Staicele - Reportāžas - Staiceles Mūzikas un mākslas skola

03.12.2009.
Staiceles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi konkursos

3. decembrī Staiceles Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas klases audzēkņi – Anda Prokopoviča, Ritvars Čipots, Klāvs Ozols, Rinalds Ozols kopā ar skolotāju Āriju Dauguli devās uz Rīgu, lai saņemtu balvas par piedalīšanos Starptautiskā bērnu radošās mākslas konkursā LIDICE 2009. Balvu saņēmēju pulkā bija jābūt arī Kristapam un Kalvim Sietiņsoniem, bet viņi šobrīd nedzīvo Staicelē. Atzinības raksti un balvas audzēkņiem un medaļa Lidices roze skolai tika piešķirta par ledus skulptūru veidošanu tēlnieka un skolotāja Kārļa Īles vadībā 2009. gada februārī.

Čehijas Republikas vēstniecība organizēja svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju kinoteātrī Rīga.


Konkursa uzvarētājus – bērnus, viņu vecākus un skolotājus uzrunāja Čehijas Republikas vēstnieks Latvijā Tomáš Pštross (tulkoja Halina Lapiņa): - Man ir liels prieks atklāt šo pasākumu, kurš faktiski norisinās jau kopš 1962. gada. Mums, kas strādājam Čehijas vēstniecībā Latvijā, tā ir ļoti mīļa saite ar šīs zemes visjaunākiem. Latvija kaut kādā nozīmē ir rekordiste šajā konkursā - šī gada konkursam Latvijas bērni ar savām čaklajām rokām un gudrajām galvām ir radījuši 1600 mākslas darbus. Un 200 no tiem tika izvēlēti konkursa otrajai kārtai. Es gribu sveikt visus 200 bērnus, kuru darbi tika sūtīti uz Čehiju un īpaši tos, kuri ieguvuši konkursa visaugstāko novērtējumu. Tiem, kuri pagaidām nav guvuši tādus panākumus, novēlu piedalīsies šajā konkursā arī nākošajā gadā.


Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece A.Bērziņa pauda prieku par bērnu un skolotāju ieguldīto darbu, radot varenus darbus konkursam par tēmu Visums: „Prieks, ka Latvijas bērnu zīmējumus skatīja starptautiska žūrija, kura nevienu nezina vaigā, kura nezina, kā skan vasara vai debesis latviešu valodā, bet sajuta jūsu darbus. 62 balvas Latvijai - tas ir ļoti daudz! Nākamā gada tēma ir Dabas daudzveidība


Unesco Latvijas nacionālās komisija iesaistās gan Lidices konkursa darbu izvērtēšanā, gan tēmas izvirzīšanā, tādēļ pasākumā klātesošos uzrunāja Unesco Latvijas nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa: „Unesco – vislielākā starptautiskā organizācija pasaulē, kurā iesaistās193 dalībvalstis un 7 asociētās valstis. Šī organizācija ir ANO aģentūra tieši izglītības, zinātnes, kultūras un komunikāciju jautājumos. Organizācijas mērķis ir nodrošināt un iedibināt mieru kultūras pasaulē, ko vislabāk raksturo citāts no konstitūcijas: „Kopš cilvēku prātos ir iedibinājusies doma par karu, ikvienam no mums ir jādara viss, lai atkal cilvēku prātos iedibinātu domu par mieru.” Līdz ar to arī šajā konkursā atceramies sāpīgos mirkļus (kad 2. Pasaules kara laikā Lidice, neliels ciemats Prāgas tuvumā tika noslaucīts no zemes virsas) uz radošas, pozitīvas un ārkārtīgi draudzīgas nots. Lidices konkurss pierāda, ka ir iespējams vienot visus pasaules bērnus pie tā saucamā apaļā galda uz kopīgu sarunu un kopīgām pārdomām par kopīgām vērtībām. Šogad kopīgā pārdomu tēma bija Visums, jo 2009. gads bija starptautiskais astronomijas gads - 400 gadus atpakaļ Galileo Galilejs pirmo reizi paskatījās debesīs caur teleskopu. Viņš bija tas, kas iedrošināja paskatīties tālāk un paskatīties savādāk. Ne velti mēs sveicam jūsu darbus, kas ar savu iztēli, un radošo fantāziju spēj saskatīt un parādīt citiem pasaules daudzveidību. Ceru, ka nākamgad sadarbosimies tēmas Dabas daudzveidība ietvaros. Paldies Čehijas vēstniecībai, kas katru gadu veic šo fantastisko darbu ar lielu sirsnību, iejūtību un mīlestību.”


Atzinības rakstus un balvas no vēstnieka rokām saņem Staiceles MMS audzēkņi – Ritvars Čipots, Rinalds Ozols, Klāvs Ozols un Anda Prokopoviča.

No www.hc.lv

Konkursa Lidice 2009 žūrija saņēma vairāk kā 21 000 eksponātu no 53 pasaules zemēm un piešķīra 1467 apbalvojumus, no kuriem 593 saņēma ārzemju pārstāvji. Šogad īpaši dāsns balvu klāsts ir arī Latvijai, kura ieņem pirmo vietu balvu skaita ziņā starp ārvalstīm – atzinības rakstus un medaļas 3. decembrī kino "Rīga" krāšņajās telpās saņēma 62 Latvijas bērni.


Atzinības raksts un medaļa Lidices roze Staiceles Mūzikas un mākslas skolai, saņem direktores vietniece Ārija Daugule.


Staiceles MMS audzēkņi un skolotāja Ārija Daugule kopā ar Čehijas Republikas vēstnieku Latvijā Tomáša Pštrosa kungu.

Pēc apbalvojumu saņemšanas pasākuma dalībnieki noskatījās čehu muzikālo komēdiju bērniem Lai dzīvo gari!.

Mājupceļā Staiceles MMS direktores vietniece Ārija Daugule pastāstīja par vizuāli plastiskās mākslas klases audzēkņu dalību arī citos konkursos.

Latvijas mērogā iecienītā konkursā Es dzīvoju pie Jūras, ko organizē Jūrmalas Mākslas skola, piedalās bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 25 gadiem. Konkurence ir liela. Staicelieši piedalījās otro reizi – ar 8 bērnu darbiem.
Sabīne Pēce ieguva 3. vietu glezniecībā un pateicību grafiskajā darbā. Viņa uz konkursa noslēgumu aizbrauca individuāli.


Sabīnes Pēces darbs uz kalendāra vāka.

No www.unesco.lv

Ir noslēdzies 8. Starptautiskais vizuāli plastiskās mākslas konkurss Es dzīvoju pie jūras un apbalvoti tā uzvarētāji. Viņu darbu izstāde vēl līdz 20. decembrim būs apskatāma Līvu akvaparkā, Jūrmalā.

Baltijas jūras piekrastes skolu konkursam tika iesniegti ap 3000 mākslas darbu. Konkursā bija pārstāvētas 170 skolas gandrīz no visiem Latvijas rajoniem, kā arī no Lietuvas. Darbi pārstāvēja daudzas mākslas nozares – glezniecību, grafiku, datorgrafiku, lietišķo mākslu (keramika, metāls, tekstils, zīda apgleznošana, papīra plastika) u.c.

Jau astoto gadu Jūrmalas mākslas skola organizē šo konkursu, šogad – sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi, Swedbank, SEB Banku, Līvu akvaparku, Jūrmalas pilsētas izglītības pārvaldi, StoraEnso un Jūrmalas mākslas skolu.

Šī projekta mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par ekoloģiju, jūras daudzveidību un bagātību, interesi un mīlestību par dzimto vietu, nacionālo kultūru daudzveidīgumu un skaistumu, censties izteikt to vizuāli plastiskajā mākslā.

Kā vienas nodarbības uzdevums bija zīmējums Manas dzimšanas dienas torte, lai piedalītos Valmieras pilsētas galerijas Valleta izsludinātajā konkursā. Konkursam no Staiceles MMS tika izsūtīti 4 darbi, kas tirdzniecības centrā iekārtotajā izstādē būs apskatāmi līdz decembra vidum.

No www.valleta.lv

Vidzemes reģiona iedzīvotāji izrādījuši ievērojamu atsaucību – divu konkursa norises nedēļu laikā TC Valleta saņēma vairāk kā 800 zīmētu un telpiski izstrādātu darbu. Pēc ilgas žūrijas apspriešanās par zīmējumu konkursa uzvarētāju tika atzīta Valmieras 1. pirmskolas izglītības iestādes 6. grupiņa, kura iesniedza liela izmēra, smalki izstrādātu TC Valleta dzimšanas dienas tortes vizualizāciju. Bērnu ideju realizēja lielveikals IKI, izcepot 30 kg smagu zemeņu krēma torti un dāvājot to visiem TC Valleta 2 gadu jubilejas viesiem.

Prieks par to, ka vērtīgas balvas (gleznošanas kaste, krāsas u.c. piederumi) rudenī tika sagaidītas no Francijas.
Ritvars Čipots ar saņemto balvu.

No www.staicelesnovads.lv/2007_2012

Staiceles Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas sešu skolēnu darbi 2009.gada februāra mēnesī tika nosūtīti uz Starptautisko vizuālās mākslas konkursu Francijā Žests brīvībā. Tēma - Ēna, pustumsa & gaisma, kuru organizēja UNESCO Luī Fransuā Centrs, Troja. Konkursā varēja piedalīties bērni un jaunieši no visas pasaules valstīm vecumā no 3 - 25 gadiem. Žūrijas sanāksmē, kura notika 4.aprīlī, no 4092 iesniegtajiem darbiem (50 pasaules valstīm) izvēlējās 100 labākos, kuri tika atzīti par konkursa laureātiem. Šo laureātu vidū ir arī 2 mūsu skolas audzēkņi: Randa Grumsle, iegūstot 13.vietu un Ritvars Čipots – 23.vieta.

Ārija Daugule: „Saņemam daudzus piedāvājumus piedalīties dažādos konkursos, līdz šim atsaucāmies gandrīz uz katru, taču tie prasa laiku ārpus programmas, lielus ieguldījumus no pedagoga, lai bērnu virzītu. Domāju, ka turpmāk izvērtēsim, kuros konkursos piedalīsimies, jo savu varēšanu tomēr gribas pārbaudīt. Kad spēkus mobilizēsim, tad būs arī rezultāti.”

Ieva Drone
Foto – Ieva Drone un Ārija Daugule