Staicele - Reportāžas - Staiceles vidusskola

24.02.2010.
Staiceles vidusskolas sporta pēcpusdiena

Trešdien, 24. februārī, kad laiks bija ziemīgi silts, saulains un mierīgs, Staiceles vidusskolā visām klasēm notika trakulīgi interesanta Sporta pēcpusdiena, protams, veltīta Vankūveras Ziemas olimpiskajām spēlēm. To organizēja un vadīja 10. – 12. klašu sporta specializācijas jaunieši skolotājas Vizmas Tiltiņas vadībā.

Katram sporta specializācijas audzēknim bija mājas uzdevums – apraksts sporta aktivitātei, kuru gribētu vadīt šajos laika apstākļos. No 25 aktivitātēm izvēlējāmies tās, kuras bija interesantākās un iespējamas sniegā. Iepriekšējā diena pirms sacensībām gan bija nervu kutinoša, jo negaidīti temperatūra pacēlās līdz +2 grādiem, pēcpusdienā sāka līt. Bet Sporta dienas rīts pienāca skaidrs. Žēl vienīgi, ka daži skolēni nebija piemēroti ģērbušies, tas traucēja baudīt ziemas priekus.

1. – 12. klases sacentās visdažādākajās disciplīnās: sniega kraušanā (tiesneši Jānis Valaņins, Oskars Beitiks, Dāvis Mickēvičs), rotaļā „Sniega bumba” (Edgars Tenisons, Verners Apiņš), ragaviņu vilkšanā (Inguss Talcis, Alvis Vītols), virves vilkšanā (Ilmārs Jermakovs, Audris Bērziņš), regbijā (Deniss Verbičs, Juris Jakimcovs, Rihards Līsmanis), rotaļlietu meklēšanā (Dārta Vilne, Jānis Sāns, Rolands Jaunzems), vāļinka mešanā (Mārtiņš Alksnis, Vladislavs Mitņičuks). Lieki piebilst – visas savdabīgās aktivitātes notika pie mūsu vidusskolas pietiekami dziļajā sniegā. Kā tas šķīda uz visām pusēm!

Atbildīgā par Sporta pēcpusdienas sagatavošanu, organizēšanu un rezultātu apkopošanu bija Dārta Vilne (Skolēnu pašpārvalde) ar savām palīdzēm klasesbiedrenēm Sabīni Pēci un Santu Taubi (12.kl.). Siltu tēju visiem sportotājiem nodrošināja Kristīne Ābele un Rūta Kažoka (10.kl.). Tienešiem palīdzēja arī Laila Krastiņa un Evija Blūme (11.kl.).

Edijs Bušs: „Vislabāk patika handbols, jo tas bija visinteresantākais. Svaigs gaiss, klases kolektīvs kopā sniega spēlēs – super!”

Mareks Bašens: „Tiesāju stafeti. Gāja ļoti labi, bija tik daudz dalībnieku, visiem, manuprāt, šķita interesanti, sanāca jautrs pasākums. Domāju, ka vērtīga mums izdevās ziemas Sporta pēcpusdiena, jo jautri pagāja laiks. Cik emocionāli mazie: kliedza, bļāva, sniegs šķīda uz visām pusēm! Veselīgi!”

Apkopojot Sporta pēcpusdienas rezultātus,

1. – 4. klašu grupā:

1. vieta – 2. klasei; 2. vieta – 3., 4. klasei; 3. vieta – 1. klasei.

5.-7. klašu grupā:

1.vieta – 7. klasei, 2. vieta – 5.klasei, 3.vieta – 6. klasei.

8.-9. klašu grupā:

1.vieta – 9.klasei, 2.vieta – 8.b. klasei, 3. vieta – 8.a. klasei.

Jaukas balvas nodrošināja Jānis Bakmanis no Latvijas Futbola federācijas mācību centra „Staicele”. Vislielākās ovācijas un izsaucienus izpelnījās rotaļa „Sniega bumba”. Mazākajiem skolēniem visaizraujošākā šķita rotaļlietu meklēšana sniegā. Bet 4. klases skolēniem vislabāk patika „Regbijs sniegā”. Sporta pēcpusdienai nepieciešamo inventāru, padomu un atbalstu sniedza mūsu vidusskolas direktors Juris Krastiņš. Tās tik bija fantastiskas sporta spēles sniegā!

Santa Taube, 12.klase


Sniega kraušana. 8.a. klases skolnieces Santa, Mare un Madara uz ātrumu krauj sniegu maisā.


„Sniega bumba”. 8.a. un 9. klases skolēni cīnās par bumbu.


9. klases skolēns Elvis dodas uzbrukumā.


Ragaviņu vilkšana. 8.a. klases skolēni Agris un Pēteris ragaviņu vilkšanas stafetē.


Virves vilkšana sniegā. 4. klase virves vilkšanas sacensībās.


Skrējiens ar sniega spaiņiem. 6. klases skolnieks Mārcis skrējienā ar sniega spaiņiem uz ātrumu.


Rotaļlietu meklēšana sniegā. 4. klases skolēni meklē apslēptās rotaļlietas sniegā.


Vāļinka mešana. 9. klases skolniece Laura met vāļinku mērķī un tiesneši to novērtē.


Tējas dzeršana Sporta pēcpusdienas laikā. 10. klases skolniece Rūta cienā ar tēju 1. klases sportistus.

Ievas Drones foto