Staicele - Reportāžas - Vidusskola - Tūrisma diena

23.09.2010.
Tūrisma diena Staiceles vidusskolā

Ceturtdien, 23.septembrī,


Staiceles vidusskolā notika ikgadējā un visa kolektīva vienmēr ļoti gaidītā Tūrisma diena. Visas aktivitātes tika sadalītas divās daļās: tūrisma sacensības ar futbola spēli noslēgumā.


Katrai komandai bija arī mājas uzdevumi: jāizdomā nosaukums, jāveido noformējums un jāsagatavo skujkoku pazaru slotiņa, ko izmantot vienā no kontrolpunktiem.


Pie noformējuma un komandas nosaukuma īpaši piedomājuši bija piecgadīgie (audzinātāja Kaija Kuzina), sešgadīgie (audzinātāja Jautrīte Pelēkā) un 1. – 4. klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām Baibu Eglīti, Ingu Neimani, Gloriju Vizuli un Daci Priekuli, bet 5. – 12.klašu audzēkņi noformējuma gatavošanā bija kūtrāki.

Tūrisma dienas 1. daļā skolēniem, izmantojot Staiceles pilsētas karti, bija jāatrod 15 kontrolpunkti. Tajos jāveic visdažādākie uzdevumi, ko bija izdomājušas sporta skolotājas


Vizma Tiltiņa un ...


... Inga Konrāde, bet tos savukārt ar lieliskām idejām papildinājuši pārējie Staiceles vidusskolas pedagogi. Mums, skolēniem, bija jāparāda visas savas sportiskās iemaņas, spēks un atjautība, piemēram,


„Tarzāna” lēcienā, ...


... ugunskura iekuršanā un uguns pielūgšanas rituāla izveidē, ...


... šķēršļu pievarēšanā kā zirneklim, ...


... purva pārvarēšanā.


Ko darīt, ja ir cietušais?


Kā pazīsti dzīvniekus un augu valsti?


Cik labi zini Staiceli?


Vai pazīsti senas lietas?


Cik tālu vari aiziet ar koka kājām?


Bija jāuzzīmē telts, ...


... jāmizo kartupeļi, ...


... jāatšķir sula no sālsūdens, ...


... jādarbojas ar āmuru, ...


... jāsasien gan alpīnista mezgli, ...


... gan apavu šņores.


Jautrība un atraktivitāte sita augstu vilni ikkatrā kontrolpunktā! Prieks mums pašiem, un vērtējumi summējās speciālās tabulās.


Bet Tūrisma dienas 2. daļā, protams, neiztikām bez futbola spēlēšanas. Savā starpā sacentās 1. – 4. klašu un 5. – 12. klašu jauktās komandas. Pirmā rudens diena bija fantastiski saulaina un silta, tādēļ līdzjutēju bija īpaši daudz! Pirmsskolas audzēkņi kopā ar saviem vecākiem, audzinātāju un auklīti sportoja arī vēl nākamajā dienā.

Vakarā visi varējām izdejoties diskotēkā, kas notika pilsētas kultūras namā.


Lielu paldies par brīnišķīgo Tūrisma dienu saku tās organizētājiem un visnopietnākajam līdzi jutējam – mūsu vidusskolas direktoram Jurim Krastiņam, viņu vienā kontrolpunktā izmantojām arī par cietušo! Paldies Staiceles muzeja darbiniecēm Indrai Jaunzemei un Rasmai Taulavičus par sadarbību, skolas tehniskajiem darbiniekiem, VJFC „Staicele” un visiem, kuri iesaistījās mūsu Tūrisma dienā!

Bilžu albums >>>

Teksts: Evelīna Pēce, 11.klase
Foto: Inga Konrāde, Vizma Tiltiņa un Einārs Bērziņš
Reportāžu sagatavoja: Ieva Drone