Staicele - Reportāžas - Mūzikas un mākslas skola - Mācību ekskursija

11.02.2011.
Staiceles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu Mācību ekskursija

11. februārī Staiceles Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas audzēkņi apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju - lielāko profesionālās mākslas krātuvi valstī, kas ieņem nozīmīgu vietu kultūras vērtību uzkrāšanā, saglabāšanā, popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs. Muzejs regulāri rīko mākslas izstādes, piedalās starptautiskos projektos, gatavo muzeja izdevumus, organizē zinātniskās konferences, dažādus mākslas un kultūras pasākumus.

Šajā dienā muzeja Baltajā zālē audzēkņi vēroja, analizēja izstādi „Krāsa. Sarkanā”. Pilnīgi pamatoti audzēkņu starpā izraisījās ļoti auglīga, emocionāla diskusija par mākslinieku radītajiem darbiem, jo kā nekā - Sarkanais raksturo prieku, kaislību un mīlestību, taču arī agresiju un naidu. Izstāde savu mērķi bija sasniegusi, parādot sarkanās krāsas fenomena daudzveidību, to izceļot gan kā glezniecisku akcentu, gan apstiprinot krāsainās pasaules bezgalību.


Ojārs Ābols. Kompozīcija

Kas kaķi dara tik suģestējošu? Tam piemīt īpašas spējas ienākt cilvēka dzīves telpā un iepatikties. Tas brīvi pieņem draudzību, tomēr vienmēr savstarpējās attiecībās saglabā zināmu distanci. Interesanti, ka kaķa tēls vairakkārt rosinājis mākslinieku iztēli. Izstāde „Minka nāk!” LNMM Mazajā zālē meklē atbildes uz šiem jautājumiem. Audzēkņi ar smaidu vēroja kā KAĶI savos darbos interpretējuši mākslinieki. Šajā zālītē, protams, visilgāk uzturējās mazāko klašu audzēkņi. Mums visiem patlaban vajadzētu kā MINKAM – vienmēr mīksti krīt uz ķepām un nezaudēt optimismu!


Izstādē: Minka nāk

Protams, Mācību ekskursijas gala mērķis bija Ledus skulptūru festivāla atklāšanas apmeklējums Jelgavā. Kā nekā mūsu skolas pedagogs, tēlnieks, ledusskulptors, daudzkārtējais Latvijas un pasaules mēroga laureāts šajā jomā Kārlis Īle bija atkal šo apbrīnojami izturīgo, vīrišķīgo mākslinieku saimes vidū un tas bija jāredz! Nu jau visiem zināmi arī konkursa rezultāti, bet tajā brīdī, kad staicelieši vēroja šo izstādi, vēl nebija zināms nekas. Un tieši tāpēc intriģējošāka skatīšanās, salīdzināšana, viedokļu apmaiņa un minējumi par pirmajām vietām izvērtās audzēkņu starpā.


Ledus skulptūru festivālā Jelgavā

Individuālo skulptūru grupā pirmo vietu ieguva Latvijas mākslinieks Sandis Kondrāts ar darbu "Brīvais kritiens", otrajā vietā – lietuvietis Vitauts Musteiķis ar darbu "Nebeidzamā lūgšana", bet trešajā vietā Kārlis Īle ar darbu "Kailā brīvība". Šogad festivālā kopumā bija aplūkojami vairāk nekā 40 dažādu pasaules valstu mākslinieku radīti ledus objekti. Festivāla vietā bija izveidots ledus bārs un slidkalniņš. Tas – noslēgumā.

  
   Kārlis Īle. Kailā brīvība


Vitauts Musteiķis "Nebeidzamā lūgšana”

Lai nu kā, bet kārtējo reizi Staiceles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem - šoreiz par ekskursiju, jāpateicas sponsoriem: personīgi Līgas tētim Jānim Andersonam un LFF Mācību un treniņu centra "Staicele" izpilddirektoram Jānim Bakmanim.

Sagatavoja Ārija Daugule