Staicele - Reportāžas - SLIIC Krustpunkti

01.12.2009.
Bērnu un jauniešu modes un talanta Starptautiskais festivāls Cēsīs

28-29.11.2009. Cēsīs CATAs kultūras centrā notika 10. starptautiskais bērnu un jauniešu modes un talantu festivāls „Tērpu sirdspuksti”.

Staiceles izglītības centra „Krustpunkti” vizuālā tēla un personības veidošanas pulciņa dalībnieces 29.11. apmeklēja šo festivālu. Tas bija kā pieredzes apmaiņas brauciens, lai bērni paplašinātu savu redzesloku, saprastu un izprastu uzvedības kultūras nozīmi sabiedrībā, kā arī pilnveidotos, kas ļoti nepieciešams jauniešiem kā personībām, kuras sevi arvien veido.

Jaunieši šo festivālu uztvēra, kā lielu notikumu viņu dzīvē. Kā arī redzētais- lika izvērtēt pašiem sevi, cik daudz darba jāiegulda savas personības veidošanā un kāda nozīme ir cilvēka pašattīstības procesam un talantam.Pulciņa skolotājai Lilitai Siliņai bija īpašs ielūgums uz šo pasākumu, jo vairākus gadus bijusi šajā festivālā kā žūrijas pārstāve un veiksmīgi startējusi ar savu jauniešu modes studiju ”Lipēra” no Limbažiem. Festivālā piedalījās bērni jau no 2 gadu vecuma. Uzstāšanās bija sadalīta pa vecuma grupām. Programmā bija jāparāda ik dienas tērpa demonstrējums, avangarda tērps un vakartērpa izgājiens. Talantu atlases konkurss bija ļoti daudzveidīgs, jo to pārstāvēja visdažādākie žanri- deja, balets, breikdance, operas solo, cirka mākslinieki un citi.
Kā allaž ļoti skaistas bērnu apģērbu kolekcijas bija lietuviešiem.
Protams saņēmām uzaicinājumu 2010.gada martā viesoties Viļņā.

Pulciņa dalībnieces bija patiesi priecīgas par šo iespēju pabūt Starptautiskajā festivālā, kurā dalībnieki bija no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas.

Pateicamies Alojas novada domei par autobusu un doto iespēju pulciņa dalībniecēm pabūt skaistā notikumā!

Lilita Siliņa