Staicele - Reportāžas - Tūrisms

05.02.2010.
Saviļņojošā Vidzeme jeb iebrauciet pie mums arī - mēs jūs saviļņosim!

Ar šādu nosaukumu no 5. līdz 7. februārim Staiceles Tūrisma informācijas centrs piedalījās Starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Balttour 2010”. Šāda tūrisma izstāde – gadatirgus notika jau 17. gadu un ir vadošais tūrisma nozares pasākums Baltijā, kas kļuvis par tradicionālu tikšanās vietu tūrisma profesionāļiem un interesentiem, kur prezentēt savu piedāvājumu plašam apmeklētāju lokam un dibināt jaunus darījuma kontaktus. Izstādi “Balttour” raksturo profesionāla rīkotāju attieksme, nozīmīgāko tūrisma nozares pārstāvju dalība izstādē, kā arī liels augsti motivētu apmeklētāju skaits.

Šogad pirmo reizi kopīgā stendā - Alojas, Limbažu, Salacgrīvas un Saulkrastu novadu TICi un vietējie uzņēmēji piedāvāja interesentiem idejas brīvā laika pavadīšanai tepat Rīgas tuvumā un Vidzemes piekrastē.


Attēlā no kreisās: Inese Timermane, Staiceles TIC, Jakobīne no Minhauzena muzeja (Irīna Noriņa) un Baiba Šrenka, Salacgrīvas TIC.


Attēlā no kreisās: Inese Timermane, Ilze Millere, Limbažu TIC, Gita Memmēna, Saulkrastu TIC.

Kaut rajons vairs nepastāv, mēs, tūrisma jomas darboņi, turamies kopā! Finansējumu ekspozīcijai un materiālu izveidei vēl 2009. gadā atvēlēja bijusī Limbažu rajona padome. Šajā tirgū pirmo reizi tika prezentēta jaunā triju novadu tūrisma karte „103 iemesli lai dotos turp...”, kurā apkopotas idejas kā saturīgi pavadīt brīvo laiku, plašs naktsmītņu piedāvājums, aktīvās atpūtas iespējas, jauni apskates objekti - daiļdārzi, suņu sporta skola, bioloģiski sertificētas saimniecības un citi piedāvājumi.


Prezentējām jauno, kopīgi ar Saulkrastu novadu izveidoto, tūrisma maršrutu „Saviļņojošā Vidzeme” - tūristu iecienītākie, interesantākie, unikālākie apskates objekti, lai izbaudītu 4 novadus četros gadalaikos. Par to atgādināja arī pastkarte par ūdens tēmu - jo te vienuviet iespējams atpūsties pie jūras, upēm un ezeriem. Stenda apmeklētājiem bija unikāla iespēja noķert fotomirkļus un piedalīties momentloterijā, kurā balvas piedāvāja vietējie tūrisma uzņēmumi un informācijas centri, kā arī saņemt iespēju turpmāk būt informētiem par jaunumiem šajā pusē.


Apmeklētāji bija sajūsmā par iespēju aplūkot un iegādāties Staiceles amatu meistaru darbus un, protams,...


... mūspuses gardumu nobaudīšanu - salacgrīviešu un ainažnieku ķilavu maizītes, staiceliešu brīnumainais dzēriens – škaļiks un Minhauzena „Gotiņas” garšoja lieliski.


Ar tādu pašu nosaukumu piedalījāmies arī starptautiskajā tūrisma gadatirgū "Tourest 2010", kas notika Igaunijas pilsētā Tallinā no 12. līdz 14. februārim. Mūsu stendā bija pieejami jaunākie tūrisma informatīvie materiāli par Alojas, Limbažu, Salacgrīvas un Saulkrastu novadiem, igauņu, krievu un angļu valodās.


Rojas novada pārstāvis stāsta, ka visi Latvijas Tūrisma informācijas centri saņems interesantu disku „Kurzemes kultūras mantojums mutvārdos”.


Laikraksta „Auseklis” žurnāliste Laila Paegle stenda „Saviļņojošā Vidzeme” retro-foto stūrītī, kur sevi reklamēja Saulkrastu velosipēdu muzejs (lielākais Baltijā).

Ieguvu jaunus iespaidus, kontaktus un daudz jaunu materiālu, ar kuriem Staiceles TICā aicinu iepazīties visus interesentus. Tuvākajā nākotnē Alojas un Vilzēnu bibliotēkās, un Puikules sabiedriskajā centrā tiks izveidoti tūrisma informācijas punkti, kuros būs pieejami visi materiāli.

Inese Timermane, tūrisma organizatore
Nila Smeltera
un Gitas Memmēnas foto

P.S.

Ekskluzīvas bildes no tūrisma izstādes „Balttour 2010”. Foto: Timurs Subhankulovs, Latvijas Avīze. Staiceles TIC vadītāja kopā ar kolēģēm cienā Rīgas pilsētas vicemēru Aināru Šleseru. Viena šīm bildēm bija redzama 6. februāra Latvijas Avīzes pirmajā lapā.

Vairāk fotogrāfiju par abiem tūrisma gadatirgiem var aplūkot:
http://picasaweb.google.com/gita.memmena/