Staicele - Reportāžas - Bibliotēka - Esi vesels! Medus

27.01.2011.
Esi vesels! Medus: No zieda līdz burciņai

Pagājušajā gadā Staiceles pilsētas bibliotēkā notika, mūsuprāt, veiksmīgs izstāžu cikls „Dar, ko var!". Savas prasmes un darinājumus rādīja amatnieki - rokdarbnieki, sveču darinātāji, rotu meistari u.c.

Turpinājumā radās ideja nākamajai sērijai - „Esi vesels!”. Jaunā cikla ietvaros centīsimies staiceliešus iepazīstināt ar cilvēkiem, kuri ražo un gādā mums veselību spēcinošu produkciju.

27. janvārī Staiceles bibliotēkā notika pirmais cikla Esi vesels! pasākums, kurā ar savu prezentāciju Medus: No zieda līdz burciņai viesojās bitenieks, z/s Jaunminkiņi īpašnieks Almants Štelcs.

A. Štelcs sanākušos interesantus iepazīstināja ar savu saimniecību un darbību. „Mainoties tirgus pieprasījumam saimniecība pamazām pārstrukturizējās uz biškopību, kartupeļu audzēšanu un siena realizāciju. Mums ir 40 bišu saimes, kas izvietotas apkārt saimniecībai,” – par aktuālāko stāsta pats saimnieks. Galvenokārt tiek stāstīts par bišu vāktajiem ziedputekšņiem, bišu maizi, propolisu, medu un to izmantošanu ārstnieciskos nolūkos.


……Interesenti varēja degustēt arī dažādos bišu vāktos produktus, salīdzinot atšķirīgos laikos un vietās no dažādiem ziediem vāktu medu un tā izstrādājumus.


….Prezentācijas laikā radās dažādi jautājumi. Uz aktīvu un profesionālu diskusiju izaicināja bitenieks Jānis Grāvītis.

Tikai laimīgais spēj saprast:
cik ir debess krāsa zila
un cik saldu medu atrod
rudens bite viršu silā.

/Ārija Elksne/

Sakām lielu Paldies biteniekam Almantam Štelcam par saistošo un interesanto prezentāciju par veselīgāko Latvijas dabas velti – medu!

Sīkāk par z/s Jaunminkiņi varat uzzināt mājaslapā www.medusbite.lv

Reportāžu sagatavoja: bibliotekāre Inta Meistere