Staicele - Reportāžas - Mūzikas un mākslas skola - Koncerts vijolei "Pavasara stīga"

30.03.2011.
Koncerts vijolei "Pavasara stīga" un izstādes "No Latvijas līdz Itālijai" atklāšana Staiceles Mūzikas un mākslas skolā

30. marta pasākums - Koncerts vijolei „Pavasara stīga” Staiceles mūzikas un mākslas skolā skanīgi un mīļi ieskandināja beidzot atnākušo pavasari.

„Es esmu pateicīga, ka skola rīko tādus koncertus un dod staiceliešiem iespēju dzirdēt ne tikai skolas audzēkņu sniegumus, bet arī viesmāksliniekus – šoreiz Stīgu kvartetu no Cēsīm.


Mazā Laura Staģe un Cēsu stīgu kvartets


Skolotāja Irina Puiņa un audzēkne Lāsma

"Koncerts bija romantiskā noskaņā, skanēja populāras melodijas. Sajūsmināta publika ar skaļām un sirsnīgām ovācijām sagaidīja katra skaņdarba beigas. Manuprāt, koncerts izdevās un klausītāji palika iedvesmoti, mūziķi - gandarīti” – tā Staiceles MMS vijoles klases skolotāja Irīna Pupiņa.

Video - Cēsu stīgu kvartets:


 

Pasākuma otro daļu spoži piepildīja Latvijas mākslas dižgari: Jānis Strupulis un Mārtiņš Dāboliņš..


Medaļu mākslinieks, grafiskais dizaineris – Jānis Strupulis. Radošais mākslinieks - piedalījies ap 370 izstādēs 25 valstīs. Ap 750 medaļu autors.

Latvijas monētu modeļu autors. Latvijas Valsts ģerboņa plastiskā etalona autors.
Viņa darbi atrodas 16 valstu 57 muzejos.

Jānis Strupulis ir veidojis monētas kopā ar vairākiem māksliniekiem – grafiskā dizaina autoriem. Bez laša viņam pieder arī viena lata apgrozības monēta ar sēni, čiekuru, kliņģeri – vienkāršām, tautai mīļām lietām. Cita sarežģītības pakāpe esot piemiņas monētām, kuras Latvijas Banka izlaiž, atzīmējot kādu notikumu vai vietu. No savām laika naudiņām Jānis Strupulis piemin barona Minhauzena sudraba 100 santīmu monētu pēc Arvīda Priedītes grafiskā projekta, kas tautas balsojumā tikusi atzīta par 2005. gada labāko Latvijas monētu. Starptautiskajā monētu konkursā Vičencā, Itālijā, 2006. gadā Minhauzena monēta esot iekarojusi skaistākās monētas titulu. Staiceles Mūzikas un mākslas skolas izstāžu zālē „Sikspārņu velvēs” autors pārsvarā izstādījis savas medaļas par pasaules slaveniem mūziķiem.


Mārtiņš Dāboliņš
-
mežu taksators, gleznotājs, kas daudz eksperimentē ar glezniecības tehnikām un paņēmieniem. Viņa "stihija" ir daba, mežs un sievietes. Viņš ir profesionāls meža taksators, tagad savu pasaules redzējumu ataino mākslas darbos.  Pats sevi mākslinieks raksturo kā meža skandālistu. Aizkraukles mākslas skolas direktore nesen par mākslinieku esot izteikusies tā: "Viņš ir kā mazais Napoleons — darbīgs cilvēks ar karavadoņa būtību."


Mārtiņš Dāboliņš stāsta par savien darbiem

Staiceles MMS izstāžu zālē joprojām skatāmas gleznas, kurās attēlotas ainavas no Venēcijas, Florences, Romas, Pompejas, Sorento, Kapri, Padujas, Veronas, Zalcburgas u.c. kā arī Jāņa Strupuļa medaļas.

Staiceles Mūzikas un mākslas skolas kolektīvs pateicas sponsoram Jānim Bakmaņa kungam un Limbažu muzeja direktoram Jānim Ulmim par atbalstu pasākuma noorganizēšanā.Teksts, foto un video: Ārija Daugule