Staicele - Reportāžas - Staiceles seniori / Saulgrieze

14.03.2011.
„Staiceles seniori” iesaistās labo darbu projektā

Biedrība „Staiceles seniori” kopā ar Līvānu biedrību „Baltā māja” sākusi dalību Latvijas-Šveices sadarbības programmas apakšprojektā „Labo darbu maratons”. Projekta mērķis ir veicināt vecāka gadagājuma cilvēku aktīvu iekļaušanos sabiedrībā.

Nodarbību ciklā „Kopā labāk!” „Staiceles Seniori” un lauku sieviešu klubiņa „Saulgrieze” dalībnieces pasniedzēju vadībā veidoja galda spēles, tapošanas tehnikā gatavoja puķes-brošas, mācījās no dažādiem materiāliem izgatavot apsveikuma kartiņas. Turpmāk apgūs rotaslietu gatavošanu, labos grāmatas un mācīsies iemaņas floristikā.22. martā kultūras namā staicelieši uzņēma pārstāvjus no Līvānu biedrības Baltā māja un ap 50 senioru no Salacgrīvas, Ainažiem, Alojas, Liepupes un Rūjienas. Pasākumu vadīja atraktīvais Ansis Bērziņš no labdarības organizācijas Valmieras fonds. Viņš aicināja likvidēt stereotipus par to, ka seniori savā vecumā nav noderīgi. Diskusijas un grupu darbs palīdzēja meklēt idejas tam, kā kopīgiem spēkiem un zināšanām var risināt problēmas. Kopā ar senioriem apzināja vietas savā novadā, ko varētu padarīt pievilcīgākas. A. Bērziņš dalījās pieredzē un idejās par to, kā seniori idejas īsteno Valmieras pusē, lai palīdzētu sabiedrībai.

Visi varēja apskatīt arī Staiceles senioru darbu izstādi, kas tapusi labo darbu projektā. Viesi kopā ar staiceliešiem apskatīja pilsētu un iepazinās ar Staiceles iestāžu darbu. Atvadoties, biedrības „Baltā māja” vadītāja un projekta koordinatore Inguna Badune pateicās staiceliešiem par viesmīlību un Vidzemes reģiona koordinatorei Ainai Bergai par ieguldīto darbu projekta realizēšanā. Projekta mērķis ir satikties, draudzēties un mācīties. Gribam cerēt, ka šis projekts mazinās neticību saviem spēkiem un rosinās jūs visus uz jaunām idejām un jaunu draudzību, - nobeigumā vēlēja I. Badune.

   Bilžu albums >>>

Sagatavoja Liāna Lilenblate-Sipko
Foto – Anita Strokša, Liāna Lilenblate-Sipko