešu izvērtēšanai savu ieguvumu.

Vimbas šogad spītīgi turējās pie sava un nedevās baudīt gardo ēsmu. Laikā no plkst.7-11 tikai diviem bija izdevies noķert vimbas, pārējie turpināja gaidīt, jo nebija ne asakas. Sacensību galvenais tiesnesis un Staiceles makšķernieku biedrības Ūdensroze valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs skaidroja: - Pie vainas ir augstais ūdens līmenis Salacā un mainīgie laika apstākļi. Tas vimbām nepatīk. Tagad tās sparīgi peld pa upi uz augšu. Mazsalacieši stāsta, ka šogad viņu pusē ir necerēti daudz zivju.

Kamēr vīri copēja, sporta laukumā un parkā notika atrakcijas, volejbola spēles un citas aktivitātes.Svētku noslēguma koncertā uzstājās Staiceles vidusskolas dziedātāji ..
...kultūras nama vokālais ansamblis Dziesmu draugi,


...dramatiskais kolektīvs,
...deju kolektīvs Ozoli no Ozolmuižas


...un Alojas Mūzikas un mākslas skolas ģitāristi ar skolotāju Aleksandru Jasjukeviču.


Par vimbu karali šogad kronēja staicelieti Sandi Čečiņu, kurš izvilka 0.64 kg smagu vimbu. Tas arī bija viņa vienīgais ieguvums 8 sacensību stundās.

S. Čečiņš Staiceles Vimbā piedalījās jau 7. reizi, bet tik mazs loms nebija gadījies nevienā no tām. - Pie vainas ir ne tikai mainīgie laikapstākļi, bet arī salacgrīvieši. Viņi ostā padziļina Salacas upes gultni. Šiem darbiem varēja izvēlēties citu, bet ne zivju nārstošanas laiku, - sarunas biedrs bija pikts. Vimbu karalis tomēr sola iesaistīties sacīkstēs arī nākamgad.


Lielāko lomu izvilka Ilvars Šmits. Staicelieša guvumā 1.960 kg - vimba, plaudis, arī pa kādam asarim,


...bet Jurim Semjonovam - 1.42 kg, tai skaitā vimba - 0.54 kg, bet 3. vieta Guntaram Strencim no Ungurpils ar 1.34 kg smagu lomu.


Bērnu klasē pirmo vietu ieguva 12-gadīgais mazsalacietis Ričards Salacietis, kuram veicās izmakšķerēt 1.52 kg lomu un arī vimbu - 0.56 kg.


2. vietā mājinieks Reinis Graviņš,


...bet 3. – Emīls Sprincis.
Pēc koncerta ikvienu gaidīja tradicionālā zivju zupa.

Pirmajā šis sezonas zaļumballē par mūziku gādāja Alojas kultūras nama kapela Uztakts.

Teksts - Liāna Lilenblate-Sipko
Foto – Māra Strokša, L.Lilenblate-Sipko