Staicele - Reportāžas - Vidusskola - Literārie lasījumi

11.02.2011.
Žetonu vakars Staiceles vidusskolā

Žetonu vakaru atzīmē 12. klases skolēni visās vidusskolās. Tas ir kā zīme, kas apliecina vidējās izglītības iegūšanas ceļa pēdējo posmu. Mēs kā personības tad pastāstām klātesošajiem par sevi, saviem talantiem, ļaujam saprast, cik skaisti esam izauguši. Žetonu vakars ir brīnišķīgs sākums mūsu eksāmenu laikam.

Staiceles vidusskolā 12. klasē šogad esam 10 audzēkņi: vienīgā meitene Laila Krastiņa (Limbaži), Verners Apiņš, Audris Bērziņš, Ingus Talcis, Edgars Tenisons, Alvis Vītols (Staicele), Ilmārs Jermakovs (Valka), Matīss Lapsiņš (Ainaži), Arnis Ungurs (Liepupe) un Kaspars Ribaks (Valmiera). Audzinātājs – Edgars Ozols.

11. februārī Staiceles kultūras namā notika mūsu iznāciens. Pirms pasākuma kā džentlmeņi zālē ievedām gan skolotājas, gan māmiņas.

Visi jutāmies skaisti, stalti, smaidīgi, jaukā noskaņojumā. Mēs izskatījāmies, kā tikko no veikala skatloga izņemti! Vēderā gan jutām kņudēšanu, kas pazuda, līdzko pa vienam mūs izsauca un vajadzēja, aplausiem skanot, svinīgi iet cauri visai zālei pretī klases audzinātājam.

Pēc Staiceles pilsētas pārvaldes vadītāja Ausmas Plūmes sirsnīgās uzrunas un sveicieniem, VJFC direktora Egona Branta labajiem vārdiem dziedājām dziesmas, kas sanāca negaidīti labi, jo bijām kā īsti talanti. Laila solo dziedāja skolas himnu Virs galvas mūžīgs Piena Ceļš. Likās, ka klausītāju sirsniņām pārskrēja skudriņas – izpildījums bija lielisks.

Es (Kaspars) biju vakara vadītājs. Patīkami, ka mani dialogi ar klasesbiedriem lika skatītājiem smaidīt, brīžiem pat smieties, jo atbildēt centāmies inteliģenti un ar humoru, bet klātesošajiem tas palīdzēja uzzināt par katru daudz jauna.Talantīgais klasesbiedrs Edgars ar savu skaisto partneri Laimu (11. kl.) nodemonstrēja lieliskas, elpu aizraujošas dejas (skolotāja Ārija Bakmane).

Vēl pateicāmies mūsu brīnišķīgajiem pedagogiem un direktoram Jurim Krastiņam par superīgo atbalstu gan stundās, gan ārpus tām. Arī visam skolas un internāta personālam, kas liek gulēt un pamodina īstajā laikā. Paldies visiem, kas mūs iedvesmojuši, veidojuši par personībām, uzmundrinājuši, rājuši, audzinājuši! Šī vakara daļa bija ļoti interesanta un parādīja, ka skolotāju darbs nav bijis veltīgs, ka novērtējam viņu centību.

Savukārt pedagogi mums izteica dažādus novēlējumus un uzdāvināja pat piemiņai gan kalendāru, kas rāda 100 dienas līdz 1. eksāmenam (angļu val. skolotāja Vizma Lūse), gan īpašā rituālā sarkanbaltsarkanu lentīti, lai svētīta mūsu veiksme Latvijā (latviešu val. skolotāja Antra Rudzīte). Arī 11. klase mūs mīļi apsveica.

Žetonu vakara turpinājumā no galvas droši norunājām Sent-Ekziperī pasaku Mazais princis kā veltījumu visiem, kas iemīlējušies: Ja mīli puķi, kas atrodas uz vienas no miljoniem zvaigžņu, tad pietiek palūkoties debesīs, lai būtu laimīgs ... un mēs esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām.

Jā, uzstājāmies kā aktieri, dziedājām kā profesionāli skatuves mākslinieki un pierādījām savu foršo kolektīvu! Vislielākais prieks – kad saņēmām jau no septembra nepacietīgi gaidīto žetonu, pavisam sīku lietiņu, taču ļoti skaistu, nozīmīgu, jo mūžam sirdīs paliksim Staiceles vidusskolas audzēkņi.Mums ļoti patika svētki! Prieks bija censties. Kad pasākums beidzās, jutām milzu labestību, kaut kas nozīmīgs bija noticis mūsu dzīvē. Vēlamies pateikt lielu paldies par atbalstu Žetonu vakara tapšanā Antrai Rudzītei, Intai Jurkai (par dziesmām), Daināram Konrādam (kultūras nama direktoram), Ingai Konrādei (par foto) un, protams, audzinātājam Edgaram Ozolam.


 

   Bilžu albums >>>

Teksts - Kaspars Ribaks, Laila Krastiņa,
Verners Apiņš, Audris Bērziņš.
Foto –Inga Konrāde, Liāna Lilenblate-Sipko.