Staicele - Reportāžas - Staiceles Mūzikas un mākslas skola

27.02.2010.
Silvesteri Orkesteri koncerts un J.Anmaņa gleznu izstādes atklāšana

27. februārī Staiceles Mūzikas un mākslas skolā aizsākās koncertu cikls - Ritmiskās mūzikas festivāls - „ Spožā nots” projekta ietvaros.

Koncertā "Silvesteri Orkesteri" atskaņoja bebop ēras dižgaru kompozīcijas, koncertā skanēja skaņdarbi no Charlie Parker, Sam Jones, Sonny Rollins, Cannonball Adderley u.c. repertuāra.

Ar šo programmu “Silvesteri Orkesteri gribēja radīt noskaņu atbilstoši 20. gs. 40. – 60. gadiem, kad nekā agrāk bija aktuāls bebop novirziens džeza mūzikā. Bebop ir džeza mūzikas novirziens, kuram raksturgi ātri tempi, instrumentālā virtuozitāte un harmoniskā intesitāte.

Silvesteri Orkesteri ir piecu profesionālu mūziķu apvienība (Kārlis Vanags – saksofons, flauta; Renārs Lācis – saksofons; Ritvars Garoza – taustiņinstrumenti; Toms Poišs – bass; Rūdolfs Dankfelds – bungas), kas uzstājas ar mākslinieciski augstvērtīgiem oriģināldarbiem, kuros sapludināti klasiskā džeza, fusion un akadēmiskās mūzikas elementi.

Grupas jaunrades vērtība slēpjas tās dalībnieku Ritvara Garozas un Kārļa Vanaga oriģinālsacerējumos, kas pamatā rakstīti grupas sastāvam, bet daži no tiem aranžēti arī atskaņošanai kopā ar simfonisko orķestri.

Šo izcilo mūziķu izpildījumā koncerta programmā tika atskaņoti sekojoši skaņdarbi:

Josef Zawinul - Scotch and Water

Walter Booker - Saudade

Charlie Parker - Anthropology

Sam Jones - Unit 7

Sonny Rolins - Airigen

Chick Corea - Crystal Silance

Kārlis Vanags - Jackets

Līdz ar koncertu sērijas uzsākšanu Staiceles Mūzikas un mākslas skolas jaunajā Kamīna zālē un festivāla "Spožā nots" atdzimšanu, staicelieši var lepoties ar ļoti bagātu un aktīvu kultūras dzīvi. Ar šiem koncertiem tiek bagātināta staiceliešu ikdiena un pilsētas vārds tiek nests ārpus tās robežām, ļoti nozīmīgs fakts ir festivāla „Spožās nots” atdzimšana, jo ļoti reta pilsēta var lepoties ar tik nozīmīgu kultūras pasākumu, kur vienkopus satiksies labākie Latvijas un citu valstu mūziķi, sniedzot koncertus un vadot meistarklases. Ceru arī uz lielu vietējo iedzīvotāju patriotismu un līdzdalību šajos kultūras notikumos, jo koncerti ir pieejami visiem interesentiem.


Kārlis Vanags ir šī projekta vadītājs, Staiceles Mūzikas un mākslas skolas Pūšaminstrumentu spēles pedagogs, šobrīd Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza mūzikas maģistrantūra,
Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija saksofona spēle,
beidzis Sibēliusa Mūzikas akadēmiju-Helsinkos.Pasākuma 2. daļā apmeklētāji baudīja gleznotāja, dzejnieka, komponista, Bērnu Mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas prezidenta Jāņa Anmaņa mākslu. Pats mākslinieks par sevi izsakās šādi:

     „Manas gleznas ir manu senču balsis un mani sirdspuksti. Es allaž esmu radošas domas enerģiskā kustībā un tieksmē atklāt sevī un citos bezgalīgās cilvēka iespējas mākslā un pilnvērtīgas dzīves meklējumos.
      Vienmēr esmu daudz strādājis. Rozentāla mākslas skolā vasarā vajadzēja zīmēt 7- 8 darbus, es uzzīmēju ap 200. Laikam Dievs manī ir ielicis tādu enerģiju. Savulaik esmu beidzis arī sporta skolu (2. basketbola sporta skola), nodarbojos ar boksu un brīvo cīņu, spēlēju futbolu, hokeju, basketbolu, esmu iedibinājis basketbola turnīra tradīciju Mākslas dienu laikā. Bet radošais gars man ir gēnos ielikts: mans tēvs bija žurnālists (rakstīja par šahu, mūziku, kosmosu), tēva brālis bija gleznotājs, vectēvs nodarbojās ar mūziku. Es rakstu dzeju un komponēju mūziku, kas palīdz veidot noskaņu manās izstādēs.
     Cilvēka radošais gars un gaisma, ko izstaro radoša cilvēka dvēsele, spēj darīt brīnumus. Mēs esam uz ceļa, ko apgaismo Dieva gaisma, un šis ceļš ved uz laimīgu Latviju. Darīsim visu, lai mūsu Dzimtene kļūtu vēl bagātāka ar vērtīgiem mākslas darbiem un radošiem cilvēkiem.”Mākslinieka Jāņa Anmaņa gleznu izstāde Staiceles MMS pagrabstāva Sikspārņu velvēs būs apskatāma līdz š.g. 23. martam no plkst.16.oo – 18.oo.