Staicele - Reportāžas - Mūzikas un mākslas skola - Koncerts vijolei "Pavasara motīvs"

30.04.2011.
Koncerts vijolei "Pavasara motīvs" un funkcionālās mākslas dizainera Rolanda Bakmaņa izstādes atklāšana Staiceles Mūzikas un mākslas skolā

Sestdien, 30. aprīlī Staiceles Mūzikas un mākslas skolā notika kārtējais Ritmiskās mūzikas festivāla „Spožā nots” ietvaros koncerts „Pavasara motīvs”, kas šoreiz bija veltīts klaviermūzikai. Koncerta pirmajā daļā muzicēja Staiceles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi – Dina Čipote, kā arī Alvis Apiņš un Ritvars Čipots, kuri būdami pūšaminstrumentu specialitātes audzēkņi, šoreiz demonstrēja savu prasmi klavierspēlē. Limbažu Mūzikas skolu pārstāvēja tās absolvente Kristiāna Vanaga, kura muzicēja gan solo, gan klavieransamblī ar Staiceles MMS skolotāju Gati Vanagu.

Koncerta turpinājums tika veltīta mūsu viesiem – Rīgas pilsētas Jāzepa Mediņa 1. Mūzikas skolas profesoram Renē Salakam un viņa audzēknei 7..klases skolniecei Līvai Dambei. Atskaņoto darbu spektrs bija ļoti plašs – no Vīnes klasikas līdz 20.gs. džeza kompozīcijām. Skaņdarbu starplaikā profesors iepazīstināja ar nelieliem komentāriem par atskaņoto komponistu biogrāfijām, gan pašiem skaņdarbiem, kas koncertu padarīja vēl interesantāku klausītājiem un koncerta dalībniekiem.


Dina Čipote


Ritvars Čipots


Skolotājs Gatis Vanags un Kristiāna Vanaga


Profesors Salaka ..


..un viņa virtiozā klavieres spēles audzēkne L.Dambe


Koncerta noslēgumā Staiceles mazie mūziķi sveic dalībniekus.

Skolas izstāžu zālē „Sikspārņu velvēs” kā vienmēr pasākuma 2.daļā tika atklāta kāda no izstādēm un šoreiz to staiceliešiem veltīja Funkcionālās mākslas dizaineris, Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrants Rolands Bakmanis . „No šūpuļa līdz šodienai ” - ļoti plaša un saistoša izstāde, kura lielā mērā atspoguļo jauna talantīga mākslinieka radošās darbības izaugsmi no Rīgas Amatniecības vidusskolas līdz šodienai un būtu ieteicama apskatīt ikvienam, kuru interesē kā tiek apgūti paši pirmie soļi mākslas pasaulē, krāsu jaukšanas pamatprincipi, pirmās skicītes, glezniņas utt. līdz jau nopietniem dizaina piedāvājumiem.


Funkcionālās mākslas dizaineris, Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrants Rolands Bakmanis iepazīstina klātesošos ar savu radošo darbību – „No šūpuļa līdz šodienai ”

Rolanda Bakmaņa izstāde Staiceles Mūzikas un mākslas skolā – „Sikspārņu velvēs” būs apskatāma līdz maija mēneša beigām

Teksts, foto: Ārija Daugule