Staicele - Reportāžas - Staiceles pilsētai 19

28.01.2011.
Staiceles pilsētas dzimšanas diena

Staiceles pilsēta 28. janvārī svinēja 19. dzimšanas dienu. Jau tradicionāli Staiceles kultūras namā šajos svētkos tiek rīkota viktorīna. Šogad tās devīze - Par mani, par tevi, par mums! Erudīcijā spēkiem mērojās septiņas komandas, katra piecu cilvēku sastāvā.


Komandas - Pūces, Kolumba mazbērni, Sākumgals-negals, VIP Stazele, Copmaņi, Pūču bērni un Relako.
Pasākumu atklāja Staiceles pilsētas pārvaldes vadītāja Ausma Plūme un Alojas novada domes izpilddirektors Gundars Karlsons. Viņi vēlēja staiceliešiem izturību, dzīvesprieku un daudz laimes pilsētas jubilejā.


Pirms konkursa sveicienus un balvu par ieguldījumu sporta attīstībā saņēma Andrejs Krūmiņš, kurš tika godināts Alojas novada pasākumā „Sporta laureāts 2010”.


Pirmajā darba gada jubilejā Vidzemes jaunatnes futbola centra „Staicele” direktoru Egonu Brantu sveica Staiceles vidusskolas jaunās futbolistes.

Pilsētu un tās iedzīvotājus svētkos sumināja arī Vladimirs Žuks no Latvijas Futbola federācijas. Viņš pastāstīja, ka Biedrības „Latvijas Futbola federācija” rīkotajā pasākumā izlozēts viens Staiceles vidusskolas skolēna vārds, kurš saņems vērtīgu balvu.


Veiksmīgākā izrādījās 10. klases skolniece Annija Pēce.


A. Pēce savā īpašumā ieguva pilnu sporta tērpa ekipējumu.


Tad konkurss varēja sākties. To vadīja Staiceles vidusskolas direktors Juris Krastiņš un Vidzemes jaunatnes futbola centra „Staicele” direktors Egons Brants. Viktorīna norisinājās piecās kārtās, kurās katrai komandai bija jāatbild uz diviem jautājumiem.


Balviņas varēja iegūt arī līdzjutēji, atbildot uz jautājumiem, kurus nezināja komandu dalībnieki.

Līdz pat priekšpēdējai kārtai sīva cīņa izvērtās starp četrām komandām. Beidzoties pēdējai kārtai, vadībā izvirzījās Sākumgals-negals un VIP Stazele komanda. Lai noskaidrotu galvenās balvas ieguvēju un šā gada viktorīnas uzvarētāju, bija nepieciešams uzdot papildjautājumus.


Komandu zināšanas par Staiceles vēsturi uzmanīgi vērtēja žūrijas locekļi: Agris Rubenis, Edīte Kalniņa, Inese Timermane.


Starplaikos visus priecēja reiki skolotājs un LNT šova „Zelta Talanti” dalībnieks Andris Vētra, kurš demonstrēja prasmi staigāt pa stikliem.
.... ar interesanto priekšnesumu uzstājās mākslinieks no Rīgas


.....ar krāšņajiem tērpiem un temperamentīgo deju visus priecēja „Vecmāmiņu aerobikas” dalībnieces.

Turpinājumā par godu Staiceles pilsētas jubilejai koncertu sniedza Staiceles Mūzikas un mākslas skolas pedagogi.


Pēc koncerta žūrijas komisijas priekšsēdētājs A. Rubenis pasniedza mierinājuma balvas un pateicības rakstus komandām par dalību konkursā. Sumināja viktorīnas uzvarētāju - komandu VIP Stazele, kas ar 18 punktiem šogad ieguva pirmo vietu.


Nobeigumā konkursa dalībnieki, līdzjutēji un viesi tika aicināti cienāties ar svētku torti, kultūras nama pagalmā vērot uguņošanu un izdejoties svētku ballē.

Bilžu albūms >>>

Sagatavoja Liāna Lilenblate-Sipko
Foto Indra Jaunzeme un Māra Strokša