Staicele - Reportāžas - Vidusskola - Dejo kā zvaigzne!

29.04.2010.
Staiceles vidusskolā visi dejo kā zvaigznes!

2010. gada aprīļa nogalē Latvijā notika Deju dienas, tāpēc arī Staiceles vidusskolas kolektīvs 29. aprīļa pēcpusdienā kultūras namā jau otro gadu iesaistījās burvīgā pasākumā – konkursā Dejo kā zvaigzne!, kurā savus spēkus dejas solī samēroja pamatskolas klases, rādot brīnišķīgu priekšnesumu ar elementiem no aerobikas, akrobātikas, modernajām vai tautiskajām dejām, modes vai līnijdejām. Pat spēka vingrinājumi, Jumpstyle un ritmiskā vingrošana šajā deju dienā priecēja pašus un daudzos skatītājus.

Deja ne tikai saliedē kolektīvu un paaugstina fizisko aktivitāti, bet arī uzlabo vielmaiņu, elpošanu, rosina cilvēkā izturību un gribasspēku. Kustību pasaule mūzikas pavadījumā dod dzīvesprieku un možumu, tāpēc pasākuma mērķis bija piesaistīt arī pirmsskolas vecuma bērnus kustībām, ritmikai, sportiskam dzīvesveidam, iespējai veidoties par vispusīgi attīstītu personību, jo ritmika attīsta koordināciju, plastiku, dod vēlmi bērniem skaisti un interesanti pavadīt laiku.

Konkursu Dejo kā zvaigzne! vadīja 12. klases audzēkņi Oskars Beitiks (tēlojot komponistu Raimondu Paulu) un Dāvis Mickēvičs (tēlojot mūziķi Jāni Stībeli). Žūrijas komisijā bija četras personības ar skatuves vārdiem: VJFC direktors Egons Brants (iejutās Valtera Krauzes tēlā), Staiceles vidusskolas direktors Juris Krastiņš (iejutās Bez tabu vadītāja Jura Šteinberga tēlā), vietniece Alda Grāvere (iejutās Baibas Sipenieces – Gavares tēlā) un vietniece Antra Rudzīte (iejutās aktrises Ausmas Kantānes tēlā). Viņa katrai klasei bija sagatavojusi īpašu teatrāli -dejisku uzdevumu, kas sagādāja lielu jautrību kā skatītājos, tā dalībniekos. Skaņu, protams, nodrošināja mūsu pašu DJ BoBo – Dainārs Konrāds.

Konkurence dejotāju starpā izvērtās visnotaļ sīva, jo klases ar audzinātājiem priekšgalā bija gatavojušās ne pa jokam! Kostīmi un rekvizīti – sarūpēti tik krāšņi, piemēroti un stilīgi, ka prieks skatīties! Iepriekš vajadzēja uzzīmēt arī savas izvēlētās dejas reklāmu. Piemēram, temperamentīgās 1. klases devīze: „Dzīve ir īsts riču-račs!”. 2. klase sevi spilgti pieteica kā 21. gadsimta bērnus, saģērbjoties īpaši mūsdienīgos tērpos. 3. klases priekšnesuma izvēlētā mūzika bija popgrupas Dzeguzites dziesma „Lāci, lāci”, tāpēc pieteikumā teksts: „Kas guļ, tas negrēko”. 3. klases kolektīvs izcīnīja 1. vietu 1. – 3. klašu grupā (audzinātāja Dace Priekule).

Skaistāku un labāku pasauli ar Džeksona deju soļu elementiem un dziesmu „Abraka-dabra” uzbūra 4. klase, iegūstot 1. vietu 4. – 6. klašu grupā (audzinātāja Baiba Eglīte). 5. klase bija lāčuki ar ļoti interesantu horeogrāfiju. Viņi aicināja paspēlēties smilšu kastē, deja ļoti labi arī izdevās. 8.a klase piedalījās konkursā ar emocionālu dejojumu Sexy... , bet 8.b klasei bija savdabīgs portāls uz deju pasauli.

9. klase visus pārsteidza ar kolosālu priekšnesumu, arī kā viskuplākais skolas kolektīvs, parādot tiešām daudzpusīgu horeogrāfiju un pamatoti kļūstot par konkursa laureātiem 7. – 9. klašu grupā (audzinātāja Vija Brente).

Pasākumā Dejo kā zvaigzne! uzstājās arī viesmākslinieki: pirmskolas grupiņas jeb Putra un Šeku- reku! (dejas sagatavoja skolotājas Inta Jurka un Inga Neimane). Vēl viesmākslinieku statusā bija grupa Crazy Boys jeb Dāvis Mickēvičs (12.kl.) un Alvis Grods (9.kl.), viņu priekšnesuma laikā ovācijas gandrīz nocēla kultūras namam jumtu, jo tik vīrišķīgi akrobātisks un nervus kutinošs bija sniegums: gan salto visdažādākajās variācijās, gan staigāšana uz rokām, gan pārmetieni sānis.

Divas deju un mūzikas piepildītas stundas pagāja nemanot! Noslēgumā vislielākais paldies konkursa Dejo kā zvaigzne! idejas autorēm, organizētājām un sporta skolotājām Ingai Konrādei un Vizmai Tiltiņai, jo pasākums visnotaļ izdevās brīnišķīgs: daudzkrāsains un temperamentīgs, kā muzikāls šovs sirdij, iedvesmojošs un aizraujošs!

Kad Staiceles vidusskolas direktoram jautāja par deju konkursu, viņš teica: „Tā kļūst par jauku mūsu skolas tradīciju, jo gūst atsaucību audzēkņos, un viņiem acīmredzot patīk izbaudīt radošos meklējumus, satraukumu un atbildības izjūtu gatavojoties, uztraukumu pirms uzstāšanās, skolēniem ļoti patīk, ka priekšnesumā iesaistās arī klašu audzinātājs. Žēl, ka 7. klase nesadūšojās konkursam..., toties Ivetas Apsītes 8.b klase uzstājās pirmie (pārējie izlozēja savu kārtas numuru), jo viņiem šajā dienā bija jāpaspēj arī vēl uz futbola spēli! Visu var – ja grib!”

VJFC „Staicele” direktors Egons Brants, komentējot konkursa rezultātus, bija pārliecināts: „Šajā reizē patiešām uzvarēja tie, kas bija vis-visvairāk strādājuši! Mēs vērtējām noformējumu, horeogrāfiju, scenāriju, idejas oriģinalitāti, ritmiskumu, priekšnesuma un mūzikas atbilstību izvēlētajam stilam, dejas reklāmu. Paldies skolas kolektīvam – ļoti labs pasākums!”

Līdz nākamajam zvaigžņu deju konkursam!

Oskars Beitiks, 12. klase

Fotogalerija no Staiceles vidusskolas 2010.gada aprīļa konkursa Dejo kā zvaigzne!


8.b klase pēc temperamentīgās uzstāšanās klausās žūrijas vērtējumu.


9. klase – tik apmierināti ar savu sniegumu!


Skolotājas Vijas Brentes audzēkņi vēl nezina, ka kļūs par laureātiem 7. – 9. klašu grupā!


3. klases priekšnesums – Vāveru un lāču deja.


„Kas guļ, tas negrēko, bet tie, kas neguļ – blēņojas un līksmojas!”


3. klases audzinātāja Dace Priekule un sk. Alda Grāvere ar abiem lāčukiem gatavojas dejai Sudmaliņas.


Sudmaliņas griežas apbrīnojami strauji!


Otrklasnieku izdejotie 21. gadsimta bērni.


Interesanti, kā skatītājiem patika 2. klase mūsdienīgais priekšnesums?


Žūrijas vērtējums 2. klasei – ļoti atzinīgs!


1. klase fantastiski izdejo Riču-raču!


1. klases savdabīgi veidotā dejas izskaņa.


Kopā ar suflieri jeb audzinātāju Ingu Neimani 1.klase ieklausās cildinošajā žūrijas vērtējumā. Pirmoreiz mūžā visa 1. klase tik grandiozā konkursā uz skatuves!


Atraktīvie konkursa vadītāji: Oskars un Dāvis.


Viesmākslinieki: dejo skolotājas Kaijas Kuzinas un Jautrītes Pēlēkās pirmsskolas audzēkņi.


Viesmākslinieki tā iejutušies dejā!


Re, ne tikai skaļus aplausus, bet arī konfektes par dejošanu nopelnījām!


Sajūsminātie skatītāji!


5. klases Lāčuki, pat horeogrāfiju veidojuši audzēkņi paši, protams, audzinātājas Intas Jurkas vadībā!


5. klases komanda pēc dejas: „Tik lieli bija aplausi, tad jau visiem ļoti patika!”


Re nu, 5. klases audzinātāja Inta Jurka un skolas direktors Juris Krastiņš arī prot dejot – Tūdaliņ, tāgadiņ!


Staiceles kultūras nama zāle 29. aprīlī bija pārpildīta!


Sākas 4. klases deja Abraka-dabraka!


4. klases tēma: „Uzbursim dejā labāku, skaistāku pasauli!”


4. klases fantastiskie Maikli Džeksoni!


4. klases dejas izskaņā – brīnišķīga piramīda.


4. klase un audzinātāja Baiba Eglīte, kas dejoja polku ar Oskaru Beitiku, vēl nezina, ka kļūs par konkursa laureātiem savā grupā!


6. klases audzēkņi savā dejā atceras bērnību – spēlējas smilšu kastē...


Bet 6. klases meitenes dejo ar krāsainiem lietussargiem (tajā dienā patiešām ārā lija).


Skanēja milzu aplausi skaistajām, košajām, atraktīvajām dejotājām no 6. klases!


Īsti džentlmeņi – 6.klases dejas epizode.


6. klase pat nenojauš, ka no godalgotās 1. vietas viņus šķir tikai puspunkts!


6.klases kolektīva Letkiss – kopā ar audzinātāju un konkursa dvēselīti Ingu Konrādi.


Viesmākslinieki: akrobāti Alvis Grods (9.kl.) un Dāvis Mickēvičs (12.kl.) staigā uz rokām...


8.a klase ar audzinātāju Vizmu Tiltiņu savā Sexy dejā...


Kopā ar meitenēm izturīgākie 8.a klases zēni – Agris Tams un Jurijs Nazarovs.


Konkursa vadītāji devuši vārdu žūrijai 8.a klases dejas vērtēšanai.


Urrrrrrrrrrrrā – laureāti savā grupā! 3.klases sajūsma par uzvaru!


4.klasei diplomu par 1. vietu savā grupā pasniedz žūrijas loceklis VJFC direktors Egons Brants.


2010. gada Staiceles vidusskolas deju konkursa laureātu kopbilde: 3., 4. un 9. klase!


Dāvis un Oskars saka paldies žūrijai par nopietno un profesionālo darbu!


Mūzikas skaņās viļņo ovācijas – laureātiem, organizētājiem un žūrijai!


Sveiciens visiem Deju dienās! Lai dzīvo deja Staicelē!

Teksts – Antra Rudzīte
Foto – Vizma Tiltiņa