Staicele - Reportāžas - Ziemassvētki Staicelē

21.12.2010.
Ziemas saulgrieži Staicelē

Kad visi lauki un pagalmi bagātīgi piesniguši, koki apsarmojuši, klāt Ziemassvētku laiks. Trešajā adventē Staiceles kultūras namā viesojās Līvu jauniešu ansamblis „Nurmorkestor” Dāvja Stalta vadībā ar savu koncertprogrammu

Ar sveicieniem un nelielām prezentācijām no Ziemeļkurzemes Līvu krasta pie mums viesojās Jānis Dambītis un Jānis Mednis.Pēc koncerta, pasākuma dalībnieki pulcējās pie Domes ēkas, lai svinīgi iedegtu Pilsētas egles. Ar dziesmām mūs priecēja Intars Telšinskis.

Visi klātesošie mielojās ar sarūpētajām piparkūkām, konfektēm un īpašo Ziemassvētku tēju

Savukārt, 17. decembrī , Staiceles Lībiešu muzeju „Pivālind” un tā apkārtni ar dziesmām, dančiem, rotaļām, bluķa vilkšanu un pat laimes liešanu pieskandināja folkloras kopa „Skale” no Liepupes -Artas Zundes vadībā.

Kaut ārā valdīja pamatīgs sals, visi sanākušie pulcējās pie lielā ugunskura, lai tajā kopā ar bluķi sadedzinātu visus šī gada sliktumus un atbrīvotu vietu veiksmei nākamajā gadā.

Pasākuma noslēgumā visi interesenti pēc sirds patikas varēja izvizināties zirga kamanās.21.decembrī ziemas Saulgriežus atzīmēja Staiceles vidusskolas sešgadīgo bērnu grupiņas audzēkņi.

Kā jau īsteniem latviešiem pienākas arī mazie sešgadnieki devās ķekatu gājienā. Ķekatnieku pieturas punkts -muzejs- krogs, piemērota vieta, kur jautri padziedāt un kājas izkustināt.

Ne velti saka, ka Ziemassvētki ir brīnumu laiks. Arī mazie bērniņi šo brīnumiņu sajuta. Patīkamu pārsteigumu bērniem sagādāja vecāku sarūpētais svētku galds ar piparkūkām, pīrāgiem un gardu Ziemassvētku tēju un māmiņas, tētiņa klātbūtne svētkos.Mazie ķekatnieki, kopā ar savām skolotājām Ingu Neimani un Intu Jurku bija sagatavojuši jauku dziesmu un rotaļu priekšnesumu, kas sildīja māmiņu un tētu starojošās sirdis.

Apkārt istabai tika vilkts bluķis. Visas šī gada nedienas, grūtības un sastrādātās palaidnības savāktas bluķī un sliktais bluķis sadedzināts, lai Jaunajā gadā būtu vieta tikai labiem darbiem, sirsnīgiem vārdiem un mīļiem nedarbiem.

Kur gadījies, kur ne’: tovakar savus darbus darīdams garām muzejam pa sniegiem brida Ziemassvētku vecītis. Palūkojies pa muzeja logu, un …tā kā dāvanu maiss bija pilns, lūkoja klauvēt pie durvīm.Mazie ķekatnieki bija cītīgi mācījušies pantiņus. Visi saņēma pa dāvaniņai.

Bet lai uzzinātu, kāds būs nākamais gads bērnu audzinātāja Kaija Kuzina aicināja laimes liet.Katrs varēja izkausēt savu laimes pakaviņu, izliet laimes, un ticēt, ka nākamais gads nesīs jaunas veiksmes, notikumus un zināšanas!


Bilžu albūms 1 >>>   |   Bilžu albūms 2 >>>

Reportāžu sagatavoja: Indra Jaunzeme,
Inese Timermane,
Anda Timermane

Uz eņģeļa spārniem tā pasaule turas,
Kur cerību ugunskurs nedziestot kuras,
Kur ceļavējš nenogurst sapņus sviest burās,
Kur dziesmu teic rozēm, kaut pirkstos tās duras…
Ja eņģeļa spārni kaut mirkli tev doti,
Jel nebaidies lidot! Varbūt vēl to proti?

     (A.Ustups)

Lai Jaunajā gadā izdodas nosargāt dvēseles Mieru, dāvāt Mīlestību sev un citiem un nezaudēt Cerību, ka viss izdosies!