Staicele - Reportāžas - Vidusskola - Projektu nedēļa

11.02.2011.
Projektu nedēļas mozaīka

Šogad savādāk nekā parasti izvērtās projektu nedēļas aktivitātes. Nedēļas tēma – Brīvprātīgais darbs. Direktora vietniece audzināšanas jomā A. Rudzīte jau savlaicīgi bija sazinājusies ar iestādēm, organizācijām, kurām vajadzīga dažāda veida palīdzība, tika apzināta skolēnu iniciatīva un darbošanās varēja sākties.

1. – 3. klašu skolēni (audzinātājas Baiba Eglīte, Inga Neimane, Glorija Vizule) savus labos darbus saistīja ar meža dzīvnieku piebarošanu. Lai palīdzētu tiem izdzīvot bargajā ziemā, no mājām tika atnestas gan saknes, gan siens, gan maize. Pat nejaukais slapjdraņķis neizjauca skolēnu nodomus, dzīvnieki saņēma viņiem paredzēto cienastu.

Līdztekus dalībai brīvprātīgā darba kustībā skolā tika vākta makulatūra un baterijas. Audzēkņi, kas palīdzēja savās vai kaimiņu saimniecībās vai uzņēmumos, šajās projekta dienās skolas kolektīva kopīgajās aktivitātēs neiesaistījās.


Brīvprātīgajā darbā 1. klases skolēni – pirms došanās uz mežu.
Sadarbībā ar uzņēmumu Latvijas valsts meži darbinieku Agri Kažoku 9. klašu audzēkņiem bija iespēja pavērot, kā pareizi jābaro meža dzīvnieki.


„Meža dzīvniekiem sāls vēl vairāk vajadzīga nekā barība,” A. Kažoks stāstīja, un mēs uzzinājām, ka katra mednieku kolektīva uzdevums ziemā piebarot dzīvniekus.


Stirniņām tiek miziņas no skolas kopgalda.

Paldies A. Kažokam un organizācijai Latvijas Valsts meži par izglītojošo literatūru skolas bibliotēkai un kabinetiem! 9. b klases skolēni cer uz turpmāko sadarbību projekta Mamma daba ietvaros.

4. klases skolēni brīvprātīgajā darbā pieteicās palīdzēt skolas internāta telpu sakopšanā. Par skolēnu veikumu, čaklumu un apzinīgo attieksmi pret darbu priecājās internāta darbiniece A. Kovisāre.


Dažādas Staiceles iestādes arī uzņēma skolēnus brīvprātīgajā darbā un atzinīgi novērtēja paveikto. Lūk, pilsētas bibliotēkā strādāja 6. un 8. klašu skolēni. Tās vadītāja A. Strokša uzteica skolēnu radošo izdomu, gatavojot ielūgumus uz lasītavas atklāšanas svētkiem, kas paredzēta staiceliešu visjaunākajai paaudzei (3-5 gadīgiem bērniem).


8. klases audzēkņi iepazinās un apkopoja informāciju par brīvprātīgo darbu, palīdzot darba terapijas un rehabilitācijas centra „Vīķi” iestādes klientiem materiālu sagatavošanā kājceliņu aušanai, vēl skolēni piedalījās Staiceles Sarkanā Krusta telpu uzkopšanā.
Brīvprātīgajā darbā 9.a un 9.b klases meitenes labprātīgi pieteicās par audzinātāju palīdzēm pirmskolas bērnudārza grupās. Meitenes ļoti nopietni bija gatavojušās, veidojās abpusēja radošā sadarbība, kas patika arī mazajiem pirmsskolniekiem.


7-klasnieki audzinātājas I, Konrādes vadībā brīvprātīgajā darbā tika nodarbināti bērnudārza sporta zāles labiekārtošanā. Tajā skolēni uzstādīja gan jaunas tehniskās sporta ierīces, gan uzlaboja vizuālo izskatu. Darbs tika veikts azartiski ar izdomu, bez liekas čīkstēšanas un vaimanāšanas!

Par vidusskolēnu veikumu brīvprātīgajā darbā bija gandarīta muzeja „Pivalind” vadītāja I. Jaunzeme. Skolēni ar lielu atbildības sajūtu strādāja pie muzeja fondu kārtošanas.

12. klases projekts bija Žetonu vakars 11. februārī Staiceles kultūras namā.

   Bilžu albums >>>

Teksts – Alda Grāvere, direktora vietniece

Foto – Inga Neimane, Inga Konrāde,
Vizma Tiltiņa, Anita Strokša,
Linda Abendrote, Laila Līsmane